Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie starych przyrostów tui w środku krzewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie starych przyrostów tui w środku krzewu

Gardenarium 11:40, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gosik napisał(a)
Danusiu,

przepraszam, że pisze w twoim dzienniku, ale tylko tak mam pewnośc że informacja dotrze do Ciebie.

Mam problem z tujami smarag, zaczęły niektóre dziwnie schnąć.





sta




To naturalny objaw, ale podlewanie teraz jest konieczne. Iglaki muszą zgromadzić troszkę wody w igiełkach i ziemi Podlewajcie zimozielone przed zimą. Brązowe można obtrzepać i wybrać, wygląd się polepszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 11:42, 19 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale chyba ciezko zbadac glebe jezeli tuja ma dolek wykopany z ziemia mieszana.Bo pewnie na gorze ziemia troche inna (bo tuja z doniczki byla sadzona) pod krzakiem pewnie inna i z boku pewnie tez.

Czy chorobe grzybowa mozna tu wykluczyc? W tym roku byly nawozone dwa razy- polowa dawka pinvitu i polowa innego nawozu dlugodzialajacego (wiosna).
Podlewane byly.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:58, 19 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Podlewac raczej nie musze bo prawie codziennie leje. Nie mam tu psa, ale walesaja sie koty i kuna. Zmierzylam wlasnie ph ziemi bezposrednio pod krzewem- jest pomiedzy 5,5-6. Nie za kwasna?
____________________
Zapraszam na kawe
ArKaMa 18:56, 19 paź 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 16
Pokibicuję.
Gardenarium 20:10, 20 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Podlewac raczej nie musze bo prawie codziennie leje. Nie mam tu psa, ale walesaja sie koty i kuna. Zmierzylam wlasnie ph ziemi bezposrednio pod krzewem- jest pomiedzy 5,5-6. Nie za kwasna?


5,5 - 6 to już raczej lekko kwaśna czyli dobra dla iglaków, nie za kwaśna bo kwaśna to pH 4,6 - 5,5, a silnie kwaśna poniżej 4,5
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 20:35, 20 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ok, to w takim razie zostawic..No nic.Moze z czasem zacznie lepiej rosnac, bo juz nie wiem jak jej dogodzic.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 10:00, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stefan_jotek napisał(a)
Witam,
Mam problem z tujami w ogrodzie. Zostały posadzone na wiosnę. W ogrodzie mam ziemie gliniastą, jednak na tuje zostały wykopane szerokie i głębokie doły, w których tuje zostały podsypane i zasypane ziemią do iglaków. Cały sezon tuje rosły dobrze, pojawiały się nowe przyrosty itd. Nie były nawożone, podlewane były odpowiednio. Minęło pól roku i zaczęły się pojawiać żółknące, brązowiejące igły, głownie od środka.Niektóre tuje strasznie wyłysiały, właściwie straciły połowe igieł. Jedne mniej, jedne więcej jak widać na fotkach.
Co może być przyczyną? Co z tym zrobić?



Wyjaśnienie masz po przeczytaniu tego wątku. Poczekaj aż spadną, albo w suchą pogodę poczyść tuje w środku a w sezonie podlewaj je systematycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stefan_jotek 11:27, 05 paź 2016

Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 17
Martwi mnie tylko skala usychania tych igieł, na 4 zdjęciu widać, że te igły zbrązowiały w dość duzej ilości, mozna powiedzieć ze na 2 tujach prawie połowa gęstej rośliny zbrązowiała od środka.
Nic z tym nie robić do wiosny?
Gardenarium 20:31, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Robić, usiąść na stołeczku i czyścić od góry do dołu. Po oczyszczeniu zebrać do worka i spalić albo oddać jako zielone. Tuje od razu będą lepiej wyglądały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stefan_jotek 07:00, 06 paź 2016

Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 17
chodzi mi o to, ze niektore wygladaja "łyso", prawie połowa igieł trzeba było oberwać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies