Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

deszczowymaj 17:17, 15 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
malgorzata_s napisał(a)


Czyli radzisz przyciąć, zastanowię się ale tam jest naprawdę mało miejsca między tymi bukszpanami. Najpierw narzekam, że wszystko małe, a teraz, że za duże


Gosiu dobrze by było, aby doradził Ci ktoś kto zna się na różach bo ja to wiesz
... moją traktuje bardzo orientacyjnie

Przyciąć i przesadzić na pewno możesz skoro już tam się nie mieści i to tyle z moich mądrości
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s 19:57, 15 lut 2019


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)


Gosiu dobrze by było, aby doradził Ci ktoś kto zna się na różach bo ja to wiesz
... moją traktuje bardzo orientacyjnie

Przyciąć i przesadzić na pewno możesz skoro już tam się nie mieści i to tyle z moich mądrości


Spoko zrobię i się zobaczy

A Ty jakie masz plany na ten sezon???
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
deszczowymaj 22:47, 15 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gosiu planów mam sporo..a ile uda się z tego zrobić zobaczymy

Po pierwsze muszę zrobić porządek na mojej pierwszej i największej rabacie,którą na początku traktowałam jako przechowalnik ..sadziłam wszystko jak leci..w tamtym roku trochę doszłam z nią do ładu ale to jeszcze nie jest to

W (poczekalni) czeka na posadzenie masa jeżówek, plus te wysiane no i trzeba znaleźć dla nich odpowiednie miejsce

kolejna sprawa w tamtym roku założyłam nową rabatę dość dużą,od strony ulicy..

posadziłam na niej szmaragdy,ale w dużych odstępach,śliwy wiśniowe pisardii,tawuły szare i golden princess ,nawciskałam też tulipanów..i jeszcze chcę ją uzupełnić hortkami i pewnie jeżówkami



Także zajęć nie zabraknie Aaaa i najważniejsza rzecz,to remont starego domku,co by jak najszybciej móc się tam przeprowadzić
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s 09:42, 16 lut 2019


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
No WOWOWWOWOWOWOWOW naprawdę masz co robić, wspaniałe plany, szczególnie z domem super, Czyli mogę liczyć na to że założysz swój wątek na forum skoro tyle Cię czeka??
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
deszczowymaj 19:54, 16 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
malgorzata_s napisał(a)
No WOWOWWOWOWOWOWOW naprawdę masz co robić, wspaniałe plany, szczególnie z domem super, Czyli mogę liczyć na to że założysz swój wątek na forum skoro tyle Cię czeka??


Chęci mam ogromne aby założyć swój wątek Myślę,że jak tylko będzie co pokazać to tak
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:48, 17 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gosiu a jakie plany ogrodowe u Ciebie ? będziesz coś zmieniać ? oprócz wcześniej wspomnianych róż
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s 13:25, 17 lut 2019


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Cieszę się, że pojawi się Twój wątek.

Ja oprócz róż i ogarnięcia perzu przed płotem nie mam większych planów. W tym roku nie nalewam wody do mojego oczka tylko spróbuje go jakoś zasłonić. Mój młodszy syn właśnie skończył rok i stwierdziłam, że nie ma co narażać go na codzienne kąpiele na świeżym powietrzu

Trochę mi szkoda , bo to moje ulubione miejsce w ogródku, zresztą nie tylko moje...
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 16:09, 10 maj 2019


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Moje bukszny zaatakowała ćma bukszpanowa 10 krzaków wykonałam i wyrzuciłam Kupiłam coś co podobno ma być skuteczne i zabić tego pasożyta. Mam nadzieję że to pomoże, bo mój ogródek stoi bukszpanami.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
nicol21 07:07, 11 maj 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Gosiu, ja walczyłam w ub roku, w tym się poddaję bo nie chcę ciągle latać i chemią pryskać bo jednak dziecko w ogródku jest. W ub roku nakupowałam feromonów ale nie stwierdziłam żeby 100% wykluczyły ćmę. Gąsiennice pryskałam też tylko trzeba pamiętać że ich cykl to zaledwie 28 dni jeśli dobrze pamiętam, i że od sąsiada może coś przylecieć w połowie cyklu i ten cykl skrócić. Trzeba bardzo mocno pryskać w środku krzaczków bo to żer zaczyna od środka krzaka, jak widać na zewnątrz to znaczy się że krzak konczą już.

Powodzenia
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
deszczowymaj 10:29, 15 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gosiu przykro z powodu bukszpanów trzymam kciuki za pozostałe
ja u siebie na razie nic złego nie zaobserwowałam ale to pewnie tylko kwestia czasu ..i do nas też dojdzie to paskudztwo ..tfuu tfuu

Z racji strachu przed ćmą zrezygnowałam z kupowania buksów i skupiam się na innych gatunkach..

Pozdrawiam i buziam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies