Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 22:36, 18 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Sebek napisał(a)


Dla mnie też to styknie
ale czy jesienna na słabej ziemi daje rade?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:37, 18 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
siakowa napisał(a)
A mi przyszedl do glowy łan stipy i pubktowo wystajace czarne klosy molini ed
molinia byłaby Ok bo tam niedaleko jest ten pas ED pod murem. Ale ze stipa nie zaryzykuje i sieć tez nie będę. A co Ty masz ostatecznie na froncie tam gdzie szambo? Muszę tez odszukać tez twoje ed z sesleria
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:38, 18 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ren133 napisał(a)


Sesleria z molinią też fajnie
tez to rozważam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:39, 18 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Odwykłem chyba od takiego ruchu u mnie
Fajnie ze radzicie. Gdyby komuś chciało się porysować jak to rozsypać na rabacie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
siakowa 23:41, 18 sie 2018


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
nawigatorka napisał(a)
molinia byłaby Ok bo tam niedaleko jest ten pas ED pod murem. Ale ze stipa nie zaryzykuje i sieć tez nie będę. A co Ty masz ostatecznie na froncie tam gdzie szambo? Muszę tez odszukać tez twoje ed z sesleria
ja nie sieje. Tez mam na spadku terenu i na sloncu caly dzien. Przy szambie oj tam jest mix. Zostawione ID i rozmnozone, sesleria o ile nie padnie stipa molinoa ed szalwia śmiałek jezowki zawilce wiosenne i nawet 2 funkie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
nawigatorka 08:32, 19 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
siakowa napisał(a)
ja nie sieje. Tez mam na spadku terenu i na sloncu caly dzien. Przy szambie oj tam jest mix. Zostawione ID i rozmnozone, sesleria o ile nie padnie stipa molinoa ed szalwia śmiałek jezowki zawilce wiosenne i nawet 2 funkie
ID to bym miała i to sporo... ale jak mi ruszyła w tym roku późnym majem to mi sie odechciewa trochę
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 09:25, 19 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
Jak juz wspomniałam eM zaproponowął by zmienić coś na naszym froncie, który w suszy pokazał jak newralgicznym jest miejscem - ostrzegam jest drastycznie

Ziemia - najsłabsza na naszym terenie, pochyły dość ostro teren przez co wszelka woda spłytwa. Nawet bukszpany się poddają. "trawa" już nie istnieje.

Stad pomysł by pozbyć: się trawy, bukszpanów i kulki na nodze oraz wysypanych tam kamieni.

Założyć dodatkowy fragment obrzeża (niebieska linia) i stworzyć tam rabatę twardzieli wysypana kamieniem ale najpewniej takim jak na pozostałej cześć działki czyli drobnym ciemnym.

obecne obrzeżne granitowe by raczej zostało - chyba nie ma sensu go ruszać.

Po prawej od tego miejsca jest podjazd, tam gdzie strzalka grabowa rabata - brakuje jeszcze przeseł ogrodzenia - jest siatka której nie widać miedzy słupkami.

Chciałąbym by wszystko z sobą grało - czyli trzeba dopasować się do istniejących nasadzeń i raczej nie dokładać nowych gatunków innych niż juz sa w ogrodzie.
Zimozieloność na froncie to nie do końca moja bajka więc nie musi tam tak byc.

Na skarpie jest irga i ID, obok graby bukszpany i ID, w podjedzie graby bukszpany i sesleria jesienne.

Chodzi mi po głowie lawenda, rozchodniki, sesleria, ED... może perowska choć nie wiem... raczej minimum gatunków. Może jeden? może jakieś kamienie piaskowca rzucone... może jakaś drobna infrastruktura...


a slonce tam cały dzien

fotka z dziś


gdy to powstawało





Asia a moze tam gdzie zwir zrobic dalej grabowa?
A na środku w tym kwadracie jedynie wymieszać Molinie z sesleria? Tylko jak byś chciała luźno czy geometryczne jakoś?
Albo kontynuować grabowa A w kwadracie kamień i lawenda? Tak jak masz przy gospodarczym.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 20:44, 19 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)
Asia a moze tam gdzie zwir zrobic dalej grabowa?
A na środku w tym kwadracie jedynie wymieszać Molinie z sesleria? Tylko jak byś chciała luźno czy geometryczne jakoś?
Albo kontynuować grabowa A w kwadracie kamień i lawenda? Tak jak masz przy gospodarczym.
No takie są mniej więcej sa opcje poza przedłużaniem grabowej raczej bo nie nadrobię już rozmiaru grabow i hortek. Myśle jeszcze o jakiejś infrastrukturze bo dla nas ona równie wazna jak rośliny
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
makadamia 07:50, 20 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Podrzucam dla inspiracji rabatę Leonardy na oczyszczalni: proso, jukka i lawenda. Mnie się bardzo podoba
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 13:40, 20 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
No takie są mniej więcej sa opcje poza przedłużaniem grabowej raczej bo nie nadrobię już rozmiaru grabow i hortek. Myśle jeszcze o jakiejś infrastrukturze bo dla nas ona równie wazna jak rośliny

nie będę Cię nie namawiać bo sama nie lubię gdy ktoś mi wciska to czego nie czuję ale wydaje mi się że limki i graby szybko by ci nadrobiły zwłaszcza że widze że graby ładnie tniesz.
a chcesz tak geometrycznie czy raczej luźno?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies