Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bez linijki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez linijki

MonikaH 21:41, 14 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
O matko, oczywiście, że "niestety", że nie u nas, bardzo brakuje mi dużych drzew i mam nadzieję, ze jeśli ktoś tam się w końcu pojawi to zostawi te piękne brzozy. Z bólem serca 2 sztuki byliśmy zmuszeni wyciąć bo rosły dokładnie w linii płotu i nie było opcji sensownego ominięcia.
A te co zostały za płotem śmiecą u nas . To nasza północna strona działki i drzewa wychylają się w stronę słońca. Rabata pod nimi ma z 6 m szerokości, większość liści tam zostaje na zimę. Bardzo lubię na nie patrzeć z tarasu. Musze jutro cyknąć fotkę, bo na wszystkich są ucięte.
____________________
Monika - Bez linijki
monteverde 22:01, 16 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
MonikaH napisał(a)
nieszczęsne nie roseum

chyba jednak koralowa

To Kalina koralowa 'Compactum'-Viburnum opulus 'Compactum' czy miała już owoce ile ją masz w ogrodzie? pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:07, 16 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
MonikaH napisał(a)
2011 i 2012 wyglądały podobnie, nieco się zagęściło, podrosło, środek nadal bez trawy
2011

Pierwsze radości
i odpowiednio w 2012

hmm, zdjęcie nie chce się odwrócić

no i się odwróciło czytam dalej
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:14, 16 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
MonikaH napisał(a)
O matko, oczywiście, że "niestety", że nie u nas, bardzo brakuje mi dużych drzew i mam nadzieję, ze jeśli ktoś tam się w końcu pojawi to zostawi te piękne brzozy. Z bólem serca 2 sztuki byliśmy zmuszeni wyciąć bo rosły dokładnie w linii płotu i nie było opcji sensownego ominięcia.
A te co zostały za płotem śmiecą u nas . To nasza północna strona działki i drzewa wychylają się w stronę słońca. Rabata pod nimi ma z 6 m szerokości, większość liści tam zostaje na zimę. Bardzo lubię na nie patrzeć z tarasu. Musze jutro cyknąć fotkę, bo na wszystkich są ucięte.

To dosadźcie za płotem brzozy i tak śmiecą i tak a będziecie mieli swoje, oglądałaś Danusi "ogród z lustrem"? tam pięknie są brzozy wyeksponowane po kawałku dochodzicie do celu coraz ładniej w ogrodzie, no a na efekty niestety trzeba czekać, będę zaglądać a gdyby coś to zapraszam aha jaka to magnolia, no i te Anqeliki ładniutkie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MonikaH 15:00, 18 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Witaj Aniu, dziękuję za odwiedziny. Dzięki za odwrócenie zdjęcia, musze to oswoić, bo sporo fotek mam w pionie.
Magnolia to Susan, właśnie mija miesięc jak kwitnie, ale już końcówka. Nigdy jednak nie było tak obficie jak w tym roku. Poniżej magnolii - rh Nova Zembla

Mam jeszcze mgnolię Haevenly Scent (pierwsze kwitnienie u mnie, drzewko pow.2m - było 7 kwiatów ) i maleńką Stellatę (również pierwsze kwitnienie), która mnie oczarowała.

Dodatkowo rh NN (bardziej fioletowy niż zembla), przywiozłam go chyba 4 lata temu od rodziców jako kilka łysych metrowych patyków z kilkoma liśćmi na końcach. Po jakimś czasie wypuścił od dołu i dobudował nowy krzew. Nie sądziłam, że rh są tak żywotne i cieszę sie, ze mu się u mnie spodobało. Mam też drugi krzew prawie równie łysy, który chyba również wypuszcza od dołu, po 2 latach od przesadzenia z poprzedniego ogrodu (na ostatnim zdjęciu po prawej, to chyba był Nowa Zembla..

Acha, a kalinę wsadzałam jesienią 1,5 roku temu, ale z 2 razy, no i warunki ma jeszcze dość słabe (mocno zachwaszczony fragment rabat-walka trwa).
Dadatkowo dziekuję za identyfikację tulipanów, wsadzałam dawno i nazwy nie zapisałam, a bardzo je lubię.
Rozpisałam się, bo magnolie, rh, pigwowce i tulipny to moje ulubione kwitnące wiosennie ( o różach dopiero wpomnę w czerwcu - też mam ich sporo). Pniżej tulipan montroux double i black knight z pigwowcem, bez wykopywania w 3 sezonie ma taki kolor (z kilkunastu zakwitł jeden, w tym roku wykopię)
____________________
Monika - Bez linijki
MonikaH 10:32, 26 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Czas leci, pogoda piękna, praca wre. Oznaką zmian w ogrodzie są pierwsze kanciki, wyżwirowana niewielka rabata z przesadzoną i ostrzyżoną kostrzewą siną i przypalone plecy. Główna rabata żwirowa, dzięki podarunkowi kolegi wzbogaciła się o obrzeże - podoba mi się, ponieważ sam kamień wydawał mi się zbyt uporządkowany, a stemple sosnowe nadały mu pożądany przeze mnie lekko rustykalny wygląd. Postaram się wkleić wieczorem aktualne zdjęcia, nie zawsze mam dostęp do aparatu , a z komórki to nie to.

Dla Modrej Sowy zdjęcie hortensji annabele, sprzed 2-3 tyg. Aktualnie już mają zawiązki kwiatów. Kępy zostały wyhodowane z 3-5 patyków z korzonkami z ogrodu mamy - mają 4 lata, ale były już dzielone.

Nowe fotki wieczorem.
Sporym utrapieniem w tym sezonie jest mszyca. Psikałam już na przędziora i grzyba, ale jak widać niedokładnie, bo ominęłam wiciokrzew i jaśminowce, mszyce ucztują w najlepsze. Do tego wiatr, który utrudnia zabiegi mniej lub bardziej ekologicznym opryskiem.
____________________
Monika - Bez linijki
MonikaH 22:33, 26 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Świeżutkie pismo obrazkowe, krzak hortensji anabelle aktualny, był już dzielony, po lewej magnolia susan i rh nova zembla

i sprzed 3 lat to samo miejsce

Poniżej rabata - stare nasadzenia, ale wyrwane szponom chwastów, z przodu ostrzyżony rząd kostrzewy sinej(przesadzone siewki), zabrakło trochę kamienia, muszę zorganizować. Kanciki za bardzo nie współpracowały, będę próbowć dalej.



I trochę zabawy z aparatem:
róza veilchenblau, oszaleje w tym roku kwiatami (2 lata temu zjadł ją nasz królik, został 1 pęd, teraz zajmuje z 1,5m2 nie całkiem pnąco)

krzewuszka z kwiatami żurawek

hortensjo-żurawko-hostowisko (nie nadążam z pieleniem)

stemplowe obrzeża, jeszcze trzeba dopracować
____________________
Monika - Bez linijki
MonikaH 22:44, 26 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171

pierwsze róże


szaleją byliny



ech, mogę tak bez końca...
____________________
Monika - Bez linijki
MonikaH 22:54, 26 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
katalpa, która mimo strat pierwszych pąków w czasie majowych przymrozków, dość szybko się pozbierała

miłorząb naturalny, wzrost nieustająco ok 80cm (od 2 lat), przejawił wreszcie chęć o życia

i na koniec stróż na włościach


no daj już dziś spokój kobieto

tym optymistycznym akcentem, do zobaczenia
____________________
Monika - Bez linijki
ModraSowa 10:17, 27 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
No Monika, zaszalałaś Pięknie. Zazdroszczę Ci takich pięknych anabelek,ale i ja się doczekam
Jaka róża jest na drugim zdjęciu(różowa)?
Piesio groźny
____________________
Ania Ogród to życie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies