Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski ogródeczek po mojemu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski ogródeczek po mojemu :)

eda 21:51, 03 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Niektóre rośliny warto mieć w ogrodzie, gdyż swoim zapachem odstraszają szkodniki roślin:

aksamitki, lawendy, majeranki, mięty i tymianki odstraszają bielinki kapustniki, mrówki i mszyce;
aksamitki, bazylie i komosy wydzielają zapach nieprzyjemny dla kretów;
czarne bzy, cesarskie korony, czosnki, nostrzyki i wilczomlecze odstraszają nornice;
szałwie chronią inne rośliny przed bielinkami kapustnikami;
wrotycze chronią otoczenie przed muchami i mrówkami.

Aksamitki przywabiają nicienie glebowe (nicienie wgryzają się do ich korzeni i tam zostają), oczyszczając w ten sposób teren z tych groźnych szkodników roślin.

Właśnie to znalazłam ciekawe bardzo
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Ogrodeczek 22:59, 03 lis 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 566
Agcia napisał(a)
Jeszcze tak sobie myślę, że jak sobie wyobrażę, że jestem nornicą to instynkt mi podpowie, że jak mi korytarze jakimś smrodem zaleją to zrobię sobie obwodnicę, zasypię śmierdzące korytarze i będę kopać dalej. Przecież się nie wyniosę. Obejdę problem i do przodu
One korytarze mają baardzo rozległe a domek bardzo głęboko-żeby było ciepło. Czytałam też, że zimą się mnożą-ale gdy brakuje jedzenia samica może wchłonąć czyli tak jakby zjeść płód.
To są bystre stworzenia- nie myślmy sobie, że tak szybko je pokonamy. Rabaty ciągle grabię lub pruję trójzębem- one nie chętnie grzebią w spulchnionej ziemi, ale za to w trawie szaleją a tam wsadziłam 400 krokusów więc jak ma mnie coś nie trafić wiosną to walczę..

Napiszę jeszcze co stosowałam:
-zalewałam wodą korytarze- chciałam zatopić
-lałam kompot z petów- zbierałam od palaczy- smród nie z tej ziemi
-wywary i inne dziadostwa czosnkowe i wszystko co śmierdzi.
-kupiłam taką tubę wydającą dźwięki
Na powierzchni sypałam zatrute ziarno i to pomagało bo one na powierzchnie w nocy wychodzą. Tylko trzeba sypać w jakimś suchym miejscu-np. zmontować im jakiś karmnik. Tyle, że wykończyłam tym kota i zaniechałam..



Masz rację to inteligentne stworzonka
Życzę powodzenia trzymam kciuki ... Wow 400 krokusów!!! Ja mam 50 i mój M stwierdził że zaszalałam Hehehe cudnie będzie już się nie mogę doczekać
u Ciebie to jest przestrzeń i jest na co popatrzeć

Dzięki za rady pójdę do ogrodniczego i zobaczę co dostanę ale stawiam na coś do zabezpieczenia cebul na grzyba tak jak Ty i posadzę cebule w czymś nie zerknęłam jeszcze sposobu z siatką bo może do mojego zamysłu nada się lepiej niż plastikowe koszyczki tak czy siak cel jest jeden może nornice nie zjedzą jak będą przeszkody i jakieś kwiatki zawitają na przyszły rok trzeba próbować bo ja już nie mogę się doczekać efektów chociaż w tym roku wiele sadzonek przepadło bez wieści nie wierzę że były słabe bo były wsadzane w kwietniu i już puszczały pędy tak słuch zaginął po agapancie, jeżówce, gloriozie, tygrysówkach i sparaxisach nie wspominam zawilcòw których było najwięcej ehhh
Już mogłabym się dogadać z nornicami że będę im sypać paszę dla nornic byle nie jadły moich cebul
Miałam ciche nadzieje że czosnki odstraszają mam nieświadomie rączniki pospolite może jest ich mniej
Rącznika świadomie ale podobno jak nornice podgryzają korzenie to padają

Cieszę się że podobał Ci się spacer w ogródeczku nie ma na co patrzeć oprócz bałaganu za który nie mogę się zabrać czekam na wolne pogoda cudna

Dzięki że skrobnęłaś mi o nornicach


Pozdrawiam serdecznie
Buziaki


____________________
Wiejski Ogródeczek po mojemu :) Małgoś
Ogrodeczek 23:19, 03 lis 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 566
eda napisał(a)
Niektóre rośliny warto mieć w ogrodzie, gdyż swoim zapachem odstraszają szkodniki roślin:

aksamitki, lawendy, majeranki, mięty i tymianki odstraszają bielinki kapustniki, mrówki i mszyce;
aksamitki, bazylie i komosy wydzielają zapach nieprzyjemny dla kretów;
czarne bzy, cesarskie korony, czosnki, nostrzyki i wilczomlecze odstraszają nornice;
szałwie chronią inne rośliny przed bielinkami kapustnikami;
wrotycze chronią otoczenie przed muchami i mrówkami.

Aksamitki przywabiają nicienie glebowe (nicienie wgryzają się do ich korzeni i tam zostają), oczyszczając w ten sposób teren z tych groźnych szkodników roślin.

Właśnie to znalazłam ciekawe bardzo


Koty dobry sposób miętę, aksamitki, kosmosy, szałwie, czosnki mam nawet rącznika .. był busz teraz jak posprzątam zobaczę na czym stoję czy towarzystwa przybywa czy ubywa

ja u Ciebie siedzę jak miałabym nie trafić Twoja zmiana avatarka nie zmyliła mnie

Fajnie mają Twoje koty moje już nie wychodzą bo gołębiarze po sąsiedzku do okoła a tak może by łapały, sasiedzkim kotom się nie chce mogą przyjść i wyjeść Kajtkowi z miski

Kajtek





____________________
Wiejski Ogródeczek po mojemu :) Małgoś
eda 23:13, 04 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kajtuś śliczny dozorca u mnie Fionka biega po trawniku i to ona kotom wyjadą ha ha buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
AgataBC 08:40, 05 lis 2014


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Nie ma za co- jak coś wiem to mogę pisać i pisać. Małgosiu u mnie tak samo bałagan na ogródku i też nie ma za bardzo na co patrzeć. Ostatnio w pracowni siedzę więcej.
Zrobiłam wczoraj ponad 60 torebek na nasiona- jak zrobię zdjęcia to wstawię.
Pozdrawiam
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Ogrodeczek 09:42, 05 lis 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 566
eda napisał(a)
Kajtuś śliczny dozorca u mnie Fionka biega po trawniku i to ona kotom wyjadą ha ha buziaki


To dobrze że się miską dzielą nawet nieświadomie hehehe spryciarze

Buźka
____________________
Wiejski Ogródeczek po mojemu :) Małgoś
Ogrodeczek 09:45, 05 lis 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 566
Agcia napisał(a)
Nie ma za co- jak coś wiem to mogę pisać i pisać. Małgosiu u mnie tak samo bałagan na ogródku i też nie ma za bardzo na co patrzeć. Ostatnio w pracowni siedzę więcej.
Zrobiłam wczoraj ponad 60 torebek na nasiona- jak zrobię zdjęcia to wstawię.
Pozdrawiam


Ooo zaintrygowałaś mnie czekam na Twoje torebki ciekawa jestem co wykombinowałaś bo artystyczna dusza Agatko z Ciebie jest


Buźka
____________________
Wiejski Ogródeczek po mojemu :) Małgoś
eda 23:55, 08 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Buziaki zostawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:17, 19 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Ogrodeczek napisał(a)



Bardzo piękny uśmiech ale poproszę o szerszy
dla Ciebie na miły, pogodny i radosny dzień..









Uśmiecham się szeroko a tu nie ma nikogo mam nadzieje że wszystko gra tylko czasu brak macham łapką serdecznie i buziole zostawiam

Widoczki śliczne i foty extra
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
jula81 22:30, 14 gru 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Małgosia'zaglądam do Ciebie a tu cisza
Pokazuj coś świątecznego bo już czas
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies