Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogródek na Suwalszczyźnie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogródek na Suwalszczyźnie

Gardenarium 21:17, 29 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kompozycje udały się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ela 22:07, 29 maj 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Dziękuję Danusiu Będę działać
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
KasiaWB 22:19, 29 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
o kurcze, ale Ci fajnie Elu, bo wiesz co masz robić, a ja nie wiem czy mam ciąć już czy nie, a jeśli nie teraz to kiedy. Moje też mają się zagęścić, ale są mniejsze od Twoich no i narazie nie są posadzone na docelowym miejscu. Jak myślisz co robić?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ela 22:43, 29 maj 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Kasiu, żebym to ja wiedziała Przyciąć pewnie trzeba tylko może mniej radykalnie, ale to tylko moje gdybanie Trzeba zapytać Szefową
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
ela 22:47, 03 cze 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Długo mnie tu nie było, bo w ogrodzie zmian wielkich nie ma. Jest bardzo sucho, więc sporo czasu zajmuje podlewanie.
Mam spory problem związany z obecnością pędraka, który zniszczył truskawki. Zostało kilka krzaczków i duże prawdopodobieństwo, że nie zdążę spróbować owoców.

Żeby nie było smutno:

____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
hanka_andrus 22:51, 03 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co to za pędrak?Chrząszcza majowego? Czy może turkuć podjadek?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ela 22:52, 03 cze 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Chrząszcza majowego.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
monteverde 23:09, 03 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zwalczanie szkodnika należy rozpocząć od niszczenia dorosłych chrabąszczy. Po nocnym obniżeniu temperatury chrabąszcze są odrętwiałe i wczesnym rankiem dość łatwo można je otrząsać z młodych drzewek. Pod drzewami układa się płachty, z których zbiera się strącone owady. Po sparzeniu wrzątkiem i wysuszeniu są doskonałą karmą dla ryb, drobiu i trzody chlewnej. Chrząszcze żerujące w koronach wysokich drzew liściastych, można zwalczać środkami chemicznymi, ale zabieg ten najlepiej zlecić wyspecjalizowanym firmom, które posiadają odpowiedni sprzęt do jego wykonania. Warto zadbać, aby zadarnione powierzchnie ogrodu nie miały pustych miejsc; wtedy samice nie znajdą właściwego miejsca do złożenia jaj.
Pędraki można zniszczyć wzruszając glebę, w której żerują, szkodniki wyrzucone na powierzchnię ziemi, zwłaszcza w dni słoneczne i suche, szybko giną lub stają się pokarmem ptaków. Intensywna uprawa gleby dziesiątkuje duże larwy. W ogrodach, które są silnie opanowane przez pędraki (po ugorach lub zaoranych łąkach) można je zwalczać chemicznie stosując 2–3 tygodnie przed siewem lub sadzeniem roślin ozdobnych preparat Dursban 480 EC w dawce 50 ml na 100 m2. Cieczą roboczą należy opryskać powierzchnię podłoża i wymieszać z nim preparat. W razie stwierdzenia uszkodzeń roślin ozdobnych po ich wschodzie lub po posadzeniu można je w ostateczności podlewać stosując roztwór preparatu Dursban 480 EC.
Przy wysadzaniu drzew owocowych i ozdobnych należy zastosować Dursban 480 EC na wilgotną glebę do dołków przygotowanych dla roślin, a glebę przeznaczoną do zakopania, wymieszać z preparatem. W ten sposób zapewnimy ochronę systemu korzeniowego przed pędrakami.
W wyniku żerowania pędraków na korzeniach lub w szyjce korzeniowej na trawniku żółkną źdźbła traw, początkowo od wierzchołka, a potem całe, i rośliny zasychają. Po zauważeniu pierwszych objawów należy zastosować Dursban 480 EC w dawce 50 ml na 100 m2 podlewając rośliny (3-4 litry cieczy roboczej na m2) lub opanowane przez szkodniki powierzchnie opryskać.
Do niszczenia pędraków zalecam preparat nicieniowy Nemasys G zawierający nicienie owadolubne z gatunku Heterorhabditis megidis, które można zastosować metodą opryskiwania gleby lub podlewania w dawce 1 mln nicieni na 1m2

http://www.wymarzonyogrod.pl/1255_3728.htm
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ela 21:07, 06 cze 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Dziś kolejny dzień suszy, więc główne zajęcie to podlewanie. jedni chcą przegonić burze, inni nie mogą doczekać się na deszcz. Tak to już jest

Wczoraj zakupiłam kolejne donice z odzysku w moim ulubionym sklepie i od razu rośliny do nich.


Zakwitły irysy


a na tarasie ma się dobrze surfinia


____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
hanka_andrus 21:09, 06 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Donice bardzo ładne.A to co w nich-śliczne!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies