Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 10:51, 23 lut 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
horcia napisał(a)
Witaj krajanko! Widze, że NS przbiera powoli ,ale dobre i to.


Horcia czyli Ty też z okolic NS. Fajnie! Ciekawa jestem gdzie robisz zakupy roślinkowe.Bo przede mna moc zakupów i nie wiem gdzie uderzyć. W sklepach internetowych jest ogromny wybór ale czy warto kupować kota w worku?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:53, 23 lut 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
jolka napisał(a)
Również witam po sąsiedzku
Piękny domek podziwiam, będę zaglądać


jolka a Ty skąd???? Bliżej czy dalej od N.S. Ja mieszkam jakieś 30km od Sącza. No i oczywiście miło mi Cię gościć....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:58, 23 lut 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Czekam i czekam na jakieś podpowiedzi....proszę , może ktoś ma jakiś pomysł na ubranko dla moich biednych jodeł. Wczoraj byłam w Jurajskim ogrodzie u Agnieszki W. (oczywiście wirtualnie) i spodobały mi się róże okrywowe bonica. Może nimi zastąpić berberysa...?
http://rozaria.pl/rabatowe-roze-Bonica-82
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
siakowa 11:12, 23 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Poczytałam od pocżątku, ale pomagac bede tylko dobrym słowem bo wiedzy brak
poczytałąm o modrzewiu...i ewidentnie zywica to problem złego wysuszenia drewna....no i jka juz sie zdecydowałam na rodzimego to okazuje sie ze nie ma go w tym profilu który chce.....i szukanie zaczyna sie od początku.....przerasta mnie ta elewacja jak chyba nic jeszcze do tej pory....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Agi2006 11:20, 23 lut 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Siakowa, ten wykonawca od początku był podejrzany. Ale co tanie to drogie...Niestety. Skusiła nas cena. nie pamiętam już ile płaciliśmy ale była bardzo konkurencyjna...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:36, 25 lut 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ale i mnie cisza No cóż ...dumam w takim razie dalej nad sukienką dla moich jodeł, tzn. chciałam coś posadzić przed nimi. Myślałam o berberysie, żeby dać bordowa plamę, lub o różach w klorze rózowym np. bonica. ogólnie w ogrodzie ma przeważać biel,róż, fiolet i odrobina bordo. Z bordowych akcentów na razie mam krzak pęcherznicy diabolo i buka pendula purpurea. Przy jodłach myślałam też o trawach dla rozluźnienia kompozycji. Ale jak dłużej myślę o moim zestawieniu to mam więcej wątpliwości. Ziemia na działce raczej gliniasta, ale każda roślinę sadzoną podsypuję ziemią sklepową. Dodam jeszcze, że przy jodłach słońca nie brakuje.

Wypociłam coś takiego - jodły, przed nimi miskant Morning light a u jego stóp np. róze bonica....


Ale chyba zrobiłoby się zbyt sielsko...

I jeszcze tak - Wygooglowałam tawułę Spiraea betulifolia 'Tor' - tawuła brzozolistna 'Tor' . mogłaby być przed jodłami jako średnie piętro tylko nie wiem co by pasowało u jej stóp...? Może jakaś trawka w kępach...



____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:37, 25 lut 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A takie rozwiązanie...jodły i tylko rozplenica japońska/ Sama w sobie jest reprezentacyjna... Cichutko BŁAGAM o pomoc
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:39, 25 lut 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Dla przypomnienia rzut działki z zaznaczeniem gdzie sa te przeklęte jodły, które chcą się stroić...he he

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
malkul 11:15, 25 lut 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
przybiegłam sie przywitać
skarpa - odwieczny problem wielu;(
pracuj sobie planuj
i dziękuję za miłe słowa u mnie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
siakowa 11:17, 25 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
hej, u oli z moja codziennosc ogród oli jest dyskusja na tapecie co przed serby dać.... rozplenica ładnie wygląda ale chyba póxno startuje....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies