Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Sebek 18:05, 08 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm, trudno określić jaka to odmiana, bo strasznie dużo tego jest Zgaduję, że może to Pinus pumila 'Saentis' ???
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nebel 00:13, 09 paź 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Sebek napisał(a)
Hmmm, trudno określić jaka to odmiana, bo strasznie dużo tego jest Zgaduję, że może to Pinus pumila 'Saentis' ???

Masz rację, trudno powiedzieć
Kupiłam to jakieś 5-6 lat temu bez nazwy. Bardzo wolno rośnie. Okresowo przebarwia się na żółto - szukam wśród sosen - górskich, karłowatych, gęstokwiatowych, kosodrzewin, ale nie bardzo jeszcze umiem się poruszać wsród gatunków. Nie wiem na co trzeba zwracać uwagę.. ale dzięki, każdy trop pomaga.
pzdr.ewa
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 21:11, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to być Pinus watereri

Ona się nie przebarwia, tylko pewnie zrzuca stare igły, zmieniające kolor na żółty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 22:36, 09 paź 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Gardenarium napisał(a)
Może to być Pinus watereri

Ona się nie przebarwia, tylko pewnie zrzuca stare igły, zmieniające kolor na żółty.

Danusiu bardzo dziękuję, sprawdzę
ale nie chodzi o zrzucanie starchy igieł- tylko o naturalne dla odmainy okresowe pzrebarwienia na zółto.
Muszę zaobserowac w jakim okresie ten proces najbardziej się nasila.
pzdr.ewa
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 22:38, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W sosnach Wintergold igły przebarwiają się na żólto zimą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ArekJ 17:02, 10 paź 2012


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
Witajcie,
Mam gorącą prośbę o pomoc w identyfikacji poniższych iglaków. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy kupiłem ich z kilkadziesiąt. Większość wiem z czym jem, ale z tymi mam problem identyfikacyjny:

1. Ciekawe drzewko, które w ciągu ostatniego roku (a w październiku 2012 minęło dokładnie 16 miesięcy od pierwszych nasadzeń) przyrosło o ok. 10 cm i nawet sporo się zagęściło...


2. Tu w zasadzie pytam o to, które brzydko brązowiej (od jakiegoś miesiąca) - oprócz nazwy, może podpowiecie czy brakuje mu wody czy oprysku. Przy okazji, pytanie też o to małe zwisające na drugim planie...


3. To również wsadzone rok temu i przyrosty bliskie zeru... Zakładam optymistycznie, że żółknięcie igieł to ich zmiana a nie choróbstwo...


4. Roczny staż. Dopiero w okolicach sierpnia wytworzył się przewodnik. Wcześniej pokrój płaski... Przyrosty w sumie niewielkie...


5. Spory procentowy przyrost. Tylko tyle o nim wiem...


6. I na tą chwilę ostatni iglak, przynajmniej tylko tyle zdjęć udało mi się dziś zrobić. Wsadzony jest w szpalerze przy ogrodzeniu, między sosnami, które wyraźnie nad nim górują... Nie wiem, czy nie jest to jakaś forma skalniakowa. Jeśli tak, wysadzę ją na wiosnę...

Dziękuję za wszystkie wskazania!
____________________
grembosia 18:30, 10 paź 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Poproszę o identyfikację cisów i propozycję co można z nich zrobić. Przyznam, że najbardziej zależałoby mi na stworzeniu 4 stożków, tylko nie wiem od czego zacząć formę.. Mam 4 sztuki. Na etykiecie było tylko "Taxus baccata".
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Sebek 22:34, 10 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Arku - na drugim zdjęciu to pewnie jakiś cyprysik - za nim znajduje się cyprysik nutkajski
3 to może sosna himalajska?
4 to może być jodła koreańska?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grembosia 08:48, 11 paź 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Sebek napisał(a)
Być może to odmiana Fastigiata...

Stożki byłyby super - zacznij od dokupienia mniejszych i połataj je od dołu - no i przytnij - ale na wiosnę

Też o tym sposobie myślałam, dokupię trzy małe wokół i będzie świetnie. Tylko, że muszę mieć pewność, a nie "być może", bo jakby to wyglądało- z boku taki, w środku inny, dość dziwnie.
Chociaż... , z drugiej strony, może byłoby to interesujące. Jednak wolałabym nie eksperymentować, chyba, że coś takiego stosuje się z powodzeniem
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
ArekJ 09:45, 11 paź 2012


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
Sebek napisał(a)
Arku - na drugim zdjęciu to pewnie jakiś cyprysik - za nim znajduje się cyprysik nutkajski
3 to może sosna himalajska?
4 to może być jodła koreańska?


No to część chyba mamy Dzięki... Może uda się z resztą.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies