Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

malgorzata_s 20:09, 24 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witaj Ola dzięki za cenne informacje, ja chyba też będę musiała się do niego przyzwyczaić. Idę do Ciebie poszukać na zdjęciach słupa
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
isia33 10:25, 25 sty 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj Gosiu, dzięki za odwiedziny. W twoim ogródku byłam już wczoraj, tak przy szybkiej kawce podczas przeimprezowych przygotować i nie zostawiłam po sobie śladu. Słup może być denerwujący, ale można go zatuszować roślinami. A to zdjęcie wiśni przeraziło mnie, nigdy nie widziałam takiej wielkiej. Mus będzie przesadzić jedną z moich trzech. POzdrawiam.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
polinka 10:37, 25 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Winobluszcz na zimę traci liście i słup będzie odkryty. Jeśli kupisz łądne, rozrośnięte sadzonki bluszcza do tego będziesz go bardzo często uszczykiwać to w ciągu kilku sezonów będzie efekt zasłonięcia Moim zdaniem jak dasz jakieś podpory, trejaże to będzie jeszcze bardziej przyciągać wzrok do tego miejsca.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
deszczowymaj 12:30, 25 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gosiu pomysł z bluszczem wydaje się jednak najbardziej trafionym.A zanim bluszcz ładnie się rozrośnie możesz dosadzać coś jednorocznego.
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s 15:56, 25 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
isia33 napisał(a)
Witaj Gosiu, dzięki za odwiedziny. W twoim ogródku byłam już wczoraj, tak przy szybkiej kawce podczas przeimprezowych przygotować i nie zostawiłam po sobie śladu. Słup może być denerwujący, ale można go zatuszować roślinami. A to zdjęcie wiśni przeraziło mnie, nigdy nie widziałam takiej wielkiej. Mus będzie przesadzić jedną z moich trzech. POzdrawiam.

Nie wiem w ile lat osiąga taki rozmiar ale naprawdę robi wrażenie. Postaram się zrobić wiosną zdjęcie gdy kwitnie.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 16:02, 25 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)
Gosiu pomysł z bluszczem wydaje się jednak najbardziej trafionym.A zanim bluszcz ładnie się rozrośnie możesz dosadzać coś jednorocznego.


Nie wiem już co robić bluszcz i tak już tam rośnie ale będzie teraz trzeci sezon a on nawet jednej trzeciej słupa nie zarósł. Prawdą jest fakt, że go nie uszczykiwałam, bo nie znałam tej metody. Może w tym roku pójdzie mu lepiej. Winobluszcz kusi mnie tempem wzrostu.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 16:05, 25 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)
Gosiu pomysł z bluszczem wydaje się jednak najbardziej trafionym.A zanim bluszcz ładnie się rozrośnie możesz dosadzać coś jednorocznego.

Joasiu będę nad tym wszystkim zastanawiała, a mam trochę czasu, bo Bielsko zasypane śniegiem i sadzić nie można
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
deszczowymaj 19:21, 25 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Trzymam kciuki za jak najlepszą decyzję U Was sypie śniegiem a u nas pogoda nie może się zdecydować na konkretną porę roku wiosna poplątana z jesienią i czasami popruszy śniegiem.A przez to pogodowe poplątanie na moim balkonie czosnki wystawiają noski
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s 19:58, 25 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)
Trzymam kciuki za jak najlepszą decyzję U Was sypie śniegiem a u nas pogoda nie może się zdecydować na konkretną porę roku wiosna poplątana z jesienią i czasami popruszy śniegiem.A przez to pogodowe poplątanie na moim balkonie czosnki wystawiają noski
Jakby tak zakwitły a na nich przypruszyłby śnieg to byłby dopiero widok
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 10:59, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witam dzisiaj mam pytanie do Was o dwie rośliny, które chciałabym zastosować w ogrodzie. Pierwsza to Trawa Włosowata rózowa 'Muhlenbergia Capillaris'

http://www.pinterest.com/pin/413346072025016677/

Druga to skrzyp zimowy

podobno jest to roślina bagienna ale widziałam na zdjęciach, że sadzą ją również w ziemi i donicach
http://www.pinterest.com/pin/413346072025064899/

proszę o informacje jak te rośliny rosną, czy zimują, czy są ekspansywne.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies