Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od zera

jola_B 21:19, 21 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Witam. Rozpoczynam nowy wątek opisujący historię powstawania mojego ogrodu. Zaczynamy całkowicie od zera. Działka ma 4 ary i od kilkudziesięciu lat nie było na niej nic oprócz chwastów. Bardzo chciałabym stworzyć tutaj rodzinne miejsce do wypoczynku z mini placem zabaw dla dzieci, miejscem na grila i ognisko, domkiem ogrodowym, dużą ilością pięknych roślin i własnym warzywnikiem. Obiecałam też córce dużo malin, truskawek, poziomek i innych przysmaków które bedzie mogła podkradać prosto z krzaczka
Przejmując działkę nie wiedzieliśmy co kryje się pod chwastami. Dzisiaj już wiemy że droga do naszego celu bedzie długa i trudna.
____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 21:34, 21 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Pierwsze zdjęcia działki z dnia w którym objęliśmy ją we władanie. Na zdjęciu trzecim widać wielkośc chwastów w porównaniu do ludzi.
____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 21:47, 21 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Zaczeliśmy od wjazdu ciężkiego sprzętu. Na działce było kilka gigantycznych korzeni na oko stuletnich drzew, mnóstwo krzaków, śmieci i innych rzeczy do usunięcia.

Tutaj tylko niewielka część tego co zebraliśmy na działce.
____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 22:08, 21 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Mieliśmy nadzieję że koparka upora się z zadaniem w max 1 dzień. Ostatecznie okazało się że pracowała łącznie 19 godzin. Z działki wywieźliśmy 13 wywrotek tego co zebrała koparka. Najgorsze były te gigantyczne stare korzenie. 3 korzenie wymagały 3 kursów auta (1 korzeń zajmował całą naczepę ciężarówki.
Kolejny etap prac to podciągnięcie na działkę wody i prądu z sąsiednich działek.
____________________
Jola - Ogród od zera
AgnieszkaW 22:11, 21 cze 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Jolu, fajnie się zapowiada
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
jola_B 22:23, 21 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Kolejny etap to wyrównanie terenu i przygotowanie ziemi do upraw. I tutaj pojawiły się bardzo duże problemy.

To wszystko wykopujemy z działki, a wygląda na to że to dopiero wierzchołek góry lodowej. Mniej wiecej połowa terenu jest w miarę ok, a na drugiej połowie nie jesteśmy w stanie wbić łopaty w ziemię na więcej niż 10 cm. Jakieś resztki fundamentów, popękane cegły, gdzieniegdzie wygląda to na starą drogę lub parking. Tylko kilof. Myśleliśmy o przeoraniu działki glebogryzarką ale w obecnej sytuacji może to się okazać niewykonanalne. Nie wiem jaki sprzęt da sobie radę z takim terenem. Pracy przed nami jeszcze bardzo dużo więc chcieliśmy ułatwić sobie trochę zadanie maszynami, ale może sie okazać że i tak trzeba będzie wszystko potraktować ręcznie kilofem.
____________________
Jola - Ogród od zera
Kasaaja 22:40, 21 cze 2014


Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 28
Butelek i śmieci i u mnie była obfitość jako że sąsiedztwo pijące. Ja też zaczynam na ogrodowisku, witam Cię serdecznie i dodaję do obserwowanych


















http://www.ogrodowisko.pl/watek/4679-na-skraju-miasta
____________________
Urszula
Nallar 23:44, 21 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Witam Jolu. Widzę że podpis juz działa. Mocno trzymam kciuki aby udało Wam się sworzyć piękny ogród, ale pracy Wam nie zazdroszczę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Magda_ 08:13, 22 cze 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
kawał dobrej roboty wykonaliście
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magdalenka 08:59, 22 cze 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Witam i ja. Też wykopywałam i nadal wykopuję różne " skarby" ukryte w ziemi, ale takich ilości nie miałam. Życzę dużo sił i wytrwałości w porządkowaniu Kiedyś na pewno będzie pięknie
Pozdrawiam.
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies