Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od zera

reniutek 20:03, 25 cze 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Witam Jolu,
Nie jesteś sama w walce z ujarzmianiem natury. W tej chwili także ściągam starą darń, równam teren i mam nadzieję,że niedługo będę siać nową trawę i zakładać plaże żwirowe wokół przebudowywanego stawu. Niestety deszcz przerwał w dniu dzisiejszym pracę i zanim to błoto zostanie osuszone minie parę dni.... Będę zaglądać do Ciebie sąsiadko i obserwować postępy-)))
____________________
Katkak 20:15, 25 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj, też mam ogródek tej wielkości. Ta ilość gruzu, z jaką musicie walczyć faktycznie może zniechęcać, ale kieruj się myślą, że przecież kiedyś będzie Wasze ukochane miejsce na ziemi . Pozdrawiam i cierpliwości życzę oraz duuuużo samozaparcia .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Toja 23:00, 25 cze 2014


Dołączył: 17 mar 2014
Posty: 214
Cudownie, ze zaczynacie od zera tak jest duzo łatwiej. Pozdrawiam i bede obserwowac posty prac.
____________________
Paulina Zakamarek
jola_B 23:19, 25 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Jestem matematykiem, lubię mieć wszystko dokładnie zaplanowane, ustalone i rozrysowane

Margaret_ka napisał(a)
Jolu witam,

Dużo pracy za i przed Wami. Ale widzę, że wszystko dokładnie przemyślane.
Dacie radę, będzie pięknie.
____________________
Jola - Ogród od zera
jola_B 00:17, 26 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Odwiedziłam. Działka 5m robi wrazenie. Ale wybrneliście z tego mistrzowsko.

gusiarz napisał(a)
Halo ... wpadam z rewizytą ... i już wiem dlaczego doceniłaś moją pracę przy wywózce gruzu... Sama wiesz jaka to ciężka praca. Ale znaleźliście świetny sposób na pozbycie się kamieni... chociaż w części. U nas już nie dało się wjechać koparką, bo ogród był założony i niestety rączki tylko pozostały
Na pewno dacie radę! Macie fajny pomysł na działeczkę - uwielbiam takie małe domki... sama mam domek letniskowy... Jak będziesz miała czas odwiedź mój drugi wątek
Pozdrawiam
Aga
____________________
Jola - Ogród od zera
Magdalena25 08:30, 26 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witam!
Zapisuję do odwiedzania Pocieszę Cię, my żeby podnieść się do poziomu działek wokół nas na swoją 1200 m działkę nawieżliśmy 23 dwuosiowe wywrotki ziemi i pewnie jeszcze ze 3 dojdą, żeby wyrównać teren do kostki. Pozdrawiam i zapraszam do mnie
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
gusiarz 08:37, 26 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Jola... jak się tylko chce - wszystko można!!! Trzeba wierzyć i ciężko pracować
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
MamaMagda 08:45, 26 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
hehe witam Matematyka! ja też jestem matematykiem
ale ogrody lubię sielskie-wiejskie

Pozdrawiam i podziwiam ogrom prac jaki wykonaliście!

jola_B napisał(a)
Jestem matematykiem, lubię mieć wszystko dokładnie zaplanowane, ustalone i rozrysowane



____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
atena35 12:37, 27 cze 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
jola_B napisał(a)
Jestem matematykiem, lubię mieć wszystko dokładnie zaplanowane, ustalone i rozrysowane



To dobrze wróży ogrodowi
Plan to podstawa, inna sprawa to "trzymanie" się planu.
Ja w poszukiwaniu stylu i planu polecam ci: http://www.gardenarium.pl/realizacje
____________________
Ogród Tosi
jola_B 23:24, 06 lip 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Oj mieliśmy bardzo aktywną sobotę. Bite 12 godzin w pełnym słońcu walki z kamieniami. Temperatura ok 40 w cieniu. Zrealizowaliśmy nasz plan i zrobiliśmy zamianę ziemi w obrębie działki. Wykopaliśmy wielką dziurę i wsypaliśmy w nią wybrane w innym miejscu kamienie. Nie obyło się bez problemów. Okazalo się że teren jest jeszcze gorszy niż myśleliśmy. Robilismy 4 wykopy żeby znaleźć miejsce z dobrą ziemią. Raz po ruszeniu terenu koparką okazało się że otworzyliśmy puszkę Pandory i tam zamiast ziemi są cegły i kamienie wymieszanie z ziemią. W innych miejscach okazywało się że po mniej wiecej 80cm zaczynala się glina.




Ostatecznie jakoś uzyskaliśmy minimalnie zadowalający stan. Ten "zadowalający" stan o którym piszę wyglada tak.


Później rozpoczęło się reczne wybieranie kamieni. Znaleźliśmy ich tyle: (na pierwszym planie widać 2 znalezione na działce krawężniki)
____________________
Jola - Ogród od zera
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies