Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » "Gardeners'World" po polsku

Pokaż wątki Pokaż posty

"Gardeners'World" po polsku

Pszczelarnia 18:27, 12 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Musi być o warzywach, bo tak jest w oryginale dokładnie. Takie są proporcje.

GW - fajnie, że jest.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
volco 18:28, 12 sty 2015


Dołączył: 08 sty 2015
Posty: 11
W oryginalnym GW jest także sporo o warzywach i to w każdym numerze. To oczywiste bo w Anglii uprawa warzyw jest bardzo modna. Nie ma projektów ogrodów! i pewnie w polskim wydaniu też nie będzie. W oryginale jest też sporo tekstów w stylu "wild life" o naturalnych ogrodach oraz o zwierzętach. To jest przedruk, więc bazuje na oryginale. Raczej nie będzie w nim "polskich" treści. Kto przeglądał brytyjskie numery ten wie, że tematyka GW jest zupełnie inna niż w polskich pismach. Taki już urok Gardeners` World Albo ktoś go lubi, albo nie.

Czasem można kupić archiwalne angielskie numery na allegro. Ostatnio rzadko się pojawiają bo sezon jeszcze daleko.
____________________
Kocham zielone :)
Gabriela 21:00, 12 sty 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
baraga1904 napisał(a)
.
...jak dla mnie za dużo o warzywach, za mało o ozdobnych...i żadnej prezentacji ogrodu, zadnego projektu, brak fajnych zdjec...szkoda...
)


Bo w GW oryginalnym nie ma prezentacji ogrodów, po prostu, pisałam o tym już wyżej. Takie artykuły są w The English Garden i Garden Illustrated.
W GW są tylko projekty rabat, zestawień roślin, projekty obsadzeń donic. No i dużo o ogrodnictwie organicznym, styl jest poradnikowy.
O warzywach objętościowo jest porównywalnie, u nich ta część nazywa się Grow & Eat.
Zajrzałam do oryginalnego GW z sierpnia tego roku - jest 148 stron, u nas 146, ale w angielskiej wersji jest sporo reklam i ofert sprzedaży roślin. W polskiej wersji reklam jeszcze nie ma.
Ta polska wersja nie jest takim zupełnym przedrukiem angielskiej, bo zobaczcie tutaj, na angielski numer styczniowy GW
http://www.gardenersworld.com/magazine/
Tylko kilka artykułów podobnych, ale nie takich samych.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joku 11:44, 13 sty 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Zaczęłam lekturę czasopisma. Mnie się podoba. Wersji angielskiej nie znam, bo nie znam angielskiego więc nie mam skali porównawczej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaWB 18:02, 09 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dzisiaj dostałam kolejny numer marzec/kwiecień szybko przeglądnęłam i jest ciekawy zdjęcia i papier lepsze jakościowo
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
agar 17:11, 17 mar 2015


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 22
Jak dla mnie dużo konkretnych treści i porad.W porównaniu do gazet typu "działkowiec" czy " mój piękny ogród " itp. zdecydowanie plasuje się na pierwszym miejscu, jakość papieru też mi nie przeszkadza
____________________
mira 20:50, 01 kwi 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kafano napisał(a)
A gdzie to można zakupić?



najlepiej zrobić prenumeratę
telefonicznie 22 257 84 22
albo mailowo prenumerata@avt.pl


właśnie czytam i polubiłam maki, nie miałam tych ogrodowych ale zachciało mi się je mieć i na begonie właśnie postawiłam w tym roku


a czy ktoś miał doświadczenie z krzewem opisanym na 70 stronie
Lejcesteria piękna ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
agar 09:28, 02 kwi 2015


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 22
kafano napisał(a)
A gdzie to można zakupić?


pierwszy numer zamówiłam na allegro, ponieważ przegapiłam a drugi w salonie kolporter
____________________
milenijka 09:19, 13 lis 2016

Dołączył: 13 lis 2016
Posty: 1
Ja prenumeruję angielską, ale z racji zawodu nie mam problemu z całkowitym zrozumieniem treści.


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies