Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod górkę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod górkę...

Kacha123 16:35, 10 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
No i stało się - odważyłam się założyć swój wątek... Byłam "cichym" gościem u wielu z Was. Zobaczyłam tyle pięknych ogrodów! Jestem pod wrażeniem kreatywności i pasji z jaką tworzą ogrody forumowicze. Chciałabym dołączyć do tego grona. Mój ogród jest bardzo specyficzny ze względu na ukształtowanie terenu - co dało nam popalić przy jego tworzeniu... Jak możecie zobaczyć trochę roślin już rośnie, ale dopiero poznanie Waszych ogrodów spowodowało, że ja też chcę "ogrodowiskowo-zjawiskowo" !!! A mam tak, jak mam ... (niestety matę - szmatę w wielu miejscach też). Liczę, że pomożecie.Pozdrawiam.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kacha123 17:09, 10 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
I jeszcze parę zdjęć. Widać, że nie wszystko udało się zrobić przed zimą. Czekam z niecierpliwością na wiosnę i mam trochę czasu na snucie planów "roślinnych" Muszę zasłonić czymś betonowe ogrodzenie,które, powstało jako ochrona przed budową budynku wielorodzinnego za naszą działką - widać dżwig!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Gardenarium 17:18, 10 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie masz, co narzekać, budowle są, murki są i to piękne, teraz uderza ten ogrom kamienia... ale trzeba posadzić roślin. Gdy się rozrosną, kamień zginie, nie będzie tak przytłaczał. Na jego brzegu posadź wylewające się rośliny.


Dodaj kolorowych krzewów (pomarańczowe, bordowe).

Jeszcze jest wszystko takie malutkie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kacha123 17:27, 10 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Kochana Danusiu jestem mi bardzo miło, że to Ty Szefowa pierwsza mnie odwiedzasz. Wiem, że te tony kamienia przytłaczają ale róznica poziomów między domem a ogrodzeniem wynosi ok 7-8 m, trzeba było to jakoś rozpracować, żeby uzyskać trochę "płaszczyzn" Przede mną mnóstwo pracy, ale ja chcę, chcę, chcę!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Gardenarium 17:35, 10 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kamień ok, a teraz skup się na dużych roślinach, różne formy (na pniu, jakieś drzewo nawet by się przydało.

Barberysy cięte w kulę, tuje Golden Tuffet, cyprysiki groszkowe żółte - Filifera Aurea.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 17:49, 10 gru 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj. Czy koniecznie chcesz zachować domek-altanę z wiatą w takim drewnopodobnym kolorze, a może jakiś kremowy lub jasnoszary kryjący?. Może Danusia tez się wypowie w kwestii altany? Ogród Twój jest prawdziwym wyzwaniem, byłby pewnie takze dla projektanta, a co dopiero dla amatora.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 17:51, 10 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Faktycznie masz ogród pod górkę... pod stromą górkę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kacha123 17:57, 10 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Danusiu ja to chętnię "stanę w kolejce" do Ciebie po projekt nasady roślin. Mogę wsadzać, wysadzać, przesadzać, przekopywać, nawozić, wywozić itd, ale do projektowania nasadzeń to ja się nie nadaję! Bo moje pomysły to raczej są mało "ogarnięte" i widowiskowe...Poza tym za duże u mnie chciejstwo roślin, czego na szczęście nie widać bo małe jeszcze są!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kacha123 18:10, 10 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Jolu i Aniu dzięki, że mnie odwiedziłyście. Tak ten ogród jest pod górkę w rzeczywistości i cudzysłowiu. Podczas jego realizacji mieliśmy wiele problemów i przykrych niespodzianek. Ale im gorzej szło, tym bardziej róśł w nas duch walki. Teraz z utęsknieniem czekam do wiosny... Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Dorota123 21:00, 10 gru 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj, kawał roboty już za Wami. Murki masz piękne, za dwa lata jak obrosną bluszczami zimozielonymi i innymi przewieszającymi się roślinami będzie pięknie. Miejsce z siedziskiem w półkolu przecudne. Pozdrawiam, będę podglądać jak dalej będzie się rozwijał Twój ogród.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies