Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od zera

jola_B 02:16, 15 lut 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
SIERPIEŃ 2015

Moje wrzosowisko

i berberysy
____________________
Jola - Ogród od zera
sylwia_slomc... 00:11, 26 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Super działacie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jola_B 02:33, 30 kwi 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
A oto nasza działka po pierwszym w tym roku koszeniu.

Po prawej strefa ozdobna

Po lewej strefa jadalna


W strefie jadalnej mam: poziomki, maliny, borówki, agrest, jagody goji, śliwę i 2 warzywniki

W strefie ozdobnej mam bardzo dużo, i czekam na kolejną przesyłkę ze sklepu żeby dosadzać Tutaj jestem już bardzo blisko wykonania planu, chociaż mój mąż w to nie wierzy W jego odczuciu każde moje "to już ostatnia roślinka" oznacza "to już ostatnia w tej serii zakupów"

Plan na ten rok to klomb z trawami i różami przy wejściu, obsadzenie domku, żeby nie był taki łysy i z wystającymi fundamentami, oraz plac zabaw.
____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 03:00, 30 kwi 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Nasz warzywnik składa się tylko z kilku roślin, tych naj naj w naszej klasyfikacji.


3 rzędy nowego szczypiorku + jedna kępa zeszłoroczna, bo my szczypiorek ubóstwiamy. Na zimę mam w zamrażarce zawsze kilka worków zapasów szczypiorku.
Rabarbar bo to taki symbol lata dla mnie, mięta do mohito i miejsce na bazylię, którą dosadzę wkrótce.

A tutaj słoneczniki na specjalne zamówienie córki, pietruszka, miejsce na dynię na specjalne zamówienie męża i miejsce na krzaczek lub dwa pomidorów . W tym roku eksperymentalnie tylko tyle pomidorów. Jeśli efekt będzie zadowalający to w przyszłym roku będzie więcej.

I jeśli chodzi o warzywa to nic więcej nie potrzebuję. Nie mam czasu ani chęci na zakładanie wielkiego warzywnika. Za to na specjalne zamówienie męża i córki część jadalna słodka jest nieco bardziej rozbudowana. Marzy im się miejsce do podkradania słodkości z krzaczka więc posadziłam: borówki, agrest (raczej słodki), maliny i poziomki.
Poziomki w zeszłym roku sprawdziły się na medal. Owocowały od maja do listopada bez przerwy i bardzo obficie. I o to własnie chodziło ! Mam nadzieje że reszta smakołyków działkowych również nas nie zawiedzie
____________________
Jola - Ogród od zera
Katkak 09:37, 01 maj 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
ale pomysłowe to ogrodzenie z palet . Działeczka ładnie się zapełnia . Kiłej majówki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
jola_B 22:19, 18 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Moje najnowsze zakupy


I własciwie te rośliny zakończą obsadzanie mojej "strefy ozdobnej" (tak sobie nazwałam największą rabatę na działce). Wydaje mi się że jak to wszystko urośnie to zrobi się dość gęsto i kolorowo o róznych porach roku. W tym roku będę obserwować, i najwyżej w przyszłym zrobię poprawki.
____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 22:48, 18 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Robi się coraz bardziej kolorowo

Lilak Meyera


Azalia wielkokwiatowa Oxydol


Azalia wielkokwiatowa Oxydol


Krzewuszka cudowna Minor Black


Azalia wielkokwiatowa Homebush


Różanecznik Nova Zembla


Sosna pospolita Gold coin


Goździk siny


Sosna czarna Green Tower


Czosnek

____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 23:11, 18 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
I robie nowe rabaty:

1. przy domku w cieniu
Rośnie już 3xHakonechloa, Do posadzenia czeka 4xTurzyca Ice Dance


2. przed wejściem
Zrobione jest już obrzeże. Na środku posadze 3xRozplenice japońskie Homeln, dookoła 3 róże czerwone na pniu, a pomiedzy nimi 3xlawenda i 3xostnica pony tails.
Po posadzeniu zobacze jak to sie wszystko pomieściło i jesli bedzie gdzie to w przyszłości dosadzę tam róże wielkokwiatowe ale tylko gatunki mocno pachnące. Zapach będzie najwazniejszym kryterium, a potem dopiero kolor.


3. przed tujami
Ponieważ mamy dość długi szpaler zrobiony z tui, więc żeby nie było za nudno na pewnym jego odcinku postanowiłam zasłonić go rabatą z traw. Zdjęć rabaty jeszcze nie mam ale roślinność mam już dokładnie rozplanowaną:
- Miskant chiński Rotsilber - 2x (zielony z czerwonymi kwiatami, 2m wys)
- Turzyca - carex elata aurea (żółta, średnia wysokość)
- Konwalnik (czarny, niski)
- Imperata Red Baron (średnia wysokość, czerwona)
Będzie kilkupietrowo i kolorowo
Poniżej zdjęcie miejsca w którym planuję rabatę, tak od poziomek na pierwszym planie do granicy domku.


____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 00:00, 31 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
21 maja 2014 staliśmy się posiadaczami nowej działki.
21 maja 2016, czyli dokładnie 2 lata później zrobiłam kilka zdjęć.
Oto porównanie

2014




2016


____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 01:49, 31 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
I rabaty o których pisałam wcześniej:

1. przy domku w cieniu - SKOŃCZONA
Rośnie: 3xHakonechloa, 4xTurzyca Ice Dance, 2x konwalia majowa.
Na zdjęciu akurat jedyny moment kiedy jest tutaj słońce czyli ok godz. 19.


2. przed wejściem - jesienią dosadzę róże i będzie skończona
Rośnie: 3xRozplenice japońskie Homeln, 3xlawenda, 3xostnica pony tails, 4x goździki


3. przed tujami
W fazie bardzo początkowej, ale rosną już 2 miskanty chińskie Malepartus.


____________________
Jola - Ogród od zera
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies