Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

paniprzyroda 20:05, 03 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, fajne miejsce na placyk wypoczynkowy szykujesz. Jaki ten stół ogrodniczy, bardzo jestem ciekawa
____________________
Dwa ogrody
Agania 20:18, 03 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Widzę, że też możesz się pochwalić nie jednym,
skrzynki, kompostownik...
Pewnie jeszcze nie jednym nas zaskoczysz
Pamiętam jak Ci zazdrościłam stolarza od skrzynek.
Znalazłam bardzo drogiego, ale skrzyneczki cieszą
Szklarnię wykonał mi nasz Majster, który pracował
u nas przy budowie domu, fajny gość zrobił mi wszystko
tak jak chciałam
Dzisiaj powysiewałam co nie co
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:22, 03 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pokaż ten stół ogrodniczy... ciekawa jestem bardzo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Malgosik 20:56, 03 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
paniprzyroda napisał(a)
Małgosiu, fajne miejsce na placyk wypoczynkowy szykujesz. Jaki ten stół ogrodniczy, bardzo jestem ciekawa


Taki. Solidny. Wysokość mojego blatu kuchennego, nieco dłuższy. Mam miejsce na ziemię, doniczki, posadzone już kwiaty. Super na stojąco się sadzi, dzieli, pikuje, sadzonkuje itp. Stoi zaraz naprzeciw kompostowników, czyli ziemię mam pod ręką do doniczek. Blacha ocynkowana, przycięta komputerowo przez blacharza i wywinięta na boki, i od frontu. Przynitowana do drewna.
Stolarz miała jakiegoś blacharza pod ręką. Tylko górna półeczka mogłaby być szersza, ale nie dałam wymiaru stolarzowi...
Jeszcze żadnych haczyków na narzędzia nie przymocowałam. Ale stół jest zasiedlony doniczkami i innymi drobiazgami.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 21:00, 03 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Agania napisał(a)
Widzę, że też możesz się pochwalić nie jednym,
skrzynki, kompostownik...
Pewnie jeszcze nie jednym nas zaskoczysz
Pamiętam jak Ci zazdrościłam stolarza od skrzynek.
Znalazłam bardzo drogiego, ale skrzyneczki cieszą
Szklarnię wykonał mi nasz Majster, który pracował
u nas przy budowie domu, fajny gość zrobił mi wszystko
tak jak chciałam
Dzisiaj powysiewałam co nie co


Niestety moje skrzynki nie są zbyt trwałe.
Szkoda. Teraz już grubsze belki bym zrobiła w narożnikach i czym innym malowała. Narazie służą dopóki się nie rozlecą.
Tych wszystkich kompostowych kątów to jakoś zwykle nie pokazuję. Tarasu, studni, drewutni itp.... A to też jakaś architektura...
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 12:25, 05 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Tworzę w nogach tuj fioletową łączkę. A przynajmniej próbuję. Śniadek gęściejszy niż w ubiegłym roku.

____________________
Ogród na glinie
nicol21 17:45, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Ogród pod śniegiem wyglądał obłędnie, no ale dobrze że już po .
Stół ogrodnika prezentuje się rewelacyjnie. No i wygląda bardzo solidnie, na pewno będzie służył długie lata!
Co do ekobordów to powiem Ci że placyk żwirkowy najpierw miałam z ekobordów ale dość szybko położyłam kostkę [rękami lubego wszakże] bo do koszenia, roznoszenia kamyków to jednak aż tak dobrze się nie sprawdzało. Z kostką jest dużo wygodniej!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Malgosik 22:48, 06 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nicol21 napisał(a)
Ogród pod śniegiem wyglądał obłędnie, no ale dobrze że już po .
Stół ogrodnika prezentuje się rewelacyjnie. No i wygląda bardzo solidnie, na pewno będzie służył długie lata!
Co do ekobordów to powiem Ci że placyk żwirkowy najpierw miałam z ekobordów ale dość szybko położyłam kostkę [rękami lubego wszakże] bo do koszenia, roznoszenia kamyków to jednak aż tak dobrze się nie sprawdzało. Z kostką jest dużo wygodniej!


U mnie zbyt dużo by już tych kostek było. Parking na działce mam wybrukowany jak mało kto. Kilka aut wejdzie. Masa bruku. Przydatna oczywiście, ale jednak. Mam żwirek wokół tarasu, łączący się z rabatą. Czasem ląduje na trawie, ale jakoś szczególnie nie narzekam. Mam nadzieję że będzie dobrze.
Jutro będę organizować żwirek. Dziś domówiłam online agrowłówkninę, bo mi zabrakło. Ekobordy już zrobione.
A zdjęcie stołu z września 2018. Teraz jest zasiedlony, ale muszę przy nim jeszcze wysprzątać liście jesienne.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 19:44, 08 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477


Doczekałam się żwirku pod huśtawką.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 19:56, 08 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477


____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies