Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

lawena 22:46, 17 lip 2014


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
Witam
ja próbowałam dwa razy i nic się nie ukorzeniło, do trzech razy sztuka ale już nie próbuję poddałam się...
mnie dzisiaj duchota przegoniła z ogrodu, poprzycinałam tylko lawendę bo przkwitła.
____________________
Ogródeczek na skarpie
kosolka 22:46, 17 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Posadziłam tylko część bo - patrz wyżej - nie miałam już siły. Żal mi wyrzucić resztę, więc jutro posadzonkuje dalej. Ale by było fajnie jakby się udało!! Wsadziłam też ułamane pędy vanilki.. Zobaczymy..
A tutaj nasze przeszczepy:


Z tej strony od której robiłam zdjęcie nie jest jeszcze zakończony brzeg przeszczepu. Na brzegach ładnie ścinamy, zeby było równo z trawnikiem. Wyrównujemy jednoczesnie delikatne spadki terenu no i łatamy wyłysiałe placki.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 22:49, 17 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457

Wyrównany kilka dni temu brzeg trawnika przy rabacie. ALe w sumie niepotrzebnie to robiłam, bo lada dzień rollborder bedzie poprawiany Sucha trawka...
____________________
Ola Kosolkowa pasja
lawena 22:52, 17 lip 2014


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
Nie jestem ekspertem w tych sparwach ale efekt końcowy powalił poważnie!
bukszpan się zagęści i bedzie super, juz jest!, sporo materiału do ukorzenienia Ci zostało oby się udało, sporo sadzonek by było
____________________
Ogródeczek na skarpie
kosolka 22:54, 17 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Lawena - spróbowałam i zobaczymy. No nie mogłabym tych gałązek wyrzucić..
Ja tam lubię taką pogodę Bo u nas też skwar i duchota. M.zawsze mówi ze nie wie jak to wytrzymuję, tym bardziej że ciągle coś robię Dziś od 15:30 do 21 w ogrodzie. Fakt że już padam na dziób Ale byłam sama, więc i podlewanie na mojej głowie, no i cała moja inna robota. Plus morelowy dżem w kuchni na koniec
Tess - bukszpany cięłam dopiero jak słońce było nisko
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 22:57, 17 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
No i zamówiłam szałwię Marcus. Z tego co czytałam ma ok30cm, więc będzie akurat - wyżej od kocimiętki a nie przesłoni róż. Posiałam ostróżki. We wrześniu powsadzam do gruntu. Cztery już mam na rabacie, z wiosennego siewu. Tylko cztery, bo jakoś dziwnie posiałam do skrzynki
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Aneta1309 22:58, 17 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
I pomyśleć bukszpan tylko przycięty a robi taką różnicę Sadzonki na pewno się przydadzą.
Pozdrawiam
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
kosolka 22:58, 17 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Lawena - na pewno różnica jest spora. Fakt że są fale ale cięłam bez sznurka, miary czy tam nie wiem czego powinno się używać Poziomicy?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
lawena 23:01, 17 lip 2014


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
mniammm dżemik morelowy pychotka, ja robiłam tylko z truskawek i porzeczek,
a w misce sie jeszcze ogóry moczą ale już dziś siły nie mam...
____________________
Ogródeczek na skarpie
Toszka 23:02, 17 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Madżenka pokazywała w pokazowym wątku - tniesz z kartonowym pudłem lub czymś innym na czym opierasz nożyce i idzie równiutko
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies