Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pasja posiadania ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Pasja posiadania ogródka

wiewiora 21:45, 26 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Olu ja sieję pomidorki i paprykę tak w połowie lutego,a na trawy chętnie się zapiszę ale to tylko wtedy gdybys kiedys przesadzała
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Dorota123 20:03, 31 sty 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
wietrzyk 15:20, 01 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Aga, swoich rozmachem w wysiewaniu zachęciłaś mnie. Byłam wczoraj w Leroy po tacki do wysiewu nasion i kupiłam też kwiatki. A w Lidlu kupiłam takie gotowe miniszklarenki z nasionami lawendy. Wciąż czekam na nasionka pomidorów i papryki, bo Emuś zapomniał zapłacić na czas mam nadzieję, że na dniach przyślą.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wiewiora 17:57, 01 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Joasiu ja wziełam dwa tygodnie urlopu na ferie to troszkę się poświece tym moim roślinkom ,wczoraj zeszła mi ostróżka trwała ,12dni w ziemi siedziała ale jest znalazłam fajny artykuł o lawendzie
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/lawenda-wysiew-nasion-rozmnazanie-i-sadzonki-id1328.html
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
monia 18:14, 01 lut 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Agnieszko dorwałam dzisiaj w supermarkecie paprykę podobną do ramiro spróbuję ją wysiać można świeże nasiona siać czy trzeba wysuszyć wpierw nasiona ? U mnie lobelia wschodzi tylko ją wysiałam.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
wiewiora 19:29, 01 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
MONIKO nigdy nie siałam świeżej ja zawsze lekko podsuszam ok 2tygodnie ale możesz wysiać z 5 ziarek na próbę (bo szkoda gdyby nie powschodziły) za 2 tygodnie 10 lekko podsuszonych a potem za następne 2 tygodnie możesz reszte wysiać,przekonasz sie które lepiej wschodzą ja zawsze sieje 2 razy w odstępach ok 3 tygodnie z takiego siewu jestem zadowolona,ja jutro wysieje lobelie ,ostróżka mi wzeszła siedziała w ziemi 12 dni.
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Anusia 21:59, 01 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witaj Agnieszko, jestem z rewizytą
, dzieje się tutaj u Ciebie sporo, pozdrawiam cieplutko!
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ala106 08:06, 02 lut 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Czytam, czytam i w panikę wpadłam, że już wysiane roślinki macie, a ja nic.
Ale przepraszam, w tak pięknej oranżerii, to co innego .
Ja chyba poczekam jeszcze, bo mi się powyciągają, czy może nie?
No nie wiem, siać już?
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
wiewiora 08:35, 02 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Witaj Renatko możesz jeszcze poczekać ja sieję na raty kiedy znajdę chwilę czasu ,można siać na dwa razy i obserwować jak będą się zachowywać siewki.W tamtym roku wysiałam warzywa(pomidory ,papryka,seler i por) stopniowo co tydzień ,niesprawiały problemu.Dziś mam zamiar wysiać lobelię i lawendę podobno lawenda długo wschodzi
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
monia 08:48, 02 lut 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
lawenda bardzo długo wschodzi pamiętam moje z 3 lat temu jak wysiewałam do tego bardzo nierówno kiełkują. Na wiosnę żeby było szybciej spróbuje z mojej przerośniętej lawendy szczepić
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies