Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

dorciabe 23:27, 07 lut 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Właśnie chodzi mi o takie piwonie , co nie zajmują dużo miejsca, bo umnie go brak. Ja każdą roślinkę muszę wciskać mam małe pojęcie o piwoniach i wydaje mi się, że one bardzo w krzaczory rosną. Ewelina mi się podoba, ile miejsca potrzebuje?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
barbara_kraj... 23:39, 07 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
ewsyg napisał(a)


Ja jeszcze nie zamawiałam, ale muszę się za to zabrać. Ciągle jeszcze się zastanawiam nad listą. Nie może być duża.

Iwonko mam chrapkę na piwonie

Ewo, widzę że asortyment rośnie.
Lubię piwonie, ale one tak krótko kwitną, a te najciekawsze są drogie.

Złożylam zamówienie w bylinowym.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewsyg 11:34, 08 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
dorciabe napisał(a)
Właśnie chodzi mi o takie piwonie , co nie zajmują dużo miejsca, bo umnie go brak. Ja każdą roślinkę muszę wciskać mam małe pojęcie o piwoniach i wydaje mi się, że one bardzo w krzaczory rosną. Ewelina mi się podoba, ile miejsca potrzebuje?


Hm, wszystkie piwonie początkowo niewinnie wyglądają, ale karpy się później rozrastają na dość solidne. Muszą mieć więcej miejsca. Te o japońskich kwiatach tez. One tylko się nie pokładają jak te o pełnych kwiatach. Myślę, że muszą mieć jakieś pół metra zarezerwowane, a może nawet więcej. Ja sadziłam w takich rozstawach i to chyba jest dość gęsto.U mnie mają utworzyś szpaler. Docelowo maja się połączyć.



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 11:46, 08 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
barbara_krajewska napisał(a)

Ewo, widzę że asortyment rośnie.
Lubię piwonie, ale one tak krótko kwitną, a te najciekawsze są drogie.

Złożylam zamówienie w bylinowym.


Zamówienie do bylinowego mam już zaplanowane, ale jeszcze nie złożone. Jest raczej skromne.
Jeżeli chodzi o piwonie to faktycznie nie są tanie, ale na szczęście są Walentynki i Dzień Kobiet. U mnie wszyscy wiedzą, że dla mnie prezenty to tylko coś do ogrodu. W tamtym roku na Dzień Matki zażyczyłam sobie od córek widły Fiskersa. I taki prezent otrzymałam. Maja ze mną dobrze, nie muszą się głowić co mi kupić. Pytają, ja składam zamówienie w określonej kwocie. Wszyscy są zadowoleni. Fajnie, że są takie święta, można zaszaleć
Piwonie kupuje też w woreczkach w co. Póki co, dwa razy kupiłam i odmiany były takie jak na woreczku.

Dla Ciebie Basiu prymulki, bardzo je lubię


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
dorciabe 12:32, 08 lut 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
ewsyg napisał(a)


Hm, wszystkie piwonie początkowo niewinnie wyglądają, ale karpy się później rozrastają na dość solidne. Muszą mieć więcej miejsca. Te o japońskich kwiatach tez. One tylko się nie pokładają jak te o pełnych kwiatach. Myślę, że muszą mieć jakieś pół metra zarezerwowane, a może nawet więcej. Ja sadziłam w takich rozstawach i to chyba jest dość gęsto.U mnie mają utworzyś szpaler. Docelowo maja się połączyć.



No to pewnie obejdę się smakiem, a szkoda a taki szpaler piwonii to coś pieknego

Macham niedzielnie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
ewsyg 13:21, 08 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
dorciabe napisał(a)


No to pewnie obejdę się smakiem, a szkoda a taki szpaler piwonii to coś pieknego

Macham niedzielnie


Dasz rade, a potem będziesz się zachwycała ich wyglądem i zapachem. Ja kiedyś ich nie lubiłam, a teraz nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:27, 08 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Potrzebuje Waszej pomocy. Mam kilka rododendronów, które docelowo będą rosły przy oczku wodnym. Oczko będzie miało owalny kształt . Rodki będą rosły wokoło na długości około połowy obwodu oczka. Chcę posadzić je w jednym rzędzie obok siebie lub w zygzaku. Proszę doradźcie mi jak dobrać je kolorystycznie ?

Mam takie rodki

Mam 3 sztuki o czerwonych kwiatach Taragona 80-150 cm



Dwa w kolorze lila - nie znam nazwy, raczej z wysokich



Dwa takie jasny lila z ciemną plamką Calsap 130 cm



Jeden biały z seledynową plamką 'Cunningham's White dorasta do 2 m



i jeden bordowy - nie mam jego zdjęcia, nie znam nazwy, z wysokich

I jak to dobrać kolorystycznie. Który koło którego ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
AgnieszkaW 17:36, 08 lut 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, wydaje mi się, że ważne też, jakie to są odmiany i jak wysoko rosną, a tu Bogdzia jest potrzebna
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ewsyg 17:47, 08 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
AgnieszkaW napisał(a)
Ewo, wydaje mi się, że ważne też, jakie to są odmiany i jak wysoko rosną, a tu Bogdzia jest potrzebna


Dopisałam wysokości
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Bogdzia 19:29, 08 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
dorciabe napisał(a)
Właśnie chodzi mi o takie piwonie , co nie zajmują dużo miejsca, bo umnie go brak. Ja każdą roślinkę muszę wciskać mam małe pojęcie o piwoniach i wydaje mi się, że one bardzo w krzaczory rosną. Ewelina mi się podoba, ile miejsca potrzebuje?


Ewelina na szerokośc rozrasta się podobnie jak inne piwonie te najbardziej popularne ale jest od nich wyższa.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies