Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Jak przesyłać rośliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak przesyłać rośliny

Joku 20:30, 28 mar 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Dla mnie to zupełnie nowy temat. Dotychczas, jeżeli dzieliłam się roślinami to chętni przyjeżdżali do mnie, albo sama podrzucałam chętnym. Bo i odległość była niewielka.
Jak to należy zrobić żeby roślinki nie ucierpiały? Wiadomo, jakoś zabezpieczyć przed utratą wilgoci. Wysyłać kurierem?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 20:55, 28 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też nigdy nie wysyłałam, ale na pewno ktoś odpowie, bo niektóre osoby zaopatrują się wyłącznie wysyłkowo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 21:11, 28 mar 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Nasiona to już wiem. Twoje zapakowane doszły w całości
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sebek 21:24, 28 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi jak raz przyszły cebulki to były zapakowane oczywiście w opakowania te ze zdjęciem, a reszta była owinięta folią bąbelkową i taśmą. Ostatnio wysyłałem byliny naszym "dwóm paniom" i tylko zapakowałem je do pudła bez dosypywania ziemi czy pakowania w folię czy doniczki. Jednak muszą być wysłane wilgotne. Paczki doszły w całości i roślinki także, przynajmniej tak mi napisały. wysyłałem je jako paczkę ekonomiczną z odbiorem osobistym. Jedna paczka doszła na następny dzień, druga za dwa dni, także szybko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 22:02, 28 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Tylko trzeba wysyłać najlepiej w poniedziałki, żeby roslinki nie spędziły "wakacji" na naszej WESOLUTKIEJ poczcie polskiej
____________________
U Matki
Niage 22:59, 28 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Można wysłać paczkę Pocztą Polską, ale koniecznie PRIORYTET-em, będzie następnego dnia u odbiorcy. Ważne - paczka musi być nadana do godz.15. Sprawdzony sposób. Otrzymywałam takie przesyłki i też wysyłałam, w ubiegłym roku. Nigdy nie zdarzyło się, aby paczka "szła" 2 dni. I tu jestem zaskoczona i pełna podziwu do Poczty Polskiej.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Niage 23:04, 28 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
A jak pakowałam roślinki ? Korzenie owijałam mokrym ręcznikiem papierowym (można owinąć i potem zmoczyć), a potem folią i delikatnie sklejałam tę folię taśmą samoprzylepną, aby mokro nie było w paczce. Luki wypełniałam kulkami ze zwiniętej gazety, aby nic nie latało. Zawsze roślinki docierały "w całości"
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Sebek 23:13, 28 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak piszesz o tym pakowaniu to dziwię się, że moje przeżyły w ogóle podróż. Jednak poczta nieźle sobie za paczki liczy....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Niage 23:22, 28 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Sebek, cena zależy od wagi paczki. Zgadza się, nie jest to tanio, ale i przesyłki kurierskie do tanich nie należą. Zamawiam często coś z Allegro lub innych sklepów internetowych, to czasami jestem w szoku ile bierze kurier. Poza tym, tak jest przynajmniej w mojej miejscowości, ja jako osoba fizyczna nie mogę wysyłać kurierem. Tzn, musiałabym z nimi zawrzeć umowę, a to się w ogóle nie opłaca, bo wysyłek nie robię codziennie, tylko sporadycznie.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
monteverde 01:49, 29 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
niedawno wysyłałam cebulki ,świeżo wykopane ,owinęłam porządnie w ręcznik papierowy, zmoczyłam,potem w foliową torebkę i do kartoniku, potem na pocztę i wysłałam priorytetem, sygnału nie mam ,że dotarły, wysyłałam w piątek, może jutro dotrą, zobaczymy jak przetrwały
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies