Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Kindzia 10:52, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Monia81 napisał(a)


No to źle przeczytałam, zapisałam sobie tą odmianę, może się skuszę jeszcze na magnolkę, to będę już wiedziała jaką kupić wiesz Ty to jesteś perfekcyjna kobitka, cięcie wychodzi ci perfekto buźka

Monia, Ty masz miejsce na Alexandrinę


Cięcie kulek jest na prawdę proste, tylko że bolesne
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 10:54, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Kasiolaaa napisał(a)
Kindziu jestem ciekawa najbardziej tej odmiany Baden Baden




Dobra róża, polecana przez P.Ćwika. Zresztą ma ADR. Zobaczymy, zamówione, czekam aż przyjadą.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 10:55, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
tulucy napisał(a)
Kasia teraz ja szczękę zbieram ... Te buksy... Niemożliwe to


Oj tam, oj tam...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 10:58, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
zszywka napisał(a)
Przebiegłam się przywitać oficjalnie bo podglądam ale troszku po cichu Ale wiosna u Ciebie, uwielbiam magnolie. Czekam na Susan, u mnie pokazuje kolorek A Twoje buksy petarda, ja jakos nie mam odwagi ciąć :/ bojem sie ze popsuje Haha


Suzanka ta jedna ze sztandarowych magnolii, też piękna jest


Jak to nie masz odwagi? Przecież, jak byłaś u mnie na zjeździe, to przeszłaś szkolenie na temat cięcia buksów!!! Jak się pierwszy raz za to brałam, to mi dziewczyny na forum pisały, żeby się nie przejmować, bo : "to nie zęby, odrośnie"
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
paradas 11:12, 09 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Piękny trawnik, ścieżka z płaskich kamieni także. Jak widzę jesteś z okolic, polecasz jakieś szkółki u "nas"?
Moje tulipany mają cień do 12 i jeszcze czekam, po Twoich zdjęciach nie umiem się doczekać moich
Piękne korony cesarskie, moje coś zjadło chyba...
Piękne te irysy z maja tamtego roku, zwłaszcza te w kolorze ziemii
Pozdrawiam.
Kindzia 11:29, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Gosiek33 napisał(a)
Myślałam, że tylko maszynowo można aż tak dokładnie kule wycinać. Podziwiam



A widzisz, ręcznie też się da To nie jest trudne, wierz mi
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 11:38, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
paradas napisał(a)
Piękny trawnik, ścieżka z płaskich kamieni także. Jak widzę jesteś z okolic, polecasz jakieś szkółki u "nas"?
Moje tulipany mają cień do 12 i jeszcze czekam, po Twoich zdjęciach nie umiem się doczekać moich
Piękne korony cesarskie, moje coś zjadło chyba...
Piękne te irysy z maja tamtego roku, zwłaszcza te w kolorze ziemii
Pozdrawiam.



Trawnik to nie moja własność , to eMusiowe To kostka brukowa z Polbruku, kamień byłby wielokrotnie droższy.


U nas dużo szkółek. Ja osobiście lubię Pisarzowickie i te z okolic Bielska. Chociaż zdarza mi się też kupować u Kapiasa, bo mam rzut beretem, to tam zawsze wydaje mi się drożej.


Może masz późniejsze tulipany? Ja mam różne, te późne też. I jak kwitną u mnie China Town, to wiem, że z tulipanami u mnie koniec na ten rok


Korony cesarskie uwielbia poskrzypka, ta sama co zżera lilie. Musisz ją zbierać i niszczyć, bo faktycznie jest w stanie zniszczyć całą część naziemną rośliny. Chyba, że Ci nie wylazły z ziemi w ogóle. To może być inna przyczyna. To bardzo delikatne cebule, mimo, że ogromne. Mają wrażliwe korzenie, trzeba je sadzić bardzo delikatnie.


Nie bardzo wiem o jakich iryskach piszesz, musiałbyś mi zdjęcie wkleić, może mam na oddanie kawałek


I ja pozdrawiam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
paradas 11:48, 09 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Właściciel działki, czyli tata, też chcę taką ścieżkę wykonać. Muszę mu parę wątków z Ogrodowiska pokazać

Chodzi mi o te iryski:

Kindzia napisał(a)
Irysy na razie na wygnaniu, przedpłocie zdobią. Powiążę kokardki i wybrańce znowu na salony się przeniosą


Dzięki za chęci ale mam taki bałagan w ogrodzie że wole najpierw wszystko ogarnąć a potem kolekcjonować rośliny Chociaż bardzo to kuszące, a zwłaszcza teraz wiosna gdzie w prawie każdym sklepie jakieś cebulki, sadzonki

Co do szkółek to muszę pogooglować i zobaczyć czy mam blisko, ale dzięki
malgorzata_s... 19:44, 09 kwi 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Kasia jak patrzę na te Twoje magnolie to łażę i miejsca szukam.No i nie znajduję
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Monia81 20:46, 09 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8081
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kasia jak patrzę na te Twoje magnolie to łażę i miejsca szukam.No i nie znajduję



Gosieńko coś mi się zdaje, że miejscówkę znajdziesz
Kasieńko no Alexandrina to chyba za dużżża, jednak wolę mniejsze
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies