Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój cichy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój cichy zakątek

Madzenka 18:25, 08 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aby coś doradzić musisz zdecydować w jaki. Stylu pragniesz zmienić ogród. Naturalnym formalnym czy ogrodowiskowym
Ja nie mam skalniaka... Mam fragment rabaty przy tarasie, jest płaska i wyłoźona plytami - granitem. Pomiędzy płytami mam posadzony karmnik, macierzankę, dzonki karpackie, floksy , carex frosted curls, gożdziki miniturowe a wiosną krokusy i szafirki.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 18:30, 08 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mnie skalniaki nie przeszkadzaja . moga byc ale linie graniczace z trawnliem powinny byc albo proste albo opływowe zeby sie dobrze trawnik kosiło.To co narysowałeś na drugim rysunku nie nadaje sie do obkoszenia, musisz zmienic kształt. To samo pisze Ci Hania. Podoba mi sie rozmnożona przez Ciebie roża ale nie podoba mi sie tło jakie ma , coś powinno zasłaniac ten płot , jakieś rośliny oczywiście które beda tłem a dopiero potem przed nimi róza i inne rośliny i tu sie zgadzam ze Zbyszkiem , wiec przemyśl to jeszcze raz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mati7632 18:50, 08 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
hanka_andrus napisał(a)
Już tu tyle rad padło, że ja nie bardzo chcę się wtrącać. Osobiście nie lubię skalniaków, kamyków i kółek w trawniku. Moje sugestie mogą być więc inne od rad forumowiczów.
Zobacz w wątku Gabrieli jak ma zrobione rabaty przy ścieżce i na trawniku.
Ogród w budowie - nieustającej.
Masz sporo miejsca, idź w takim kierunku, będziesz miał mniej roboty, a lepszy wygląd niż teraz.

Ok Haniu rozumiem o co chodzi wezmę to pod uwagę, muszę wymyślić nowy kształt
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 18:52, 08 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Marzena2007 napisał(a)
Aby coś doradzić musisz zdecydować w jaki. Stylu pragniesz zmienić ogród. Naturalnym formalnym czy ogrodowiskowym
Ja nie mam skalniaka... Mam fragment rabaty przy tarasie, jest płaska i wyłoźona plytami - granitem. Pomiędzy płytami mam posadzony karmnik, macierzankę, dzonki karpackie, floksy , carex frosted curls, gożdziki miniturowe a wiosną krokusy i szafirki.

Ogrodowiskowy najlepszy a rośliny myślę że dobrze spasują u mnie na jednej rabacie pozdrawiam
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
Gabriela 19:49, 08 maj 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mati7632 napisał(a)
Czy ktoś wie co to za roślinka? Nie wiem chyba sama się zasiała ale kwitnie na fioletowo i ścinam ją już drogi tok po przekwitnięciu jak ma suche łodygi i ciągle odrasta z czego bardzo się cieszę


Wydaje mi się że to jest krwawnica pospolita, bardzo ładna roślina kwitnąca latem, są odmiany o różnych kolorach fioletu i różu.
Kiedy kwitnie wygląda tak:





____________________
Ogród w budowie nieustającej
mati7632 20:22, 08 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Gabriela napisał(a)


Wydaje mi się że to jest krwawnica pospolita, bardzo ładna roślina kwitnąca latem, są odmiany o różnych kolorach fioletu i różu.
Kiedy kwitnie wygląda tak:






Tak Gabrysiu! Właśnie tak ona wygląda podczas kwitnienia tylko moja jest fioletowa dziękuje muszę kupić więcej jej egzemplarzy
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
barbara_kraj... 21:08, 08 maj 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Krwawnica lubi stanowisko słoneczne i wilgotne, spotykałam ją często na podmokłych łąkach, w rowach. Obficie się rozsiewa. Można ją też rozmnażać z sadzonek zielnych. Przez podział trudno, bo korzenie są zdrewniałe.
Jeśli krwawnicy u Ciebie dobrze, to juce nie za bardzo. Juka odwrotnie - lubi ziemię przepuszczalną, bez stagnującej wody, bliską zasadowej i nasłonecznione miejsce. Sprawdź, czy nie ma za mokro, bo te żółknące liście na to wskazują.

Musisz wiedzieć, że po kwitnieniu rozeta liści, z której wyrastał pęd kwiatowy zamiera od razu, albo wiosną następnego roku i trzeba ją wyciąć. Nowe pędy kwiatowe wyrastają z nowych rozet. Poza tym należy usunąć wszystkie martwe liście. Ja je po prostu wyrywam energicznym szarpnięciem. Jeśli oczyścisz ją, to od razu będzie lepiej wyglądać.

Jeśli zrobisz bardziej czytelny plan działki z zaznaczonymi kierunkami świata, to łatwiej będzie coś doradzić.
Gratuluję otrzymania sadzonek róż
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:10, 08 maj 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Aha, napisz koniecznie jaką masz glebę. Bo jeśli ciężką, gliniastą i podmokłą, to stanowisko dla skalniaka musi być odpowiednio przygotowane
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
gierczusia 21:38, 08 maj 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Przybiegłam się przywitać , bom nieczasowa bardzo

Pozdrawiam i sukcesów ogrodowych życzę ... A tu jest masa fajnych ludzi , którzy chętnie pomogą
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
mati7632 21:40, 08 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
barbara_krajewska napisał(a)
Krwawnica lubi stanowisko słoneczne i wilgotne, spotykałam ją często na podmokłych łąkach, w rowach. Obficie się rozsiewa. Można ją też rozmnażać z sadzonek zielnych. Przez podział trudno, bo korzenie są zdrewniałe.
Jeśli krwawnicy u Ciebie dobrze, to juce nie za bardzo. Juka odwrotnie - lubi ziemię przepuszczalną, bez stagnującej wody, bliską zasadowej i nasłonecznione miejsce. Sprawdź, czy nie ma za mokro, bo te żółknące liście na to wskazują.

Musisz wiedzieć, że po kwitnieniu rozeta liści, z której wyrastał pęd kwiatowy zamiera od razu, albo wiosną następnego roku i trzeba ją wyciąć. Nowe pędy kwiatowe wyrastają z nowych rozet. Poza tym należy usunąć wszystkie martwe liście. Ja je po prostu wyrywam energicznym szarpnięciem. Jeśli oczyścisz ją, to od razu będzie lepiej wyglądać.

Jeśli zrobisz bardziej czytelny plan działki z zaznaczonymi kierunkami świata, to łatwiej będzie coś doradzić.
Gratuluję otrzymania sadzonek róż

Krwawnica u mnie czuje się bosko pięknie się rozrasta i z roku na rok coraz mocniej kwitnie Juke postaram się teraz nie podlewać bo wlasnie to czyniłem w bezdeszczowe dni z myślą że właśnie to wody jej brakuje dzieki za rade
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies