Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Świdośliwa - Amelanchier

Pokaż wątki Pokaż posty

Świdośliwa - Amelanchier

Gardenarium 09:08, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mocno nie przywiązuj a stabilnie, bo przestanie przewodzić soki i padnie. To drzewo ma tendencje do wielopniowości i robienie na siłę drzewka o jednym pniu, nie za bardzo jej służy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 09:48, 26 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jestem na kupnie i nie wiem już jaką, nie wiem jakie będą - bo to pewnie zdecyduje co będzie -
Danusiu dzięki za uwagę bo słowo wielopniowe już mi zrobiło wyobraźnię

pozdrawiam mokro po suszy
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 10:03, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Często są bohaterami na Chelsea Flower Show i pięknie wyrzeźbione wiele pni wiele znaczy dla bylinowej wyspy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kachat 10:35, 26 wrz 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ja właśnie taką w formie drzewka kupiłam bo ze zdjęć na forum wynikało, że ta Lamarcka powinna ładnie w takiej formie rosnąć, w przeciwieństwie do krzakowatej olcholistnej... No to klops A tutaj inna niby tak ładnie wygląda - foto No chyba, że oszukali i to nie świdośliwa..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 11:02, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest świdośliwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kachat 12:12, 26 wrz 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Uff, to dobrze, dzięki Danusiu Będę moją próbowała w takiej formie prowadzić, tylko na razie ma pień w kształcie S... Mam nadzieję, że się wyrówna.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ewsyg 13:55, 27 wrz 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654

Ponieważ moja świdośliwa już owocowała to mogę się wypowiedzieć na ten temat.
Mam dwie świdośliwy kupione w innych miejscach.

Owocowała w tym roku i ma przepyszne owoce. Rośnie w formie drzewka. Przecudnie przebarwia się jesienią

To małe drzewko na pierwszym planie to ona, przywiązana do palika






Jestem w trakcie tworzenia ogrodu i jeżeli jeszcze gdzieś znajdę miejsce na jeszcze jedną świdośliwę to chętnie ją kupię




Drugą kupiłam w sklepie ogrodniczym i ma fatalne owoce, do bólu mdłe. Ta rośnie w formie krzaka i idzie do kasacji.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
mira 10:46, 30 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kasya napisał(a)


byłam dzisiaj i mają odmiany:

prince william
rainbow pillar
bellerina
obelisk


No i którą wybrać, wiem że tam gdzie pojadę w sobotę są 3 odmiany - muszę zapytać jakie może te ale jak wybrać nie wiem - chodzi mi o dobre owoce i małe drzewko
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
kachat 10:51, 30 wrz 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Świdośliwa Lamarcka na pewno będzie jako małe drzewko rosła, a olcholistna bardziej jako krzak Choć też zależy - jak szczepiona na podkładce to może inaczej rosnąć. Ja kupiłam olcholistą szczepioną na Lamarcka i wygląda póki co jak małe drzewko. Ponoć Lamarcka jest bardzo smaczna, a z olcholistnej wszyscy polecają Smoky. Tyle wiem Może będą miały owocki te krzaczki w szkółce, to będziesz mogła spróbować jak które smakują.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
mira 19:54, 30 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kachat napisał(a)
Świdośliwa Lamarcka na pewno będzie jako małe drzewko rosła, a olcholistna bardziej jako krzak Choć też zależy - jak szczepiona na podkładce to może inaczej rosnąć. Ja kupiłam olcholistą szczepioną na Lamarcka i wygląda póki co jak małe drzewko. Ponoć Lamarcka jest bardzo smaczna, a z olcholistnej wszyscy polecają Smoky. Tyle wiem Może będą miały owocki te krzaczki w szkółce, to będziesz mogła spróbować jak które smakują.


Bardzo Ci dziękuję za informację.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies