Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod górkę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod górkę...

siakowa 21:20, 09 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
hello jak zwykle Jagoda ma rację i przerabiam to na sobie. Po zdecydowaniu się na 30 roślin, nastepnie odrzuceniu 25 i wybarniu kolejnych 10 i odrzuceniu 15 bedziesz pewna choc przez chwilę czego tak naprawde chcesz i motywacja bedzie jeszcze większa. A masz gdzie się wykazać, tyle miejsca taki potencjal super !!!!
Pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
pawel_snopek 19:01, 11 sty 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Kacha123 dziękuję za odwiedziny Twój ogród robi już pozytywne wrażenia a i masz to co mi się zawsze podobało KAMIEŃ i to sporo jego jestzazdroszczęjak dojdą do tego roślinki to troszkę zmiękczą ten kamienny ogród, będę zaglądać Tutaj obowiązkowo
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Kacha123 19:30, 11 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Pracy w tym roku nie zabraknie. Roślin jest już trochę, ale malutkich i sadzone bardziej z chciejstwa niż z rozsądku. Ewidentnie brakuje czegoś, co zasłoni płot i mam chciejstwo na większę drzewa, ale się boję. Ciężko mi to ogarnąć, bo wiele rabat nie ma "pleców" i jest widziana z wielu stron, nie wiem jak w takim przypadku porobić "piętra". Trzeba poprzesłaniać też umiejętnie część murków żeby nadawały urok, ale nie przytłaczały itd. Poprosiłam Danusię o pomoc i projekt nasadzeń. Właśnie kończę szkic i listę roślin, które już posiadam. Jeśli Danusia ostatecznie się zgodzi, to będę bardzo szczęśliwa! No i oczywiście będzie wtedy się działo!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
wiewiora 21:21, 11 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
witaj Kasia jaki piękny masz ogród ,ten kamień to coś pięknego...myślę że jak nasadzisz sporo roślin i troszkę podrosną to ktoś się zainteresuje twoim ogrodem do jakiegoś programu.....(ogrodniczego)bo piękna ta budoela z kamienia .Danusia napewno pomocy i wsparcia udzieli ...życzę powodzenia i zaznaczam do obserwacji
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
lojalna_ 11:23, 19 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kasiu swietny pomysł zrodził sie w Twojej glówce oj bedzie pieknie zycze powodzenia juz sie nie moge doczekac az zaczniesz szalec
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mysza 08:56, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Kacha123 napisał(a)


U mnie psy z kotami żyją w pokoju. Koty z sąsiedztwa muszą niestety zachowywać czujność!


Witaj Kasiu. Wpadłam z rewizytą.
Tak się zastanawiałam czy te pieski nie przeganiają kotów a tu proszę, taka miłość Super.

Ogród fajnie podzieliliście. Kamienia dużo, ale jak dojdą roślinki będzie pięknie. W Anglii jest masa ogrodów tego typu.
Kibicuję i będę zaglądać.
____________________
Gosia
Agania 09:47, 23 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasiu, zaglądam i od razu położyłabym się w tym towarzystwie co za przytulanie

Pewnie nie możesz się doczekać wiosny...napisz jakie masz już posadzone rośliny?....może coś podpatrzysz tutaj.....śródziemnomorsie klimaty i tarasowe nasadzenia.....roślinność pasująca według mnie do twojego ogrodu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4383-zwirowy-ogrod-na-skarpach?page=45
http://www.ogrodowisko.pl/watek/377-ogrod-w-tarnowie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kacha123 10:09, 23 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Agatko dziękuję Ci za wizytę. Mam już dużo roślin, ale bardzo malutkich: śliwa Nigra, brzozy "Doorrenbos" i jedn Long Trunk, buk Purple Fountain, cyprysik nutkajski, klony, grujecznik pendula, berberysy, żurawki - Obsidian i Peach Flambe, funkie, hortensje - Bobo, Polar Bear, miskanty, rozplenice, turzyce Evergold, cisy Hicksii, cisy Dawid, lawenda, liliowce, piwonia,chiona kanadyjska, szereg różnych małych sosen, świerków i jałowców i dość dużo bylin. Wszystko kupowane i sadzone było w "epoce przed Ogrodowiskiem". Teraz nie bardzo mi się podobają te nasadzenia. Brakuje mi czegoś wysokiego pod płotem betoniakiem, mus zastąpić czymś stare świerki, które miały być żywopłotem, a każdy jest inny i dodatkowo zjedzone przez ochojnik. Dużo pracy przede mną. Zwiedzam więc Wasze ogrody i podglądam. Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
deszczowymaj 10:58, 23 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam Kasiu,świetny masz ogród,od zawsze bardzo podobały mi się ogrody wielopoziomowe i te wielkie kępy roślin zwisające z murków można zaszaleć z nasadzeniami.
Pozdrawiam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
lojalna_ 11:07, 23 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kasiu pozdrawiam i tule sie do tych dwóch małpiszonów
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies