Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

katiaxx 09:05, 18 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Toszka napisał(a)
Madżenka pokazywała w pokazowym wątku - tniesz z kartonowym pudłem lub czymś innym na czym opierasz nożyce i idzie równiutko


właśnie miałam o tym napisać Toszka wczoraj odkryłam ten sposób
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
agata19762 10:15, 18 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
kosolka napisał(a)
Zasmuciłam się lekko. Bo znalazłam szkółkę róż, niedaleko. Maja i new dawn i fairy, w donicach, w super cenach. Ale sprzedają tylko hurtowo :'-(, czyli od 50szt. A ja chciałam 25.. A już myslałam ze nie bede musiała czekac do października. A własciwie do wiosny - żeby się zazieleniły..


w lidlu były róże fairy dwa kolory po 12 zł. ładne sadzonki...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
kosolka 10:41, 18 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Naprawdę?? A dawno? Rzadko ostatnio tam jestem..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
11:32, 18 lip 2014
Dzień dobry Olu
Czytam sobie i czytam wstęp i zachodzę w głowę...gdzie Ty zmieściłaś te 400 drzewek na 4,5 ara...tak doczytałam Potem jeszcze raz się wróciłam,że to nie 4,5 ara a 0.45 ha Ile Ty masz ziemi...
Wspomniałaś o chrząszczach majowych w trawniku,też je miałam w jednej części,dzielnie pomagała mi moja Sunia.One wykopywała te krewety i na ząb ryła z nosem tuż nad trawnikiem niczym świnka w poszukiwaniu trufli.Możesz wyobrazić sobie jakie dołki miałam.W tym roku już nie interesuje się trawnikiem,może nie ma już tych szkodników...ale nie zauważyłam by kondycja trawnika poprawiła się.Też wysycha,kupiłam magiczną siłę wczoraj i dziś pod wieczór zastosuję i zobaczę co z tego wyniknie..ale trawniki u mnie do wymiany tak czy siak
Fajnie masz z tymi rabatami przy domu,u mnie niestety nie mam miejsca na takie a przydałyby się właśnie na różankę i byliny.Cały czas kombinuję gdzie je usadowić.
Kocimiętkę przycinam nawet trzy razy do roku i zawsze wypuści kwiatostany,nie kwitnie może jak za pierwszym razem wiosną ale zawsze coś.
Miłego dnia
kosolka 11:49, 18 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Przypomniałas mi o chrabąszczach - w darni sprawdzałam w trzech miejscach i larw nie znalazłam. A jak sadziłam kocimiętkę, to jedną wykopałam - w rabacie, w ziemi normalnie. Obrzydliwa. Chrabąszcze juz przestały latać. Ale tłumaczył mi ostatnio pewnien znawca (przyznam ze tego nie sprawdzałam w necie) że chrabąszcze znoszą jakieś "sprytne'jaja ze larwy wykluwaja się jedne w obecnym roku, kolejne w następnym a jeszcze inne w trzecim po złożeniu jaj!
A co do trawnika - ja normalnie nie moge sie napatrzeć na te żywozielone kobierce na niektórych zdjęciach.. Fakt że w maju nasz był też taki soczysty.. Więc obstawiam jednak przesuszenie. Nadal wygrabiamy (mnóstwo jest tego suszu) i lejemy konkretnie co wieczór.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
12:21, 18 lip 2014
Muszę poczytać o tych chrząszczach bo już myślałam,że problem mam z głowy Dziewczyny walczą z nimi nicienami.Trzeba będzie zgłębić temat..
Trawnik u mnie obraz nędzy i rozpaczy ale mam też Sunię i plamy po jej bytności na trawniku widać gołym okiem.Już za późno na odzwyczajanie,bo ma 16 lat.Zobaczymy jak po tej magicznej sile się zmieni...no trawnik oczywiście
Pa
kosolka 12:32, 18 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ale widzisz - a ja pisałam wcześniej że jestem niemal pewna ze tam gdzie załatwia się nasza psiora trawa jest własnie jak po nawozie - piękna, ciemnozielona, gęsta i soczysta (no biorąc pod uwagę od czego to soczysta nie jest chyba najlepszym słowem )
____________________
Ola Kosolkowa pasja
13:03, 18 lip 2014
No u mnie też tak jest...z tą różnicą,że w środku tej soczystości jest suchy wypalony placek psim moczem Musiałabym stać z konewką cały czas i lać wodą "toaletę" mojej Suni.Ale jak się nie nauczyło psiny za młodu...to trawnika nie ma ładnego...jak masz młodą suczkę to ucz załatwiać potrzeby w jedno miejsce.
kosolka 14:03, 18 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Czytałam sobie trochę i później coś Wam pokażę. Powiecie czy moim bukszpanom nic nie dolega..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 22:06, 18 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Aparat mi padł. Jutro pokażę gałazki bukszpana. Boję się ze to miodówka Resztę posadzonkowałam. Takie ładne wybierałam. Mam tylko nadzieję ze sadzonki się przyjmą... Poprzycinałam kocimiętki. Od razu lepiej! Wyrwałam chabry i te czerwono -różowe których nazwy nie pamiętam. Przygotuję w tym miejscu ziemię pod róże. Niech czeka. Rabata hortensjowo-krzewuszkowo-tawułowa nabiera kształtu. Będa zdjęcia jutro Jutro też przyjedzie przyczepa kory.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies