Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

kosolka 14:47, 21 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Witam Ewelino Mi za to miło się robi jak widzę że coś się zmienia dzięki ciężkiej pracy
____________________
Ola Kosolkowa pasja
katiaxx 20:16, 21 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
kosolka napisał(a)



co to za hortensja ? nie wiem czy dlatego że ciemno czy te liście są takie ciemne i mięsiste ? w anabelle i limelight - generalnie u większości h. nie lubię jasnego koloru iści, ostatnio byłam w takim niedużym sklepie ogrodniczym który ktoś ma na podwórku i tam tez rosło w cieniu coś o b. podobnych liściach, sprzedawca (wulkanizator zresztą bo jego żona prowadzi ten sklep ale akurat jej nie było) powiedział że to hortensja, pytam jaka a on mi mówi że kościelna no i miała piękne liście.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kosolka 21:23, 21 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Katiaxx - one takie są rzeczywiście. Mam 5szt w tym miejscu (za gęsto! Aż się boje tego ze bede musiała je jesienią ruszyc i przeniesc!) - słońce jest tu do 11, codziennie wieczorem podlewam i dwa razy w tym roku nawoziłam. Zrobiłam zdjęcie etykiety, ale jest na niej tylko że to hortensje ogrodowe (a nie kościelne ) ALe mają różne kolory kwiatów. Jedne białe, drugie ciemnoróżowe, trzecie jasnoróżowe. Zdjęcia zrobione w lepszym świetle:

____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 21:28, 21 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Mój olek Rozbujał się wreszcie.


Nowy image rabaty pod domem. Czekamy teraz na szałwię i róże. Teraz za różami jakieś jednoroczne. Oczywiście nie pamiętam jakie Jak ktoś wie, może mnie oświecić Będą kwitły na czerwono i żółto. No to nie bardzo moje kolory, jednorazowo tak wyszło. jeszcze nie miałam koncepcji gdy je siałam. Już się nie powtórzy. Jak dotrą wasciwe rośliny, bedzie zupełnie inaczej tu wyglądało!


____________________
Ola Kosolkowa pasja
Sabina76 21:34, 21 lip 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
kosolka napisał(a)
/original.JPG[/img] [/img]


Oj, chyba będzie potrzebna przeprowadzka. Ale hortensje piękne Masz może Olu szersze zdjęcie?
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
kosolka 21:41, 21 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
A w tym miejscu do jesieni musi powstać kolejna rabata. To jest prawy narożnik naszej działki, patrząc od wjazdu.W tej chwili z tyłu rosną krzewy - jaśminowiec, tamaryszek, perukowiec, krzewuszki, dalej bzy, migdałek.. Dwa krzaki piwonii na pierwszym planie. Tu będzie rabata rózano -piwoniowo - bylinowo - cebulowa Cebulki dziś zamówiłam. Na wrzesień. Czosnki (w końcu!! Tak mi się podobają!), tulipany, krokusy, różowe i biale szafirki, liliowce, śnieżyca letnia, zawilce. Wszystkie w tonacji biało - różowo- jasnoniebieskiej. Kolejne zamówienie mam już przygotowane - z Bylinowego Raju. Jeżówki, przetaczniki, lawenda, lobelia lśnąca, floksy, ostróżki. Kolorystyka jak wyżej.


Trawa tu okropna! Ale muszę powiedzieć, że inny kawałek trawnika, ten za który się ostro wzięliśmy, po tygodniu jest nie do poznania! I to mimo nieustającego skwaru! Muszę jutro zrobić zdjęcie. Trawa odbiła, jest ciemnozielona i soczysta. Wygrabienie, podlewanie plus yara mila complex.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 21:47, 21 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Zrobiłam teraz, bo takiego na wprost nie miałam wcześniej Ciemne, ale tak: po lewej, przy kratce rosną dwie, a ta kępa po prawej to kolejne cztery. Jedna na drugiej. Tak to jest jak sie nie ma pojecia i się sadzi małe jeszcze rośliny.. Jednak jest ich 6 a nie 5.

____________________
Ola Kosolkowa pasja
Sabina76 21:56, 21 lip 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
Olu, jak są małe roślinki to zawsze się wydaje, że sporo miejsca mają, a jak urosną to już inna bajka. Przynajmniej ja tak mam. Strasznie długo latam z donicami w tę i z powrotem i zdecydowac się nie mogę Dziekuję za zdjęcie
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
kosolka 22:09, 21 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Tak, niby już wtedy dużo czytałam i wiedzialam ze się rozrosną, a jednak.. No trudno, nie pierwszy i nie ostatni błąd.. Tylko będę się bardzo o nie bała! Żeby nic im nie zrobić..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
yolka 22:35, 21 lip 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witam kujawianko-pomorzankę Trafiłam z wątku Antre. Zanosi sie na piękny ogród, będę śledzić Twoje poczynania, zaznaczam wątek
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies