Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki na glinie

iryseq 13:09, 05 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Karol99 napisał(a)
W sensie, chodzi Ci o rozmnazanie i przechowywanie roślin?

Karolu chodzi mi o taki "przechowalnik zbity z desek" na pewien okres rok dwa moze 3 lata, by móc potem te rośliny przesadzić do dobrej ziemi. Zastanawiam się jak wysoki mysiałby on być. chodzi mi o cos takiego

tylko nie wiem jak wysokie potrzebuje np na róże hortensje, krzewuszki, pięciorniki, chodzi mi o byliny i krzewy. Zakładam, ze będą tam siedziały max 2 - 3 lata.
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
Karol99 21:09, 05 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
a to niestety Ci nie podpowiem, bo ja zazwyczaj robie tak, że ukorzeniam wiosną, a latem idą już do gruntu na stałe

właśnie miałem zapytać co jest w tych słoiczkach w wodą jakie rośliny?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
iryseq 21:40, 05 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Trudno...cos wymysle. Z racji tego, że swiece pustkami wzielam hortensje od znajomej,wierzbę,Leszczyne i kaline. Ale to raczej na testowanie czy dam rade.
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
ziele 23:23, 05 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Wzięłaś patyczki czy sadzonki?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Karol99 23:35, 05 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
a nie lepiej włożyć do doniczek z ziemią? u mnie w wodzie większość padała, albo gniły pędy, a w doniczkach prawie wszystkie się przyjmowały
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
iryseq 06:10, 06 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Wzięłam patyczki. Teraz to juz za późno na ziemie,bo ukorzeniacza nie dam juz.Jestem dobrej myśli,cos musi sie ukorzenic.
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
ziele 10:52, 06 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Patyczki w wilgotny piasek i do chłodnej piwnicy albo do garażu z plusowymi temperaturami aby przechować do wiosny.
Jak będe wysyłać Ci sadzonki to patyczków nie pożałuję
Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
iryseq 12:30, 06 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Ja nie wiem jak Wam się odwdzieczę i Soni i Ani. Mam nadzieję, że kiedyś i ja podziele się z Wami ciekawymi roślinkami
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
ZbigniewG 14:38, 06 sty 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Patrząc z perspektywy mojego totalnego piasku to z tą glina nie jest tak źle, może wystarczy na początku zrobić spadki i odprowadzenia np do tego rowu za płotem lub większego oczka a z niego rurą do rowu
A później tak jak już podpowiadano kawałek po kawałku
U siebie musiałem pod każde drzewo kopać dół ponad metr żeby korzenie mogły dostać się do gliny tutaj wystarczy mały dołek z lepszą ziemia i później tylko użyźnianie wokół
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
iryseq 07:32, 07 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Zbyszku moi tesciowie maja piaski, w niektorych miejscach dodali troche gliny i pomijajac suche dni gdzie musza czesto podlewac to maja super. Malo maja roslin bo kilka roz, dwie hortensje, słoneczniczek i klika bylin. Ale ja bym wolała to co maja oni. Ogrod swoj bede robic kawaleczkami. Co wyjdzie zobaczymy. Ja musialabym kopac 1,3m by dobic sie do ziemi. Kopalam dół na 70cm i dalej nie szło tak ubite. Gdybym te 3 lata temu wiedziala, ze tak to bedzie z ta glina od razu mieszalabym z ziemia i obornikiem. Niestety mialam wtedy wazniejsze sprawy i zero czasu. Za to teraz mam kupe roboty.Zazdroszcze tym co maja gliny 20 cm... to jest luksus . Gdybym miala jakies fundusze na kupienie ziemi to problem by sie sam rozwiazal. A tak trzeba kombinowac.
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies