Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I co dalej w moim ogrodzie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

I co dalej w moim ogrodzie ?

jula81 21:03, 28 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Margo napisał(a)


Chodziło mi o tą z iglakami tam bym dodała troche koloru.

Myślałam o czerwonych berberysach
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Margo 21:10, 28 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
No fajny pomysł, ale coś jeszcze mi tam brakuje...
hmm, może trawy jakieś niewysokie, lub te jednoroczne kwitnące ?
No nie wiem, może wieksi znawcy podpowiedzą lepiej
____________________
Gosia
jula81 20:34, 29 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Właśnie przywiozłam dużo ściętego berberysu Admiration - takiej wielkości jak szczepki bukszanu- młode nie za miękkie ale też nie zdrewniałe. Jak mam je doprowadzić do rozmnożenia? Czy tak jak bukszpany?


Narazie włożyłam je do wody i czekają bo jutro się nimi zajmę.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
bociek 21:54, 30 cze 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Julka, rabata z zawijaskiem fajnie wyszla natomiast ja sie zastanawiam czemu nie chcesz pokasowac wszystkich wysepek i pojedynczych nasadzen na trawniku i pociagnac jedej dlugiej i dorodnej rabaty przed tujami? Ja bym zrezygnowala z takiego sadzenia roznosci w trawniku bo i z koszeniem klopot i moze sprawiac wrazenie chaosu. A jak dasz dluga fajna rabate to mozesz dac ciag roz podsadzonych jakimis bylinami albo trawami, potem ciag rodkow, potem hortek... Tak tylko sobie mysle, bo z projektowania to u mnie 1 na szynach

Ale dzielna jestes i przesz do przodu a to najwazniejsze

Pozdrawiam
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
jula81 22:09, 30 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
bociek napisał(a)
Witaj Julka, rabata z zawijaskiem fajnie wyszla natomiast ja sie zastanawiam czemu nie chcesz pokasowac wszystkich wysepek i pojedynczych nasadzen na trawniku i pociagnac jedej dlugiej i dorodnej rabaty przed tujami? Ja bym zrezygnowala z takiego sadzenia roznosci w trawniku bo i z koszeniem klopot i moze sprawiac wrazenie chaosu. A jak dasz dluga fajna rabate to mozesz dac ciag roz podsadzonych jakimis bylinami albo trawami, potem ciag rodkow, potem hortek... Tak tylko sobie mysle, bo z projektowania to u mnie 1 na szynach

Ale dzielna jestes i przesz do przodu a to najwazniejsze

Pozdrawiam

Cały ogród na przodzie pod płotem będą mi rujnować ... idzie kanalizacja i za (może) dwa lata będzie i u mnie. Więc trawnik pójdzie całkiem do przekopania i wtedy zmienię .Będzie środkiem trawa a pod płotami rabata różano-hortensjowo-bukszpanowo - i coś tam jeszcze
Z rododendronów zrezygnowałam już ich nie mam w ogrodzie tylko na tarasie w donicy.chcę zostać przy różach i hortensjach- z bylinami i bukszapanami oczywiście
Dzięki za odwiedziny Bociuś
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Toszka 22:25, 30 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Juluś, powiem ci, ze jestem z ciebie dumna - odkąd zalogowałaś się pierwszy raz wyewoluowałaś niesamowicie Widzę, że masz wreszcie konkretną wizję ogrodu Tak trzymać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mira 22:36, 30 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nie wiem jak rozmnożyć berberys ale na pewno czerwony jest łądny i będzie Ci pasował.Widziałam iglaczkowe rabatki - ładnie rozplanowałaś teraz dobrze się prezentuje ale za jakieś 3 lata widzę przesadzanie bo wydaje mi się za gęsto.
Masz może różę Leonardo? widzę piękne krzaki róż.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
jula81 22:47, 30 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Toszka napisał(a)
Juluś, powiem ci, ze jestem z ciebie dumna - odkąd zalogowałaś się pierwszy raz wyewoluowałaś niesamowicie Widzę, że masz wreszcie konkretną wizję ogrodu Tak trzymać

Dzięki kochana ... daje radę i się uczę .Ale sporo jeszcze mam do zrobienia.
Ps. Jestem w trakcie rysowania własnego projektu Muszę doliczyć ile roślin potrzebuję bo mam już plan jak ma ogród wyglądać.
Rabatę przy chodniku chciałbym inaczej zrobić(bukszpany,żurawki heuchera lime,hortensje ,trawy hakone ,carex ,lub/i hosty itp.) Nie za dużo wszystkiego- ograniczam gatunkową ilość.Pozbywam się iglaków które nie są atrakcyjne.Dziś kupiłam 4 bukszpany pięcioletnie- przesadzę je w większą donicę i będą rosły w stożki czekając na swoje miejsce w ogrodzie.


Opielić tuje mam ! to pamiętam i w planie pierwszorzędnym jest
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 22:57, 30 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
mira napisał(a)
Nie wiem jak rozmnożyć berberys ale na pewno czerwony jest łądny i będzie Ci pasował.Widziałam iglaczkowe rabatki - ładnie rozplanowałaś teraz dobrze się prezentuje ale za jakieś 3 lata widzę przesadzanie bo wydaje mi się za gęsto.
Masz może różę Leonardo? widzę piękne krzaki róż.

pozdrawiam

W obwódce bukszanowej to róże Chopina- w niedługim czasie zakwitną bo mają ponad 20 pąków . A iglaki z tej rabaty zaczęłam powolutku eksmitować- mam inny plan nasadzenia
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Toszka 23:03, 30 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiesz co jest śmieszne? Gdybym ci 23 maja napisała "wywal koniki" to byś się obraziła i więcej na forum już nie pokazała. Sama mam 3, wywalić ich nie mogę, bo teść by na zawał zszedł...od frontu szkarady rosną... i pryskam chemią i wściekła jestem, że chemią pryskać muszę, a one wyglądają tak ohydnie... słów brak i miejsca szkoda, bo bym jakieś drzewka posadziła - np. buki formowane w palmettę lub doorenbosy... choć właśnie dostałam olśnienia jak je zamaskować i może cichcem w przyszłości eksterminować...
Roślin nie wyrzucaj - rozdaj sąsiadom lub znajomym.
Na wiosnę jak będziesz ucinać np. hortensje to porób z patyczków rozsady. Kupować nie będziesz musiała, zaoszczędzisz, a za te pieniądze kupisz cos innego. Tak samo z buszpanami etc.
Berberysy potraktuj "korzonkiem". Moze się przyjmą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies