Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Świdośliwa - Amelanchier

Pokaż wątki Pokaż posty

Świdośliwa - Amelanchier

Anda 16:20, 01 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
tuchan napisał(a)
Ok. A masz może fotkę owoców albo całej dużej rośliny?


Odmiana Obelisk ma pyszne owoce. Są wielkości jagód.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tuchan 14:03, 04 maj 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Dzięki Anda! A masz może porównanie ze smakiem owoców z innymi odmianami. Bo jasnym dla mnie jest, że z racji pokroju na obelisku będzie mniej owoców niż na innych świdośliwach. A czy jagody z obeliska przegrywają też jeżeli chodzi o smak? Wiem, że każdy ma inny gust, ale może mimo wszystko podejmiesz się oceny Pzdr
____________________
Agi2006 14:48, 04 maj 2017


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Witam. Zakupiłam 3 świdośliwy lamarckie. Była na nich etykieta z taką właśnie nazwą oraz z podaną wysokością docelową 6m. I własnie o takie mi chodziło. Jednak już po zakupie zorientowałam się, że jest na nich dodatkowa mała zawieszka z nazwą Prince williams. I tu się zdenerwowałam bo te prince rosną zaledwie do dwóch metrów. Te moje wymarzone docelowo miały być przy wjeździe jako wielopniowe alejowe. Posadziłam je i zrobiłam zdjęcie.Czy ktoś może mi pomóc w rozpoznaniu moich świdośliw?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Anda 16:52, 04 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
tuchan napisał(a)
Dzięki Anda! A masz może porównanie ze smakiem owoców z innymi odmianami. Bo jasnym dla mnie jest, że z racji pokroju na obelisku będzie mniej owoców niż na innych świdośliwach. A czy jagody z obeliska przegrywają też jeżeli chodzi o smak? Wiem, że każdy ma inny gust, ale może mimo wszystko podejmiesz się oceny Pzdr


Nie mam porównania z innymi odmianami. Czy jagody przegrywają, hm... nie wiem, są mniej słodkie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 22:30, 04 maj 2017


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja z mojej świdośliwy jestem bardzo zadowolona. Ma pokrój drzewka, ślicznie wygląda wiosną, ma pyszne owoce i pięknie przebarwia się jesienią, już nie pamiętam ale to jest chyba Lamarcka. Ma bardzo smaczne owoce, poznać ją można po charakterystycznych liściach, jak się rozwijają są lekko czerwone, raczej podłużne.










Mam tez druga, ale ta ma niesmaczne mdłe owoce. Ta rośnie jako krzak, liście od samego początku są zielone, bardziej okrągłe.

Tą zgrabna, ładną i smaczną pamiętam gdzie kupiłam. Odnalazłam sprzedawcę bo planuję jeszcze je dosadzić. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to podam namiary.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agi2006 09:09, 05 maj 2017


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A czy lamarcka może mieć różne odmiany? Czy np może być lamarcka prince william?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Anda 09:19, 05 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Agi2006 napisał(a)
A czy lamarcka może mieć różne odmiany? Czy np może być lamarcka prince william?


Prince William to jedna z lepszych odmian swidosliw. Bardzo obficie kwitnie i owocuje, ma chyba najwieksze owoce ze wszystkich odmian, bardzo smaczne. Ta swidosliwa to jakas krzyzowka, Amelanchier canadensis.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 15:03, 19 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W jakiej odległości od siebie posadzić świdośliwę w odmianie 'Ballerina', żeby 3 sztuki wielopniowe razem się spotkały?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agi2006 19:53, 21 sie 2017


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Czy to normalne ze zakwitla mi wlasnie swidosliwa? Dzis jak zobaczylam kwiatki bylam w szoku!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Kasya 20:17, 21 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41752
Agi2006 napisał(a)
Czy to normalne ze zakwitla mi wlasnie swidosliwa? Dzis jak zobaczylam kwiatki bylam w szoku!

tez tak mialam rok temu

i teraz chyba tez, obelisk ktorys zakwitl
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies