Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I co dalej w moim ogrodzie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

I co dalej w moim ogrodzie ?

jula81 23:44, 30 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Swierków "Conica" wyrzuciłam 4 szt- zrobiły się brzydkie ,wciąż je atakował przędziorek i nie pomagało im nic - a wydawać kasę na kolejne opryski żal mi było.Zostawiłam 2 szt.bo jeszcze źle nie wyglądają ale zapewne nie na długo.To samo działo się ze świerkiem białym 'Blue Wonder"których miałam 8szt.Nie podobały mi się więc nie walczyłam z przędziorkiem i grzybem.Nie żałuję conica i tych małych wonderów brzydkich.
A reszty iglaków wyrzucać szkoda sąsiad ma ogród jak lotnisko to podaruję
Muszę właśnie doczytać jak rozmnażać hortensje bo chcę mieć ich sporo więc warto samej sobie to robić. Bukszpany też.
Do berberysów zakupiłam dziś ukorzeniacz .zrobię tak jak z sadzonkami bukszpana.Będą patrzała jak bukszpan i berberys się przyjmują. wczoraj doczytałam się że młode sadzonki berberysu lubią temp. do 15 st. A ja im nie stworzę takiego klimatu .Zobaczymy jak to będzie. Może się uda.
Tobie Toszka też radzę zaprzestać walczyć z Conicą ...szkoda nerwów i pieniędzy na opryski - no chyba że okaz duży Ale ten świerk długo się zbiera po chorobie .Zamaskuj i usuń z czasem
Jak jadę autem to patrzę na ogrody i w większości ogrodów te conica wyglądają brzydko,podsuszki takie.
Jak myślisz zamaskować? Przędziorek to dziad..przejdzie dalej na inne rośliny.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gosia_S 20:36, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Była te=jula81 napisał(a)]A dziś róże " Chopin do mnie zawitały" mają oczywiście miejsce swoje na nowo utworzonej rabacie bukszpanowej z lawendą

zdjęcia niefajne bo deszczowo dziś . Jak zabłyśnie słońce to będzie fajniej
poniżej dodam jeszcze zdjęcie przed



a tak było przed i taki zamierzony wcześniej plan..ale jak zwykle w trakcie wyszło inaczej :

Jula pięknie tu u Ciebie. Widzę że masz plan działania i świetnie go realizujesz piękne róże.
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
jula81 22:30, 01 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Dzięki Gosia .Plan mam nielada wyzwanie Dużo zmian szykuję ale trzymać się będę róż i bukszpanów ..nie wspomnę o hortensjach bo są moimi ulubienicami
Ogrodowisko zaraziło mnie żurawkami
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gosia_S 22:34, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
o tak, ja też pokochałam żurawki przez forum no i hortensje.. ach... tylko u mnie problemem jest delikatnie mówiąc chaos. Muszę nad nim zapanować, grunt to dobry plan, a on jeszcze nie jest gotowy
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
jula81 22:50, 01 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Po to tu zawitałyśmy by duzo się nauczyć i by ogrody nasze piękniejsze były ( a przy tym radzić innym swoją nabytą wiedzą )
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
butterfly 20:05, 02 lip 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
I dotarłam w końcu do ciebie Jula
Przyznaj się na priv skąd jesteś konkretnie? może nawet widzimy się przelotem... ?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
jula81 20:13, 02 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
butterfly napisał(a)
I dotarłam w końcu do ciebie Jula
Przyznaj się na priv skąd jesteś konkretnie? może nawet widzimy się przelotem... ?

Beatko Często bywam w różnych szkółkach i na targ przed pracą czasem z rana zaglądam we wtorek po roślinki to pewnie minęłyśmy się .Dziś byłam w lidlu zakupiłam lawendę tak jak Ty w tym samym lidlu bukszpany
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 20:28, 02 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Gosia_S napisał(a)
o tak, ja też pokochałam żurawki przez forum no i hortensje.. ach... tylko u mnie problemem jest delikatnie mówiąc chaos. Muszę nad nim zapanować, grunt to dobry plan, a on jeszcze nie jest gotowy

Gosiu ,chaos był i u mnie ale ogarniam
Narazie deszcze i mokro ale jak się tylko rozpogodzi na dobre to dalej zabieram się do pracy Mam kilka bukszpanów do posadzenia i ciągle poluję na żurawki lime ale nie mogę ich nigdzie spotkać niestety .Byłam ostatnio w szkółce i mieli wszystkie kolory ,pięknie wybarwione ale lime niestety nie.Teraz w następnej kolejnosci musze opielić tuje pod płotem ...zabieram się do tego od miesiąca i wciaż czasu mi brak. Teraz dzieci mają wakacje to pomogą
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
butterfly 21:03, 02 lip 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
jula81 napisał(a)

Beatko Często bywam w różnych szkółkach i na targ przed pracą czasem z rana zaglądam we wtorek po roślinki to pewnie minęłyśmy się .Dziś byłam w lidlu zakupiłam lawendę tak jak Ty w tym samym lidlu bukszpany


No to teraz mnie mega zainteresowałaś
przechodze na priv
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
jula81 21:07, 02 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
butterfly napisał(a)


No to teraz mnie mega zainteresowałaś
przechodze na priv

____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies