Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Sylvatika 21:27, 08 maj 2022


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
ryska napisał(a)



W głowie to nadal mam 20 lat


tak trzymać Reniu
Muszę Ci się przyznać, zapatrzyłam się na Twoje gaury i w zeszłym roku kupiłam 2 szt, - białą i różową - i - o dziwo - obie przezimowały nie mogę się doczekać jak zaczną kwitnąć-
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:29, 08 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cudne foty Ja kamasje dopiero posadziłam i jeszcze nawet z ziemi nie wyszły, a Wy już kwiatów oczekujecieZazdraszczam, ale może i ja doczekam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:51, 08 maj 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ryska napisał(a)

Tulipan acuminata.




Udało mi się w listopadzie 2021 kupić 10 cebulek. Posadziłam do donicy i zadołowałam. Nakryłam wiecheciem słomy. Niedawano sobie o nich przypomniałam i wykopałam a one teraz szykują się do kwitnienia. !

Zdjęcie wkrótce.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sylvatika 23:19, 08 maj 2022


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
ryska napisał(a)
Ryska ku pamięci
Jestem po pierwszych zbiorach podagrycznika.
Dwa i pół wiadra liści i kłączy.
Sezon zapowiada się cudownie, zwłaszcza po tych obfitych deszczach liście podagrycznika stały się soczyście zielone, łodygi grube i jędrne a kłącza głęboko i zamaszyście osadziły się w mojej glinie pomiędzy różami lovely fairy.
Mogłabym go przerobić w słoiki, kłącza zalać spirytem na nalewki ( wyleczyć sobie jakieś choroby w przyszłości) ale z nieukrywaną radością wywaliłam do worka na zielone odpady.
Tyle mojego

Reniu
U mojej mamy w ogródku tez jest to paskudztwo - nie można się go pozbyć , ja się cieszę ze choć u mnie nie występuje, przynajmniej na razie. Może w okolicach Radomska bardziej mu się podoba

Masz przepiękne te tulipany acuminata- nigdy takich nie widziałam - i kamasje - zawsze coś fajnego można podpatrzeć u CB
I miło ze czajniczek wrócił, jest uroczy






Pozdrawiam
S.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
ryska 12:05, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Sylvatika napisał(a)


tak trzymać Reniu
Muszę Ci się przyznać, zapatrzyłam się na Twoje gaury i w zeszłym roku kupiłam 2 szt, - białą i różową - i - o dziwo - obie przezimowały nie mogę się doczekać jak zaczną kwitnąć-
ryska napisał(a)


Reniu
U mojej mamy w ogródku tez jest to paskudztwo - nie można się go pozbyć , ja się cieszę ze choć u mnie nie występuje, przynajmniej na razie. Może w okolicach Radomska bardziej mu się podoba

Masz przepiękne te tulipany acuminata- nigdy takich nie widziałam - i kamasje - zawsze coś fajnego można podpatrzeć u CB
I miło ze czajniczek wrócił, jest uroczy

Pozdrawiam
S.

Również pozdrawiam
Może nawet się wysiały (gaury) jak kwitły.
W temacie podagrycznika napiszę, że szykuję się na drugie wykopki w tym sezonie. Zauważyłam też, że musiałam uszkodzić przy tych wykopkach jeden pęd powojnika Justa.
Acuminaty widać z daleka, nawet jak kwitną tylko 4.
Taka ciekawostka, bo cebule są trochę droższe i raczej 100 sztuk bym nie kupiła.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 12:14, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudne foty Ja kamasje dopiero posadziłam i jeszcze nawet z ziemi nie wyszły, a Wy już kwiatów oczekujecieZazdraszczam, ale może i ja doczekam

Najpierw człowiek zapada w sen zimowy, budzi się razem z przebiśniegami a potem wchodzi w tryb galopujący
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 12:16, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Pszczelarnia napisał(a)




Udało mi się w listopadzie 2021 kupić 10 cebulek. Posadziłam do donicy i zadołowałam. Nakryłam wiecheciem słomy. Niedawano sobie o nich przypomniałam i wykopałam a one teraz szykują się do kwitnienia. !

Zdjęcie wkrótce.



Idę zobaczyć Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 12:34, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Gdyby ktoś chciał pomysł na ciekawą aktywność na świeżym powietrzu z mężem/żoną, żeby sobie razem czas pospędzać to polecam wybieranie dżdżownic z wermikompostu
Bardzo tania rozrywka.
Wystarczy kalfas, trochę robaków, resztki traw i odpadki organiczne kuchenne.
W ubiegłym roku kupiłam worek z tym nawozem koprolitowym a w nim mnóstwo małych dżdżowniczek.
Część nawozu dałam do pomidorów a część z odłowionymi robalami posłużyła do mojej przetwórni.
I tak po roku nic nierobienia mam 15 litrów wermikompostu. I stado dorodnych dżdżownic
Z technicznych spraw to w kalfasie nie zrobiłam odpływu na ten płynny nawóz ale pół kalfasa uzupełniłam w ubiegłym roku stipą i do tej pory się nie rozłożyła, stworzyła izolację i robalom nie było za mokro. W tym dołożyłam na spód jeszcze tekturę pociętą w niszczarce.
Super sprawa
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 17:29, 11 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)

Najpierw człowiek zapada w sen zimowy, budzi się razem z przebiśniegami a potem wchodzi w tryb galopujący

i tak galopujemy do jesieni Moje kamasje zaczynają kwitnąć. Będzie przybywać cebulek z roku na rok, co trzy, cztery lata trzeba wykopać, u mnie rosną już w trzecim miejscu, zaraz ogrodu braknie, by je znów przesadzić. Ciekawy ten nawóz.
____________________
Dwa ogrody
ryska 10:22, 12 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
paniprzyroda napisał(a)

i tak galopujemy do jesieni Moje kamasje zaczynają kwitnąć. Będzie przybywać cebulek z roku na rok, co trzy, cztery lata trzeba wykopać, u mnie rosną już w trzecim miejscu, zaraz ogrodu braknie, by je znów przesadzić. Ciekawy ten nawóz.

Moje raczej i w tym roku nie zakwitną.
Kupiłam pewnie zbyt małe cebulki i aby zaczęły kwitnąć potrzebują trochę czasu.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies