Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czysta, ogrodowa karta Rafała

Pokaż wątki Pokaż posty

Czysta, ogrodowa karta Rafała

ela 20:26, 26 mar 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Witam, podpowiedzi to ode mnie nie uzyskasz, bo jedziemy na tym samym wózku. Jesteśmy jednak pod czujnym okiem Szefowej i wielu innych doświadczonych osób w temacie urządzania ogrodu.
Powodzenia
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
rmf 21:35, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Witam
na wstepie dziękuję serdecznie za zaangażowanie i tyle wpisów.
Jeśli jedziemy na tym samym wózku to wzajemne wsparcie wystarczy...
Powodzenia
____________________
rmf 21:37, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
gardenarium napisał(a)
Sumaka odradzam, to straszny chwast
Na froncie szlachetne drzewo posadź- miłorząb, buk, śliwę wiśniową, katalpę, klon, cokolwiek, ale nie sumaka
Tworzy mnóstwo odrostów korzeniowych, widzę jak sąsiad klnie gdy się z nim zmaga.


ok, dzięki serdeczne - w takim razie rezygnuję z sumaka.
Myślałem o Magnolii -ale musze spr czy na takie stanowisko bedzie ok no i warunki glebowe
____________________
rmf 21:38, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
gardenarium napisał(a)
Rafał pokazał nam swój talent w projektowaniu ogrodu i "narzędź" do tego, ładnie to wygląda, może zechce czasem coś pomóc innym forumowiczom?


Jak juz wspomniałem moja wiedza jest znikoma ale w miarę możliwości - jestem do dyspozycji.
____________________
Danusza 21:40, 27 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj w gronie szalonych ogrodników , tu pomysłów mnóstwo podpowiedzi również , powodzenia w tworzeniu swojego azylu
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Gardenarium 21:41, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybyś sadził magnolię, to jestem za. Ona lubi lekko kwaśną glebę. Trzeba wykopać dół i zaprawić odpowiednią mieszanką. Nie sadź za głęboko, bo magnolia nie lubi przysypania korzeni mocnego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rmf 21:42, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Syla napisał(a)
Tak tak chętnie się dowiem w jakim programie uzyskał taki fajny obrazek? a przy okazji witam serdecznie Rafał

Dzięki Syla
Widziałem jak bardzo się udzielasz i chyba stałaś się już małym ekspertem pod okiem Danusi.
Dzięki za powitanie.
A wracając do pytania to odpowiedź brzmi : ... Microsoft Excel - musiał sie troche pobawić kółeczkami i gwiazdkami... dlatego mało koloru wyszło ale chodziło mi bardziej o schemat rozmieszczenia - mam z tym problem - tzn pewnie są jakies zasady itd czy lepiej pod krechę czy okręgami ... wytyczać rabaty i wogóle układ ogrodu - ja poszedłem z linijki...
____________________
Gardenarium 21:45, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz łaczyć okręgi i linie proste. Zacznij od wytyczenia linii trawnika i dopiero potem spróbuj w tych ramach umieścić rośliny. Z oliwnika też bym zrezygnowała, nie jest to ciekawe drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rmf 21:50, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Wczoraj spedziłem pół dnia równając teren pod trawnik.
Niestety padał śnieg i wiał wiatr - wykończyłem się lekko. Dlatego dopiero teraz odpisuję.
Na koniec przyszedł sąsiad i powiedział, że to bez sensu bo i tak mi tam trawa nie urośnie (glina). Obawiam się, że ma rację ale na razie nie mam pieniedzy na nawiezienie ton dobrej ziemi - nie wiem co robić... a chcaiłbym żeby sie choc trochę zazieleniło
Muszę zrobić wywiad czy jest szansa wypozyczyć jakąś minikoparkę i ew jaka cena.
Może kupiłbym trochę ziemi i sam to jakoś rozwiózł ale potrzebuję pewnie min 50 m3 500m2 /0,1m ?
Gdzieś w necie znalazłem wpis ze na glinie trawa też urośnie ale sam nie wiem... obawiam się ze sie tam utopi lub udusi
Z drugiej strony ryzykuje "tylko" własną pracą i czasem.
____________________
rmf 21:52, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
gardenarium napisał(a)
Możesz łaczyć okręgi i linie proste. Zacznij od wytyczenia linii trawnika i dopiero potem spróbuj w tych ramach umieścić rośliny. Z oliwnika też bym zrezygnowała, nie jest to ciekawe drzewo.


Sama mi ja zaproponowałaś ale wymyslę coś innego - na razie się trochę miotam..
Starałem sie wymyslić na początek podstawy i prosty w formie trawnik i ew póżniej dodawać rabaty.
Tych drzew może faktycznie za dużo ale chciałem czymś wypełnić przestrzeń.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies