Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród minimalistyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród minimalistyczny

rmf 10:20, 29 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Bardzo piękny ogród. Prosty i elegancki - na tym właśnie polega sztuka.
Chętnie bym sobie taki zrobił choć myslę, że do mojego domku nie za bardzo by pasował ale może uda mi się stworzyć coś pośredniego, mniej oficjalnego.
____________________
rmf 10:30, 29 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108

Danusiu, mogłabyś podpowiedzieć jakiej firmy rury stosować do nawadniania ? Widziałem gardeny ale są tez jakieś krajowe - może taniej to by wyszło ? Myślałem, żeby przed założeniem trawnika przynajmniej rury sobie położyć.
____________________
Gardenarium 08:08, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gardena to system dla amatorów samodzielnego montażu sposobem "domowym", mnie nie wypada stosować takich. Używam profesjonalnego sprzętu. Jeśli chodzi o Gardenę to oni mają inne złączki inne przekroje, jak zaczniesz z Gardeną to już potem tylko Gardena. Różne drobnostki dużo potem kosztują, a nie można dać zamienników.

Jeśli chodzi o rury to stosujemy PE, sprzedaje je Budmech, Irryga.
Do średniej wielkości ogrodu potrzeba około 500 m rur, ale żeby wiedzieć jak położyć rurociąg, trzeba zrobić projekt nawadniania. Samo położenie rury - co masz na myśli?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:42, 04 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do naszego ogrodu minimalistycznego urósł już trawnik, Jedziemy w poniedziałek, będzie równanie, sprzątanie, cięcie korygujące i trawniczek się zazieleni.
Relacja z prac oczywiście będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:15, 04 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
fajnie, będziemy czytać)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
an_tre 21:20, 04 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Dopiero dzisiaj natknęłam się na ten watek i jestem pod ogromnym wrażeniem ogromu wykonanych prac i widocznych już efektów. Ogromnie ciekawa jestem relacji z dalszych prac
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
mysza 08:50, 05 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Perfekcyjna praca począwszy od projektu , na wykonaniu kończąc . Ogród REWELACJA , bardzo mi się spodobał .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
zielona11 09:40, 05 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ogród stanowi doskonałe dopełnienie architektury domu, jego przedłużenie i uzupełnienie. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych umiejętności, Danusiu! Nie każdemu ten dar jest dany, szczerze gratuluję (i po cichu zazdroszczę)
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 00:48, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję, trawka niedługo będzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:43, 12 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyszła pora na trawę.
W poniedziałek rano wjechał Avant, "przeorał" teren, wyrównał, trawka przyjechała.
Zaczęliśmy kłaść i po dwóch godzinach zaczął lać mocny deszcz... No nie !!!

Oto cała akcja

Jesień - błoto



Poniedziałek - równanie













____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies