Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

alinak 23:23, 05 kwi 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Edytko ,Ulka -bardzo dziękuję a Wszystkim ogrodowiskowym znajomym składam życzenia radosnych świąt Wielkanocnych .










____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
paniprzyroda 21:15, 07 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wiosenny oblot po wątkach robię, jak Pszczółka Alinko, mój pan ogrodnik zapewniał mnie, że ma przetacznikowca, sprowadził sadzonki i rosną, widziałam, ale maleństwa dopiero. Czy można i w jakim stadium rozpoznać, że to na pewno ta roślina, nie przetacznik? Oczywiście przed kwitnieniem
____________________
Dwa ogrody
Madzenka 23:19, 07 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dogonilaś moją wiosnę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kindzia 13:41, 08 kwi 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Moje Chopiny, mimo, że za każdym razem nisko przycinane, w drugim tłoczeniu mają pod 2 metry...ale to nie takie młodziaki już.

Alinko, powiedz mi jak szybko rośnie borówka amerykańska, przypomniało mi się, że Ty je masz przecież. Posadziłam teraz takie maleństwa, do kolan może są. Ile mi urosną w tym roku?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Pszczelarnia 17:22, 08 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
alinak napisał(a)
Ola nawet nie nazwałabym że pracochłonne ( nie licząc tysiąc razy zginania)
jak żmudne ,bo trzeba w miarę dokładnie to zrobić .i te końcóweczki zaplatać, wplatać ,żeby nie sterczały .
Zara skora do głaskania ...zawsze chowa łeb pod pachę ..zostało jej z dzieciństwa . tak jej leczyłam depresje ,chowałam pod moją pachę i nawet po 15 min. ją głaskałam .
tak biedna przeżywała rozstanie z hodowlaną sforą że wpadła w depresję






Alina, Co mam powiedzieć na taką WZORCOWNIĘ warzywną? I widzę kultowy wózek ogrodowy, pojemniki z nawozem organic i towarzysza Twoich prac ogrodowych - miłe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 20:25, 08 kwi 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
paniprzyroda napisał(a)
Wiosenny oblot po wątkach robię, jak Pszczółka Alinko, mój pan ogrodnik zapewniał mnie, że ma przetacznikowca, sprowadził sadzonki i rosną, widziałam, ale maleństwa dopiero. Czy można i w jakim stadium rozpoznać, że to na pewno ta roślina, nie przetacznik? Oczywiście przed kwitnieniem


Mariolu u mnie przetacznikowiec jeszcze całkowicie w ziemi . wykopywałam dzisij do wysyłki i kły dopiero się tworzą . jak rozpoznać ..no nie bardzo ci umiem pomóc , bo cóz teraz nawet listki na początku nie będą charakterystyczne .

ma taki unikalny układ liści i spłaszczoną łodygę ,ale to w pełnym wzroście dopiero widać






____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 20:35, 08 kwi 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Madzenka napisał(a)
Dogonilaś moją wiosnę



Marzena no coś ty ziąb cały czas ociepla się baaardzo powoli



Kindzia napisał(a)
Moje Chopiny, mimo, że za każdym razem nisko przycinane, w drugim tłoczeniu mają pod 2 metry...ale to nie takie młodziaki już.

Alinko, powiedz mi jak szybko rośnie borówka amerykańska, przypomniało mi się, że Ty je masz przecież. Posadziłam teraz takie maleństwa, do kolan może są. Ile mi urosną w tym roku?



Kasiu nie mają wielkiego przyrostu rocznego ok.15 cm. zakwaszenie ważne . siarczan amonu lub ( ja stosuję )przywożę worek ziemi z iglastego lasu ...żeby było naturalnie . można kawę zaparzoną wysypać albo szyszki lub worek kory . ten zabieg trzeba powtarzać co roku . wtedy lepiej rośnie i obficie owocuje



Pszczelarnia napisał(a)

Alina, Co mam powiedzieć na taką WZORCOWNIĘ warzywną? I widzę kultowy wózek ogrodowy, pojemniki z nawozem organic i towarzysza Twoich prac ogrodowych - miłe.


Wzorcownia to jest u ciebie Ewka ,ciągle tam wpadam co znowu wymyślisz ....pozdrawiam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Kindzia 08:30, 09 kwi 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Siarczan amonu...mam!

Dzięki Alinko
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
07_Rene 22:56, 09 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Poświąteczne pozdrowienia zostawiam

Powiedz mi Alinko, czy jak sarny obżarły mi czubki tych klonów, które od Ciebie dostałam, to czy one wypuszczą nowy wierzchołek wzrostu, czy da się je tak poprowadzić, czy będą miały krzaczasty pokrój po prostu????

ps. mój eM widział ostatnio zdjęcia z Twojego ogrody na fb i był pod wrażeniem uśmiałam się, bo myślał, że ten klonik palmowy przy oczku jest normalnym drzewem, a giganteus u Ciebie sięga nieba
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Pszczelarnia 14:31, 10 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alino, zadzwoń do mnie albo podaj mi swój numer telefonu, plizzzzzzz!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies