Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czysta, ogrodowa karta Rafała

Pokaż wątki Pokaż posty

Czysta, ogrodowa karta Rafała

Gardenarium 21:57, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o linie? Czy o oliwnika?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 21:57, 27 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
rmf napisał(a)

Tak tak chętnie się dowiem w jakim programie uzyskał taki fajny obrazek? a przy okazji witam serdecznie Rafał

Dzięki Syla
Widziałem jak bardzo się udzielasz i chyba stałaś się już małym ekspertem pod okiem Danusi.
Dzięki za powitanie.
A wracając do pytania to odpowiedź brzmi : ... Microsoft Excel - musiał sie troche pobawić kółeczkami i gwiazdkami... dlatego mało koloru wyszło ale chodziło mi bardziej o schemat rozmieszczenia - mam z tym problem - tzn pewnie są jakies zasady itd czy lepiej pod krechę czy okręgami ... wytyczać rabaty i wogóle układ ogrodu - ja poszedłem z linijki...


O rany powaga Excel - no nie jutro siadam i próbuję ... dzięki wielkie(jak by co to będę miała mini mini pytanka) na to nie wpadłam hmmm.... jeszcze raz dzięki

Co do linii w ogrodzie lub krechy .... to pewnie kwestia gustu
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 21:59, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Glinę trzeba trochę wzbogacić, przekopać jak się da. Ja mam sprzęt do takiej roboty, miesza glebę że hej. Potem tylko leciutko przemieszać torf lub kompost trzeba i siać trawę. Nie urośnie na skale, ale jak wzruszysz, posiejesz i będziesz podlewał - urośnie.
Sąsiad nie ma racji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 22:01, 27 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
I jeszcze pomyślałam, że można przemieszać ziemię z piaskiem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
rmf 22:04, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Syla napisał(a)
I jeszcze pomyślałam, że można przemieszać ziemię z piaskiem


zastanawiałem sie nad tym - ale ile z tym roboty - chyba nie obejdzie się bez glebogryzarki a i to nie wiem czy da radę - chyba konia musze kupić ..
____________________
rmf 22:06, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
gardenarium napisał(a)
Chodzi o linie? Czy o oliwnika?


o oliwnika http://www.ogrodowisko.pl/watek/433-rosliny-na-gline
____________________
Gardenarium 22:06, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Avanta wypożycz z broną rotacyjną i glebogryzarką
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rmf 22:07, 27 mar 2011

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
gardenarium napisał(a)
Glinę trzeba trochę wzbogacić, przekopać jak się da. Ja mam sprzęt do takiej roboty, miesza glebę że hej. Potem tylko leciutko przemieszać torf lub kompost trzeba i siać trawę. Nie urośnie na skale, ale jak wzruszysz, posiejesz i będziesz podlewał - urośnie.
Sąsiad nie ma racji.


a jaki to sprzęt ? glebogryzarka ? czy cos innego ? Może wypożyczyłbym gdzieś.
Juz myślałem żeby jakiegoś rolnika ściagnąć ale boje sie trochę dużego i ciężkiego sprzętu.

już doczytałem - może do CBŚ donos - to mi przekopią działkę
____________________
Gardenarium 22:12, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz w mojej ofercie na stronie gardenarium jest trochę zdjęć co ona robi

http://www.gardenarium.pl/oferta/koparko-ladowarka-avant-635
Ma normalne koła, przejedzie jeśli jest 1,5 m od ściany.
Ale pomysł z rolnikiem jest dobry, tylko jak tym koniem manewrować w tak małym terenie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 22:14, 27 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ja do siebie poprosiłam rolnika i najpierw zaorał a potem bronami wyrównał ... mam nadzieję że nie pomyliłam w nazywaniu rzeczy po imieniu Potem M to walcował , posypałam troszkę piaskiem , torfem i tyle przystąpiłam do siewu .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies