Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czysta, ogrodowa karta Rafała

Pokaż wątki Pokaż posty

Czysta, ogrodowa karta Rafała

rmf 23:23, 25 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Witam szanowne grono...

Kończę budowę domu i jak najdzybciej chciałbym zamienić pole gliniaste w namiastkę ogrodu.
Działka ma 33 / 30 m z czego do zagospodarowania jest ok 800 m2.
Poza chęciami nie mam do dyspozycji dużych kwot pieniedzy ani doswiadczenia.
Na początek bedę zakładał trawnik ale ale docelowo chciałbym cos więcej. Pozwolę sobie zamieścić ponizej plan jaki udało mi się wymyśleć. Niektóre pozycje nie sa opisane ponieważ nie do końca mam pomysł - generalnie chodzi o szkielet i formę ogrodu niż wygląd poszczególnych rabat...
Ponieważ działka graniczy ze starym sadem wymyśliłem sobie, że wprowadzę taki element do ogrodu aby w miarę mozliwości stworzyć ogród naturalny - przynajmniej zeby się to nie gryzło (sad jest właśnie od strony ogrodu )
Lubię prostotę, lekki minimalizm - nie ukrywam, że bardzo podoba mi ogród P. Danusi (komu nie pasuje...

Byłbym wdzieczny za ew uwagi i podpowiedzi.
Dziekuję i pozdrawiam...
Rafał





____________________
monteverde 23:35, 25 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Rafale, cieszę się , że dołączyłeś do naszego grona, lepiej nie mogłeś, tu na pewno Tobie pomożemy, ale poczekaj na wprawne oko naszej Szefowej Danusi, a my potem jej powtórujemy i może coś od siebie dołożymy)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 23:55, 25 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam na naszym Ogrodowisku, dziękuję za miłe słowa.

Jeśli lubisz minimalizm, popatrz na ten wątek Dziś go założyłam



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:58, 25 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rysunek wygląda bardzo przyjemnie, jednak bardzo wszystko zależy od odpowiedniego doboru roślin. Trzeba także wyprowadzić czystą linię trawnika, aby sobie ułatwić koszenie. Ja bym nie dawała tyle jabłoni (drzew) w trawniku, chyba że chcesz je włączyć w rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:02, 26 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sumaka odradzam, to straszny chwast
Na froncie szlachetne drzewo posadź- miłorząb, buk, śliwę wiśniową, katalpę, klon, cokolwiek, ale nie sumaka
Tworzy mnóstwo odrostów korzeniowych, widzę jak sąsiad klnie gdy się z nim zmaga.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 00:05, 26 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
i ja też bo mam szpaler sumaków, podeszły aż pod taras, chwast nie do wytępienia)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 12:33, 26 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sumakowi mówimy NIE!
A tak poza tym witamy witamy witamy
Fajny masz plan i trafiłeś w bardzo dobrym momencie bo Danuś właśnie "wsadziła" relacje z zagospodarowania ogrodu minimalistycznego.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 13:07, 26 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rafał pokazał nam swój talent w projektowaniu ogrodu i "narzędź" do tego, ładnie to wygląda, może zechce czasem coś pomóc innym forumowiczom?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 13:10, 26 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tak tak chętnie się dowiem w jakim programie uzyskał taki fajny obrazek? a przy okazji witam serdecznie Rafał
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Agnieszka 19:25, 26 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Syla napisał(a)
Tak tak chętnie się dowiem w jakim programie uzyskał taki fajny obrazek? a przy okazji witam serdecznie Rafał


Mi to wygląda na Garden Composera, ale nie jestem w 100% pewna.

Rafale, ja byłabym ostrożna z oliwnikiem. Też go kupiłam kiedyś na początku, ale on zawsze rośnie taki pokrzywiony. Nawet w zieleni miejskiej nie widziałam go nigdy w formie ładnego drzewa. Ale może akurat chcesz taką roślinę w tym miejscu.... Jeśli dobrze pamiętam, ma też kolce....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies