Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

katiaxx 22:37, 21 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
ale znawca wulkanizator od ogrodów powiedział że one - te "kościelne" "nietrwałe są , nie warto .... " nie wiem czy miał na myśli samą roślinę czy że krótko kwitnie ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kosolka 22:59, 21 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Wcale krótko nie kwitnie Trudno wyczuć co miał na mysli Można podpytać gdzieś tu znawców hortensji, jak to z tymi ogrodowymi jest.. Ja tam je bardzo lubię! Jak zresztą wszystkie hortensje! A jeszcze w zeszłym roku zastanawiałam się co ludzie widzą w wiechowatych
____________________
Ola Kosolkowa pasja
monteverde 23:58, 21 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kosolka napisał(a)
Tak, niby już wtedy dużo czytałam i wiedzialam ze się rozrosną, a jednak.. No trudno, nie pierwszy i nie ostatni błąd.. Tylko będę się bardzo o nie bała! Żeby nic im nie zrobić..

Hortensje bardzo ładneprzed świętami wielkanocnymi kupuje się na gieldzie do kościoła i facetowi się skojarzyły
dobrej nocki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 00:28, 22 lip 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Olu, ogród z prawdziwym potencjałem, bo obszar nie do pogardzenia. Wiem coś o tym. To normalne, że najpierw robi się ogród jak najbliżej domu, człowiek chce mieć miły widok z okien, czy tarasu. A w takim dużym ogrodzie można mieć niemal wszystko.
Nie popełnij mojego błędu i zaplanuj i posadź teraz, przed rabatami, drzewa i większe krzewy, one już będą sobie rosły i za parę lat będą świetnym tłem, stworzą krajobraz w którym będą rosły byliny.
Kościelne hortensje ogrodowe posadziłaś stanowczo zbyt blisko. Odległość metra pomiędzy nimi to minimum, a lepiej więcej. I raczej nie ruszaj ich już jesienią, przesadzisz wiosną, w marcu, wtedy dobrze się ukorzenią. Na zimę lepiej okryć, bo nie zawsze są tak łagodne jak miniona.
Błąd za bliskiego sadzenia wszyscy chyba popełniamy, ale ja już się wyleczyłam. Na początku jest łyso, a potem jak należy, a nawet bywa jeszcze za gęsto.
PS, Dziękuję za Twoje odwiedziny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
kosolka 08:09, 22 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dzień dobry Proszę rzućcie okiem na to zdjęcie, może komuś coś ciekawego przyjdzie do głowy- czy coś tam jeszcze dodać? Jeżeli tak to co?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 08:14, 22 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Pomysłem była trzmielina przed hortensjami, jakas trawa za nimi.. Ale nie jestem przekonana. Kolor będzie- na wiosnę biel, potem róż i ciemne liście krzewuszek no i hortensje- od bieli do bordo. Narazie tam pustawo - ale wracając do wczorajszego sadzenia za gęsto starałam się zachować odpowiednie odległości. Sugestie mile widziane.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
iwonaal 08:26, 22 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Ola daj proszę namiary na czosnki
____________________
Zakochana w ogrodach
kosolka 08:31, 22 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
cebule.pl
http://www.cebule.pl/search.php?text=czosnek

Proszę
____________________
Ola Kosolkowa pasja
katiaxx 09:21, 22 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Olu, wydaje mi się że te wszystkie rośliny sporo wyrosną, np ta tawuła ma ok. 1,5-2 metry szerokości, przynajmniej tak kojarzę ten krzew, nie wiem jakie wymiary ma rabata ale 7 tawuł to spora rabata, czy taką zaplanowałaś ? Na zdjęciu trudno złapać wymiary.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kosolka 09:28, 22 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Tak. Dlatego własnie porobiłam odległości ok1,5-2m między wszystkimi roślinami. Rabata ma oddzielać częśc "roboczą" ogrodu. Jest duża, muszę pstryknąć fotkę jak np M. bedzie przy niej stał, bedzie lepiej widać jej wielkość
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies