Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

Karol99 22:13, 27 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wspaniała ta stipa.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
alinak 22:17, 27 mar 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
IRENAK
--bodziszki zetnij do zera . choćby miały listki , bo będą brzydkie , a i tak te listki obeschną .
--wilczomlecze na razie zostaw . wiem ,wiem że są teraz trochę brzydkie ,ale tylko jeszcze chwilkę . zaraz pięknie się zarumienią i wtedy obetniesz te pędy które będą brzydkie i obeschłe .
-- migdałolistny jest bardzo kapryśny i jak się pośpieszysz to lubi paść .
---mirtowaty też nie obcinaj pod żadnym pozorem bo padnie ,zaraz wróci do życia .
--- złocisty( pstry) można obcinać , tylko na granicy ,gdzie wypuszcza nowe listki coś jak lawendę zaobserwuj .
--ostnica bardzo charakterystyczna ,takie soczyste igiełki z ziemi wychodzą ,całkiem do trawy NIE podobne tylko cieniutkie jak nitka .zaraz rzuca się w oczy ,nie pomylisz z chwastem . zasada jednak jest taka żeby tam gdzie przypuszczasz że mogą się wysiac ostnice nie grzebać zbytnio w ziemi , tylko delikatnie wiosenną pielęgnację zrobić i zostawić ziemię w spokoju .to zasada do wszystkich roślin które się same wysiewają .


Płotki sama plotłam z wikliny ....M. ją wyszperał przejazdem na odludziu na mokradłach koło rzeki .


ANNA bardzo mi miło że podoba ci się to zestawienie ...bo właściwie wszystko tu przypadkowe i tak już zostało ...nie chce mi się poprawiać


RENEprawdo Reniu ? ...też to potwierdzasz . we wszystkim nadgorliwość gorsza mówią od faszyzmu .to samo się tyczy nawożenia .nie raz dziewczyny uczulam że lepiej roślina znosi niedobór niż nadmiar dobra

KAROL toż to piękno z natury ,więc nie może być inaczej
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:14, 27 mar 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Moja nieznana róża ..może ktoś pomoże , na stówe nie Chopin i nie Kosmos .pomocy









____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Madzenka 17:05, 29 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Niesamowotą masz te stipę.
Alinko gdzie kupiwałaś piwonie Top BRASS ? Czy zakwitła Ci od razu czy długo czekałaś? Wczoraj ją własnie posadziłam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabriela 17:09, 29 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
alinak napisał(a)
Moja nieznana róża ..może ktoś pomoże , na stówe nie Chopin i nie Kosmos .pomocy











Lions Rose? Ta Twoja jest wielkokwiatowa, bo jeśli tak, to nie będzie Lwem.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:11, 29 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ślicznie Ci wyszły płotki. A ta stipa taka, że Anglicy by zazdrościli.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
babka 20:03, 29 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jak pięknie u Ciebie ! Stipy naprawdę powalające... a ja się właśnie gryzę czy zastąpić je jakimiś carexsami. Zerknij może do mnie proszę, doradź ?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4924-moja-walka-z-wiatrakami-czyli-kamieniolom-troche-z-przypadku?page=52#post_5
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
agata19762 20:24, 29 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Alinko czaderskie masz te trawy !!!!!
moja - Twoja rozplenica fajnie się rozrosła....
a kocimiętka odbija ładnie

buziaki
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
alinak 21:02, 29 mar 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Madzenka napisał(a)
Niesamowotą masz te stipę.
Alinko gdzie kupiwałaś piwonie Top BRASS ? Czy zakwitła Ci od razu czy długo czekałaś? Wczoraj ją własnie posadziłam


Marzena Top Brass kupowałam w tamtym roku z innymi piwoniami ,ale nie polecam ci sprzedawcy bo straszne mikrusy dostałam . za 20-25 zł . jeden kieł . na kwiaty więc pewno sobie poczekam .ale z tego co zobaczyłam na rabacie wszystkie pięknie wschodzą . dam im papu w tym roku porządne . już się miksturka z gołębiego guano szykuje . dla nich i dla róż . wszystkim polecam teraz zakupy na Waja com. już tu pisałam parę razy ,jak moja koleżanka w tamtym roku zakupiła tam piwonie i nie dość że już jej kwitły w tym samym roku to jeszcze podzieliła karpę na dwie duże sadzony ..opłaca się choć drogo .




Gabriela napisał(a)
Ślicznie Ci wyszły płotki. A ta stipa taka, że Anglicy by zazdrościli.



Gabriela -a wiesz że ta róża to być może Laion rose ...coś mi świta że kupowałam taką różę ....jesteś kochana .
to też rabatowa jest ....moja głowa nie uczesana ...ach
a płotki to mój obiekt uwielbienia . spełniłam sobie marzenia od dwóch lat .
stipa zagościła u mnie w 2010 i tak już została . rozsiewa się niemiłosiernie . nawet ją mam w kuwetkach teraz z ostróżkami ale cóż ...od nadmiaru głowa mnie nigdy nie boli



babka napisał(a)
Jak pięknie u Ciebie ! Stipy naprawdę powalające... a ja się właśnie gryzę czy zastąpić je jakimiś carexsami. Zerknij może do mnie proszę, doradź ?



Ola już odpowiedziałam u ciebie . stipa bardziej strzelista niż carexy .mniej miejsca zajmie na szerokość nić one i z lawendą się lepiej zmieści . carexy maja większe czupryny

agata19762 napisał(a)
Alinko czaderskie masz te trawy !!!!!
moja - Twoja rozplenica fajnie się rozrosła....
a kocimiętka odbija ładnie

buziaki


Agata , nawet nie wiesz jak mi miło . zawsze jak obdarowuje rośliną to ona najpierw dostaje reprymendę że ma rosnąć ,żeby mnie nikt nie oskarżył że mam złą rękę ...widocznie posłuchały i rosną.
pelargonia twoja też w końcu udało się rozmnożyć i mam cztery sadzonki + mateczną

____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 21:13, 29 mar 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Renia posadziła różę Bonice ....to moja ulubiona róża . takie wdzięczne kwiaty i słodkie ,że zjeść oczami . dla ciebie Rene



















____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies