Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 11:37, 07 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Kokesz napisał(a)


To zobacz

Zajrzę

Kokesz napisał(a)
Odpowiem bom też Renata

To Śnieżniki, po łac. Chinodoxa

Naszukałam się kiedyś strzępka i też Google o nim nie słyszało...a to chodziło o klona strzępiastokorego

Fajne te nasze skróty myślowe
Gracki, hakonki, vanilki i limki


Mnie nazwa śnieżnik zupełnie nie pasuje do tej rośliny. Wiecznie zapominam. Co innego łacińska nazwa przerobiona po mojemu
Choć wiem, że to niepoprawnie jak na grupę ogrodniczą.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
gobasia 11:54, 07 maj 2022


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354

awatar cudny ...pokaż choć kilka zdjęc z tej sesji...plisss
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ryska 12:03, 07 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Martka napisał(a)


Reniu, piękny awatarek! To był dobry pomysł!

Powiedz, co to są czajnodoksy? Ustaliłam tylko, że jest to coś, o czym Google nie słyszał Zatem rarytas niebywały

Szachownice i serduszkę mogę oglądać bez opamiętania, obie rośliny są na liście moich marzeń, tylko doświadczenia brak i cienia też, więc nie porywam się. Szachownice wywołują emocje, sama nie wiem dlaczego tak duże. Czy to ich kruchość, delikatność, czy skromność, kolor sprawiają, że z wypiekami ogląda się zdjęcia? (o ile nie ma  możliwości podziwu na żywo).
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia wiosny. Pozdrawiam, Reniu!


Dziękuję
Renata-Kokesz już wyjaśniła

Mam takie same odczucia co do szachownic.
Jestem ciekawa tych łąk, które porastają w naturze.
Mamy w Polsce takie rezerwaty np. w Stubnie czy Krównikach.
Moje serduszka rosną w pełnym słońcu.
Nie narzekają
Zrobię zdjęcia jutro, bo robią wrażenie.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 12:08, 07 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
gobasia napisał(a)

awatar cudny ...pokaż choć kilka zdjęc z tej sesji...plisss

Basiu
Sama jestem tylko na tym z awatarka i w podobnym ujęciu z otwartymi oczyma
Reszta tzn. 12 zdjęć jest z Córkami.
Wątpię, żeby wyraziły zgodę.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mirkaka 14:01, 07 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
ryska napisał(a)


Ja Świeża sesja na Dzień Matki sponsorowana przez moje pełnoletnie już Córki.
Czy może być dziewczę po 45 roku życia?


Wyglądasz jak 20 letnia dziewczynka, a po 45 roku dziewczę może być jeszcze, jak najbardziej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:10, 07 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Martka napisał(a)


Reniu, piękny awatarek! To był dobry pomysł!

Powiedz, co to są czajnodoksy? Ustaliłam tylko, że jest to coś, o czym Google nie słyszał Zatem rarytas niebywały

Szachownice i serduszkę mogę oglądać bez opamiętania, obie rośliny są na liście moich marzeń, tylko doświadczenia brak i cienia też, więc nie porywam się. Szachownice wywołują emocje, sama nie wiem dlaczego tak duże. Czy to ich kruchość, delikatność, czy skromność, kolor sprawiają, że z wypiekami ogląda się zdjęcia? (o ile nie ma  możliwości podziwu na żywo).
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia wiosny. Pozdrawiam, Reniu!



A jest jakiś problem żeby takie marzenia zrealizować?
To chyba ogólnie łatwo dostępne rośliny
U mnie szachownice, co prawda nie kostkowe tylko prawdopodobnie lisie grono (Fritillaria uva-vulpis) ,rośnie w na dość suchym stanowisku i słonecznym. Serduszka okazała też chyba dostępna wszędzie, no chyba że nie, to przypomnij się jesienią to ci wyślę kawałek
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
galgAsia 17:53, 07 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Reniu

Awatarek naprawdę śliczny, Dziewczyno Można nią być nawet w wieku 80 lat, więc nie widzę problemu

Szachownice mam (miałam...) i ja, po raz pierwszy, i zachwycona jestem nimi do wypęku. Muszę je jakoś zakomponować i nie wiem, z czym najlepiej połączyć. Muszą z czegoś wyrastać i się wynurzać Moje już przekwitły, podobnie śś i hiacynty. A, Purple Prince też mam pierwszy raz i dumam, z czym je sparować. Do głowy przyszedł mi Apricot Impression albo Salmon Impression. Takie dosyć podobne do tych Twoich gratisów.

Buziaki zostawiam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Sylvatika 22:24, 07 maj 2022


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
ryska napisał(a)
W niedzielę posadziłam resztę pomidorów do szklarni.
Zrobiłam też parę zdjęć choć w porównaniu do dzisiejszego dnia to jest przepaść w rozwoju niektórych roślin.
Spaliłam chyba kukliki nawozem
Dawałam azofoskę różom a kukliki są przed nimi.
Tulipany
Jedne przekwitają inne zaczynają.
Purple prince znów zachwyca i z każdym rokiem jest go więcej.




Reniu
jakie masz piękne tulipany, aż sobie zapisałam nawę))
co do awatara- pozwolę sobie przypomnieć, że "życie zaczyna się po 40-tce)
pzdr
S.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Agania 22:31, 07 maj 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękna wiosna
Z przyjemnością oglądam zawsze Twoje foty
Zamówiłam kukliki „ Cosmopolitan” jeszcze nie dotarły, ciekawa jestem czy to będą te same bo nazwa skrócocna o słowa cocktail…
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ryska 18:35, 08 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
mirkaka napisał(a)


Wyglądasz jak 20 letnia dziewczynka, a po 45 roku dziewczę może być jeszcze, jak najbardziej



W głowie to nadal mam 20 lat
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies