Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pasja posiadania ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Pasja posiadania ogródka

wiewiora 21:53, 21 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
witaj Różo pochodzę zokolic Niska -Stalowa Wola jestem ciekawa ile zajeło nasadzanie roślin żeby był taki efekt
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
roza170855 22:15, 21 sty 2015


Dołączył: 16 sty 2015
Posty: 98
Witam ja pochodze z Kańczugi koło Przeworska. Mój ogród ma 7 lat. 2 lata karczowałam dziki bez i robiłam pożądkito było śmietnisko.
____________________
Róża - Mój ogród Zacisze w Księżym Lesie
wiewiora 22:37, 21 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Świetnie Różo ci to wyszło oczko jest super ja będę się dorabiać sama bo mój M obojętnie na ogród patrzy ale z warzywniaka w tamtym roku pomidorki skubał i chyba się trochę przekonał bo w oranżerie zaiwestował to mu chyba zależy ....., a dlaczego sie przeprowadziłaś coś okazjonalnie się trafiło?
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
roza170855 23:13, 21 sty 2015


Dołączył: 16 sty 2015
Posty: 98
wprzeprowadziłam się z dawnego Rzeszowskiego 40 lat temu w Opolskie za mieszkaniem i pracą .8 lat temu wyprowadziłam się z miasta na wieś choć do bloku popegeroskiego ale do ciszy i spokoju no i cena mieszkania była niska.tutaj jak to w pegieerze wszędzie śmietnik ale przy bloku było 30 arów których nikt nie chciał więc zagospodarowałam 5 arów i sąsiadów zmobilizowałam do pracy.ja jeszcze pracuje jako rehabilitant i masarzysta oraz opiekun osób starszych niepełnosprawnych a ogród jest moim antydepresantem.
____________________
Róża - Mój ogród Zacisze w Księżym Lesie
wietrzyk 00:04, 22 sty 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Agnieszko,
przy takiej oranżerii, nie masz żadnych ograniczeń w produkcji własnej rozsady Patrząc na Twój optymizm, czuję, że też zakupię nasionka. Może nie w takiej ilości, ale zawsze
A co będziesz sadzic w tunelu?
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wiewiora 05:41, 22 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Joanno witaj serdecznie jest bardzo miło mi Cię gościć ,w tunelu będę sadzić pomidory , ogórkii paprykę .Ja pracuje w sklepie na dziale warzywa-owoce to pozyskuje nasiona z różnych odmian pomidorów i papryk z papryk najlepiej rośnie (RAMIREZ pod takąnazwą występuje w handlu) jest to dłuda i mięsista papryka przypominająca banana w tamtym roku miałam duży zbiór i słodsza jest niż tradycyjna czerwona.Sałata już posiana na jesieni ,pomidora kupuję tylko żółtego gruszkowego a reszte sadzę z zdobytych nasion pomidorów jakie przychodzą do skepu.Wyciągam nasiona na ręcznik papierowy suszę potem nasiona z ręcznikiem do doniczki i gotowe ręcznik sam sie rozłoży w ziemi....pozdrawiam
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
monia 08:33, 22 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
agnieszka_podpora napisał(a)
Joanno witaj serdecznie jest bardzo miło mi Cię gościć ,w tunelu będę sadzić pomidory , ogórkii paprykę .Ja pracuje w sklepie na dziale warzywa-owoce to pozyskuje nasiona z różnych odmian pomidorów i papryk z papryk najlepiej rośnie (RAMIREZ pod takąnazwą występuje w handlu) jest to dłuda i mięsista papryka przypominająca banana w tamtym roku miałam duży zbiór i słodsza jest niż tradycyjna czerwona.Sałata już posiana na jesieni ,pomidora kupuję tylko żółtego gruszkowego a reszte sadzę z zdobytych nasion pomidorów jakie przychodzą do skepu.Wyciągam nasiona na ręcznik papierowy suszę potem nasiona z ręcznikiem do doniczki i gotowe ręcznik sam sie rozłoży w ziemi....pozdrawiam


ja tylko znalazlam ramiro. Ta papryka też pod tunel ? Ona jest z czerwonych czy z zielonych ? Dzisiaj jadę po nasionka zarażasz dziewczyno tymi nasionkami
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Ala106 08:49, 22 sty 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Agnieszko, cudna oranżeria. Udała się mężusiowi. Mój w ogrodzie tylko i wyłącznie trawę kosi . Będę kibicować przy zmianach ogrodowych. I chyba też jakieś nasionka zakupię. W zeszłym roku wysiałam mieszankę na skalniaki. Coś wyrosło i w tym roku będzie dopiero kwitło. Nie wiem jakie to roślinki, ciekawa jestem, bo to jak rozpakowywanie prezentów. Ale siałam też żagwin i udało się . Trzymam kciuki, w takiej oranżerii na pewno się uda .
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
wiewiora 16:42, 22 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Monia tak ramiro czy ramirez zależy jak w markecie nazwią właśnie tą paprykę sadze z nasion papryki kupionej w sklepie raczej na zwykłą czerwoną już się chyba nie skusze zachęcam do siania w wysiew warzyw bawiłam się w tamtym roku troszkę pracy sle satysfakcja ogromna bo własnej produkcji..
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Karol99 16:46, 22 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
zgadzam się, satysfakcji jest wiele, tak jak własno ukorzeniona sadzonka
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies