Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

Agania 21:18, 26 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Z drzew nie rezygnuj, szukaj wąskokolumnowych...a nie tych o szerokich koronach, chyba, że w narożnikach ogrodu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
malgorzata_s 21:18, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Dziękuję wszystkim za odzew.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 21:20, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)
Gosiu co do skrzypu to wydaje mi się że nie bardzo będzie tam pasował (za dużo pionowych lini)starałabym się raczej troszkę zakryć ogrodzenie,ale czym...o to jest pytanie ? Może jakieś wysokie zwiewne trawki,niewiem jaka szeroka jest ta rabatka, hortki wszędzie pięknie wyglądają,bukszpany bardzo dobry pomysł Tylko czy to wszystko się tam zmieści ?
A na okrągłym tarasie szalałabym z donicami


Właśnie w mojej głowie wszystko się zmieści ale czy na rabacie...to już inna sprawa.

Ja też mam zamiar szaleć z donicami na tarasie
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 21:24, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)
Gosiu co do skrzypu to wydaje mi się że nie bardzo będzie tam pasował (za dużo pionowych lini)starałabym się raczej troszkę zakryć ogrodzenie,ale czym...o to jest pytanie ? Może jakieś wysokie zwiewne trawki,niewiem jaka szeroka jest ta rabatka, hortki wszędzie pięknie wyglądają,bukszpany bardzo dobry pomysł Tylko czy to wszystko się tam zmieści ?
A na okrągłym tarasie szalałabym z donicami





Wymyśliłam ten skrzyp, bo jest wąski i zimozielony. Nie wiem tylko, czy w wyglądzie nie nazbyt nowoczesny do mojego ogródka.

Piszecie też,że cis lub bukszpan, ja też nad nimi myślałam ale dla mnie każdy centymetr kwadratowy działki ważny, więc jeżeli uważacie,że skrzyp nie pasuje to puściłabym na tę podmurówkę albo bluszcz albo inne pnącze by jak najmniej miejsca zajmowało.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 21:25, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Agania napisał(a)
Z drzew nie rezygnuj, szukaj wąskokolumnowych...a nie tych o szerokich koronach, chyba, że w narożnikach ogrodu



A mogłabyś mi coś polecić?
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Karol99 21:30, 26 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Buk kolumnowy, wiąz wredei, Śliwa wiśniowa (zawsze można ciąć i wtedy będzie małym drzewkiem)
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Juzia 21:42, 26 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Sobie pozwoliłam


Pod płotem z wiśniami cis,
hortensje,
miskanty przy słupie (na samym słupie może być ten bluszcz co to tam już jest ) i pod płotem...chyba od strony sąsiada,
kule bukszpanowe z trawkami przy oczku,
a przed hortensjami trawki z czymś coś kwitnącego....np szałwia

Pod oknami kulki bukszpanowe z trawkami i z czymś kwitnącym.

Pod płotem po lewej Żywopłot strzyżony wysoki...najlepiej zimozielony, a pod nim trawy.


Zaraz usunę...jak coś




____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
malgorzata_s 21:42, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Uwielbiam tę kompozycję z Ogrodu Dominiki
myśłałam, żeby się nim "zainspirować", bo jeśli niektórzy z Was piszą,że jak mam rabatę na półtorej metra to tylko hortensje podsadzone trawami to ja chętnie bym je podsadziła właśnie rozplenicą. Tylko nie wiem, czy ta trawa zniosłaby półcień lub nawet cień gdy hortensje podrosną? Co wy na to?


____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 21:44, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Nic proszę nie usuwać! Muszę się głębiej w ten plan wgłębić

Juzia_G napisał(a)
Sobie pozwoliłam


Pod płotem z wiśniami cis,
hortensje,
miskanty przy słupie (na samym słupie może być ten bluszcz co to tam już jest ) i pod płotem...chyba od strony sąsiada,
kule bukszpanowe z trawkami przy oczku,
a przed hortensjami trawki z czymś coś kwitnącego....np szałwia

Pod oknami kulki bukszpanowe z trawkami i z czymś kwitnącym.

Pod płotem po lewej Żywopłot strzyżony wysoki...najlepiej zimozielony, a pod nim trawy.


Zaraz usunę...jak coś




____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Iwk4 21:47, 26 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Juzia, fajny plan zrobiłaś
Trawy zniwelują słup. I wzrok skieruje się na hortensje. Super
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies