Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Głębokość sadzenia drzew, rozstawa, odległości, sadzenie drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Głębokość sadzenia drzew, rozstawa, odległości, sadzenie drzew

Sebek 20:21, 28 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szmata to agrowłóknina, ona często jest powodem zamierania roślin, choć jak patrzę z bliska to chyba maty nie masz, a jedynie gęsto ułożone kamienie....

Wg mnie roślina była wykopana ze zbyt małym systemem korzeniowym, ja bym ją reklamował... Na pewno go nie uratujesz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kumpel 17:57, 30 maj 2015

Dołączył: 23 maj 2015
Posty: 5
Witam
Niestety macie rację - drzewko umiera w oczach. Kupiłem na to miejsce judaszowca ruby falls. Mam nadzieję że mi zime przetrzyma, bo wymiana roślin co roku to dramat...
Pozdrawiam
Adam
Gardenarium 08:51, 31 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niepotrzebna jest ta górka w ogóle, nienaturalnie wygląda i najeżona jest skałami, nie jest to ani skalniak, ani ładna rabata.

Dużo lepiej wyglądałby ten niwaki posadzony na normalnym płaskim terenie bez udziwnień i górek. Moim zdaniem wykop wszystko, usuń nadmiar ziemi i posadź rośliny "normalnie". Będzie i ładniej i lepiej dla roślin i lepiej z podlewaniem i zatrzymywaniem wody z deszczu.
I nie będzie przekombinowane. Dobrze radzę, od serca
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kumpel 18:16, 01 cze 2015

Dołączył: 23 maj 2015
Posty: 5
Witam
pokombinuję z tym kawałkiem ziemi przed wejściem do domu. Może faktycznie to spiętrzenie gleby przeszkadza, dziękuję za cenne uwagi; miłego dnia życzę - zbuduję nowy "image" to zapewne zdjęcie zarzucę Pozdrawiam.
Adam
Gardenarium 11:19, 03 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na pewno będzie doskonale. Górka jak to górka, z górki odpływa woda w tempie natychmiastowym i żadna roślina się nie utrzyma.
A czemu górka służy na tak małej powierzchni? Nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paulina_W 09:10, 17 cze 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 5
witam, ostatnio slyszalam od ogrodnika ze warto przy sadzeniu drzew zastosowac tzw. napowietrzacze korzeni - wlozyc plastikowa rurke ktora bedzie dostarczac powietrze do bryly korzeniowej i mozna lac wode do rury bezposrednio nawadniajac korzenie. Co na ten temat myslicie?
pozdrawiam
Gardenarium 20:31, 17 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Takie rozwiązanie stosuje się zwłaszcza w miastach, gdzie nocą jeździ podlewaczka i wlewa w te rury wodę.

Na skarpie też sie sprawdzi, ale w ogrodzie formujesz miskę a wcześniej zalewasz dołek wypełniony podłożem do połowy. Jak wsiąknie, dosypujesz ziemi, formujeesz zagłebinie.

W ogrodach prywatnych nie stosuję tego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ilona_szygoska 12:02, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
witam, mam możliwość przesadzenia brzóz z ziemi są już dosyć spore w zeszłym roku się nie udało nie przyjęły się i uschły , Kiedy powinnam to zrobić i jak to zrobić , żeby się przyjęły ? Bardzo proszę o radę . Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Pszczelarnia 12:30, 06 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W lutym. Jak tylko ziemia rozmarznie. To mój patent. A im większa bryła ziemi tym lepiej. Brzoza korzeni się szeroko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ilona_szygoska 12:32, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
bardzo dziękuję bo juz byłam gotowa jesienią się za to zabrać
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies