Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czysta, ogrodowa karta Rafała

Pokaż wątki Pokaż posty

Czysta, ogrodowa karta Rafała

Gardenarium 08:14, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pwl napisał(a)

My mamy taki świder ręczny do przwiercania, wierci się nim aż do piasku, w dziurę sypię kamyki, siatki nie kładliśmy.


to moje wyzwanie na ten weekend dzięki za instruktaż


Tym ręcznym świdrem "skrobaliśmy" płatek po płatku pod rośliny pojedyncze, a te dziury wielkie po 2,5 m robiliśmy Avantem wietrnicą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marysia_kielar 23:54, 22 kwi 2011


Dołączył: 26 mar 2011
Posty: 629
____________________
Iwonicz - moje miejsce na ziemi ;)
rmf 00:05, 22 maj 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Witam

Obecnie przymierzam się do założenia trawnika. Moje wiosenne eksperymenty z nawozem zielonym w postaci facelli i łubinu nie przyniosły rewelacyjnych wyników. Facelia rosła bardzo nierówno i wyrosła do wysokości ok 10cm. Najwidoczniej ziemia była zbyt zbita mimo jesiennej orki i nawet ona nie dała sobie rady Niestety przez to wszystko dalsze prace się opóźniły. Brak opadów również nie pomógł. podlewałem z węża ale bez rewelacji.
Natomiast chwasty rosły znów w najlepsze. W weekend zamówiłem glebogryzarkę i obecnie mam przegryzione pole. Decyzja zapadła szybko bo nasz Pan ogrodnik był mocno zapracowany nie zdążyłem spryskać pola żadnym herbicydem Tak więć chwasty pewnie znów zaczną sobie poczynać bo ziemia teraz ładnie spulchniona. Pozytyw z tego taki że wszystkie moje nawiezione ziemie zostały wymieszane i spulchnione.
Teraz będę sie zabierać za równanie, grabienie i wałowanie. trochę odczekam i sianie trawy ew herbicyd jeśli będzie duzo chwastów.
Przede mną sporo pracy ale może coś z tego będzie... wcześniej nawiozłem też trochę ziemi ale okazało się ze nie jest to ziemia zbyt dobra - w/g mnie sporo martwicy z wykopu. Ale to się okazało jak już było po ptokach ... Mam jedynie nadzieję, że przynajmniej ta "ziemia" rozluźni trochę moją glinę.
Niestety na wybrzeżu od dawna już nie padało i ziemia sucha na wiór. Oby spadł deszcz i zwilżył trochę ziemię.
____________________
rmf 00:23, 22 maj 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Ostatnio nabyłem sekator dwuręczny w pewnym sklepie z owadem w logo...
Podczas cięcia gałęzi aluminiowy uchwyt wygiął mi się w rękach. Na szczęście miła Pani w sklepie zwróciła całe 29,90 bez zbędnych pytań.... a myślałem, że wystarczy tani.
Dołożyłem i kupiłem na targach ogrodniczych w Renku sekator hiszpańskiej firmy Bellota. Wygląda solidnie - mam nadzieję, że posłuży. Może kiedyś kupię narzędzia Joseph Bentey - miałem ostatnio w rękach i muszę powiedzieć, że porządny kawał sprzętu.

Ostatnio w domu znalazłem 2 szerszenie (tak sądzę) obawiam się że muszę wejść na poddasze i sprawdzić czy nie ma tam nieproszonych gości. Cała rodzinka w stresie- może się uda bez strażaków.
____________________
monteverde 00:52, 22 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Sam nie właź, lepiej poproś strażaków
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 06:52, 22 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O tej porze,szerszeni jeszcze w gnieździe dużo nie ma, ale najlepiej to robić wieczorem po zmroku z latarką.. Ja swój stryszek już sprawdziłam,......kilka razy..... na razie czysto.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies