Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

antracyt 10:33, 27 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Zastanawiałam się jeszcze, czy jakiejś przegrody nie wkopać między tujami(na razie jeszcze małymi) i przyszłymi różami, żeby ograniczyć konkurencję. Tuje płytko się korzenią i może takie rozwiązanie trochę by pomogło?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rench 21:47, 30 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
antracyt-Tuje w pewnym momencie przestają rosnąć w szerz tylko na wysokość. Wszystko zależy jakie róże posadzisz Ja wciskam jak się da, bo mam mało miejsca, a chciejstw dużo. Jeśli możesz, to dodaj jeszcze 0,5m do tej rabaty.

Ewa777- Róże czasem potrzebują czasu. Moja Pomponella 3 sezony była marna i chorowita, jak dostała ultimatum, to nie mogę jej teraz ujarzmić I przy tujach nie rośnie.
Choroba daliowa się rozpowszechnia, tylko z tym przechowywaniem jest urwanie głowy
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 21:53, 30 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
antracyt napisał(a)
Zastanawiałam się jeszcze, czy jakiejś przegrody nie wkopać między tujami(na razie jeszcze małymi) i przyszłymi różami, żeby ograniczyć konkurencję. Tuje płytko się korzenią i może takie rozwiązanie trochę by pomogło?

Z czasem róże mają coraz głębiej korzenie i się wymijają. Przynajmniej u mnie tak to wygląda. Jeśli dasz im dobry odstęp, to się dograją
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
antracyt 08:33, 31 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Dzięki
Zrobiłam spis róż do nabycia. Jest na niej też rugosa Red Dagmar. Nad Kazanlik się zastanawiałam, ale wyczytałam gdzieś, że nadaje się na perfumy, a nie na konfitury i trafiła na listę rezerwową.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 09:04, 31 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
antracyt napisał(a)
Dzięki
Zrobiłam spis róż do nabycia. Jest na niej też rugosa Red Dagmar. Nad Kazanlik się zastanawiałam, ale wyczytałam gdzieś, że nadaje się na perfumy, a nie na konfitury i trafiła na listę rezerwową.


Nie zastanawiaj się tylko kupuj Na konfitury różane najbardziej nadają się róże o mocnym zapachu, inaczej konfitura będzie miała słaby aromat. Oglądałam kiedyś program o robieniu przetworów z róż i tam używano właśnie tej róży - tutaj zwana bułgarską różą oliwną.

O tutaj to było
https://www.mdr.de/mdr-garten/geniessen/rosenrezepte-rosensalz-rosenzucker-rosenwasser-rosengelee-100.html
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 09:16, 31 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Ewa nie kuś mnie widziałaś moją listę, nie jest krótka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:16, 31 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Czytalam o niej, nawet na wykładzie byłam
Przemierzyłam dostępny teren i kolejne chciejstwa mogłyby zamieszkać w ogrodzie, ale w okolicach mini sadu. Tam w przyszłości dużo mniej słońca będzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 10:00, 31 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
antracyt napisał(a)
Ewa nie kuś mnie widziałaś moją listę, nie jest krótka


No ale muszę Cię kusić, imię jakoś zobowiązuje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 10:24, 31 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Ha ha ha dzień dobry Dziewczynki różane
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rench 13:08, 31 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
antracyt- Kazalnik dopiero w jesieni posadziłam, właśnie dla tego intensywnego aromatu. A dla owoców 2 róże Karpatia (Rosa pomifera) mam. W ubiegłym sezonie posadziłam jedną, miała piękne duże owoce, więc dokupiłam jeszcze jedną

Anda- Dzięki za link, przydadzą się przepisy

sylwia_slomc...- Witamy, witamy

Pierwsze nabytki jadalne

Rosa centifolia 'Bullata' zwana sałatową


Rose de Rescht

Owoce Karpatii


I róża goździkowa Pink Grootendorst. Myślałam, że będzie mocniej pachniała



____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies