Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród nad rzeką...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród nad rzeką...

chojna 21:36, 21 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
U mnie dziś zrywania "szmaty" ciąg dalszy.
Przeglądałam niedawno wątek o szmatach, ale kurczę nie mogę go znaleźć. Skopiowałabym te posty "ku przestrodze"

Posadziłam również 2 nowe różaneczniki.

Barwinki korzenie miały na wierzchu


Hortka i jej ponad metrowe korzenie


Dosadziłam wspomniane rododendrony i rabatka wygląda częściowo tak:



Brakuje w tle 3 Wojtków i dwóch hortek, ale dzisiaj zostały przesadzone na tył działki. Oczywiście muszę uzupełnić korę, ale ta którą mam jest tak duża i jasna, że wygląda fatalnie. Kupię drobniejszą i sypnę.



I moja ulubiona chojna kanadyjska Jeddeloh wśród barwinków Najpiękniej będzie wyglądać wiosną

____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 21:38, 21 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Ewkakonewka napisał(a)
Mam z tyłu działki kilka brzóz. I usiłuję pod nimi nasadzenia robić, powiem Ci, że trzeba podlewać nie ma siły żeby cokolwiek rosło. Generalnie chyba pod wszystkimi dużymi drzewami się podlewa i już. Wydaje mi się Gdzieś była dyskusja, a może artykuł o nasadzeniach wytrzymałych, bardzo ciekawe to było, ale nie umiem w tej chwili podać w którym miejscu Może wyszukiwarka pomoże?


Wiem, że trzeba podlewać. I to sporo, bo pod moimi dużymi brzozami nawet trawnik w deszcz wysycha.

Z tyłu działki też mam, postaram się jeszcze dziś pokazać
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 21:59, 21 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Czy waszym zdaniem te kartki na roślinach to jest "obciach"?
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 23:17, 21 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862











____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
kornelia 10:31, 22 wrz 2014

Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 11
Chojna, zrobiłaś kupę fantastycznej roboty i, jak na laika, zrobiłaś to fenomenalnie!
A tutaj jest tylu życzliwych i znających się na rzeczy ogrodników, że pomogą Ci na pewno.
A ja będę kibicować i trzymać kciuki


Brzozy to najpiękniejsze drzewa ogrodowe, jak dla mnie.
Pięknie u Ciebie wyglądają.
Strasznie żałuję, że ta moja rosła za blisko domu.....
chojna 10:50, 22 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Kornelia no nareszcie
Już wiesz czemu mi to tyle zajęło
Mam nadzieję, że zostajesz i rozwiniesz się ze swoim ogrodem, który też chętnie obejrzę
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
bdan 10:54, 22 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witam serdeczeni, dziękuję za wizytę u mnie, piękną pracę wykonaliście, bede podglądać

Tu masz odnosnie maty :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom


kornelia 11:14, 22 wrz 2014

Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 11
Chojna, ja nie mam ogrodu, to by się ze mną kłóciło

Będę zaglądać na pewno!!!!
chojna 11:48, 22 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
E tam, nie masz!
Masz wokół domu zieloną przestrzeń, w której odpoczywasz. A to czy ona ma nadany bardziej czy mniej regularny kształt, to tylko kwestia wyboru, gustu i upodobań. Myślę, że ogród jest dopełnieniem (dla mnie wypełnieniem ) każdego domu i każdego ludzkiego charakteru.

Dla porównania mój "ogród" niedługo po przeprowadzce. Pierwszy sezon wyglądał tak jak na filmiku. Uprzątnięcie też chwilkę zajęło ze względu ma Małego Człowieka, który pojawił się w naszym życiu jak Słońce wiosną

https://www.youtube.com/watch?v=s__WLXAkY3A
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Ewkakonewka 17:08, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Tyły fajowe, roboty moc faktycznie wykonane Na trawę pod brzozami to nawet szkoda energii moim zdaniem bo szans nie ma.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies