Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

eVka 13:31, 17 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nawigatorka napisał(a)

moje lawendy prowadze na jednokrotne kwitnienie bo ona kwitnie później niż ta ciemna. przycięte byly juz dawno i obrosnięte są nowym przyrostem. Jesli twoje kwitną to po cięciu wypuszcza nowe pędy narażona na mróz

Ok, czyli zostawiam nieciętą. Dzięki.
____________________
Agi2006 14:27, 17 paź 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824



Ale fajna ławeczka Zresztą nie ma sie co dziwić, ze akurat mi sie podoba A głaz gdzie ma wylądować? Sesleria będize tylko w tej kwaterce czy jednak irga tez się pojawi? Kupę dobrej roboty odwaliliście. Podziwiam Was i zazdroszczę takiego wspólnego działania. Cudnie u Ciebie a śś o tej porze super kontrastują z trawkami. Lawenda zachwyca. U mnie taka ładna była 3 sezony i w tym sie poddała. No cóż. Gracilimusy i gigantusy u mnie tez zakwitły pierwszy raz. A i jeszcze zapuytam o cisy, które mają być przy ławeczce. jaką odmianę wybrałas i jak zamierzasz je prowadzić?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
nawigatorka 16:58, 17 paź 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
effka napisał(a)

Ok, czyli zostawiam nieciętą. Dzięki.
albo same kwiaty utnij bez ruszania krzaczka. a krzew na wiosnę
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 17:01, 17 paź 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Agi2006 napisał(a)


Ale fajna ławeczka Zresztą nie ma sie co dziwić, ze akurat mi sie podoba A głaz gdzie ma wylądować? Sesleria będize tylko w tej kwaterce czy jednak irga tez się pojawi? Kupę dobrej roboty odwaliliście. Podziwiam Was i zazdroszczę takiego wspólnego działania. Cudnie u Ciebie a śś o tej porze super kontrastują z trawkami. Lawenda zachwyca. U mnie taka ładna była 3 sezony i w tym sie poddała. No cóż. Gracilimusy i gigantusy u mnie tez zakwitły pierwszy raz. A i jeszcze zapuytam o cisy, które mają być przy ławeczce. jaką odmianę wybrałas i jak zamierzasz je prowadzić?

traw tu więcej nie będzie. to są sadzonki pobrane z moich z innego moejsca więc muszę się jeszcze ogarnąć. irga będzie po całości jako dywan. kamień....- zależy jak daleko uda nam się go przesunąć
murowanie ławki to nie taska łatwa sprawa (ale to wiesz) - każdy kamień bardzo cięzki i każdy krzywy. złożenie z tego kryły to nie lada sztuka ale jest bardzo wygodna przyznam.
cis chyba posadzę jednak zwykły i bede cięła ostro - inne odmiany sprzedawane są w małych sadzonkach albo strasznie drogie a mi nie chce się czekać już ale to raczej w listopadzie dopiero
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kasiolaaa 19:14, 17 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
trawy szumia masz ogrom prac pozniej ścinania duzo ale trawy oko cieszą
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
nawigatorka 20:46, 17 paź 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Kasiolaaa napisał(a)
trawy szumia masz ogrom prac pozniej ścinania duzo ale trawy oko cieszą
zdecydowanie wolę obcinac trawy niż np klujące róże zreszta na wiosnę (kiedy tniemy trawy) każda ogrodowa praca cieszy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Agi2006 08:31, 18 paź 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
nawigatorka napisał(a)

traw tu więcej nie będzie. to są sadzonki pobrane z moich z innego moejsca więc muszę się jeszcze ogarnąć. irga będzie po całości jako dywan. kamień....- zależy jak daleko uda nam się go przesunąć
murowanie ławki to nie taska łatwa sprawa (ale to wiesz) - każdy kamień bardzo cięzki i każdy krzywy. złożenie z tego kryły to nie lada sztuka ale jest bardzo wygodna przyznam.
cis chyba posadzę jednak zwykły i bede cięła ostro - inne odmiany sprzedawane są w małych sadzonkach albo strasznie drogie a mi nie chce się czekać już ale to raczej w listopadzie dopiero


Cis zwykły? Jaki masz na myśli? W listopadzie można jeszcze sadzić?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
anna_t 12:33, 18 paź 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia jak myślisz można jeszcze dzielić i przesadzać runianke?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Magda70 19:08, 18 paź 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
nawigatorka napisał(a)
nooo a dlaczego niemożliwe?


Też mam wątpliwości, że to gracki.
One rzadko u nas kwitną.

Zobacz - tu moje gracki - fotki z ubiegłej niedzieli



a poza tym...łany trzcinnika oszałamiające a śś cudne czerwone liście mają. Zastanawiam się czemu moje już bez liści od 2 tyg...


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
eVka 19:15, 18 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nawigatorka napisał(a)
albo same kwiaty utnij bez ruszania krzaczka. a krzew na wiosnę

Ok, spróbuję
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies