Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pewnej ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pewnej ogrodniczki

Malgosik 07:38, 21 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dorotka napisał(a)


A ja tak wczoraj wystrzeliłam i dzisiaj chodzić nie moge. Wiem, że powinnam dozować ale =to pierwsza wiosna w tym miejscu więc cieszy. Do tego w tygodniu nic nie zrobię bo gdy z pracy wrócę, obiad wydam to juz ciemno jest. Wczoraj urlop celowo wzięłam.
Dzisiaj męża zaganiam do pracy, muśzę wykorzystac ten dzień bo jutro deszcz zapowiadaja a chciałabym przed świętami mieć już cuuudnie


Mi też się marzy jeszcze przed świętami kulkowisko, ale co się uda zrobić, zobaczymy.
____________________
Ogród na glinie
malgorzata_s 08:08, 21 mar 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witam się na ogrodowisku. Dołączam się do próśb o zdjęcia.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
marcin162 09:10, 21 mar 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
U mnie nie ma idealnego trawnika i idealnie wypielęgnowanych roślin... ale taki ma być, luźniejszy niż te z katalogów.
____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
Madzenka 10:34, 21 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dorotko fajnie że zalozyłaś wątek
U mnie tez glina , mokro i słońce przez cały dzien. Zatem w piątym sezonie mojego ogrodu z pełna odpowiedzialnością napisze ci, ze taką dobrez znoszą
- wiśnie pissardi - juz masz
- graby
- bukszpany
- przede wszystkie wszelkiej maści trawy
- dobrze sobie radzą róze, hortensje bukietowe
- hosty (ale w półcieniu)
- bergenia,
- kiscienie


Natomiast mam ciagle problemy z : magnoliami (ale poniewaz je uwielbiam to sie nie poddaję), wisniami japońskimi (amonogawy np nie lrzeżyły po ulewnych deszczach akiku-shidareczęsto chorują) , brzozy, lawendy, rododendrony, klony japońskie. Wiśnie umbracullifera tez się męczą ale na razie daja rade. Aktulnie testuje ambrowce, ktore podobno lubia mokre tereny, zobaczymy po tym sezonie.


Znakomicie radzisobie wiekszośc bylin i co mnie dziwi azalie i laurowisnie.


Co do Miedzianu, teraz profilaktyczny oprysk wystraczy. Potem stosuj tylko wtedy gdy rosliny beda chore, ja przetestowałam np na czarna plamistośc roz Falcon a na bakteryjna plamistośc magnoli i brzoz Amistar. W razie czego w kwestii chemi w ogrodzie też poradze.


Teraz zastosuj oprysk Promanal lub Catane lub Treol aby zlikwidować larwy mszyc, przędziorka i innych ssących, ktor własnie sie budza . To srodki na bazie oleju parafinowego, nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt a oklejają larwy, ktore umierają

Pytaj, zagladaj, będę doradzać.


Oś nie znam sie na naturalnych środkach ochrony roslin typu gnojówki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MirellaB 12:00, 21 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj. Dawka miedzianu pół łyżeczki na litr wody
Miłego dnia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dorotka 15:13, 21 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziewczyny, dzisiaj posadziłam trzy wiśnie Pissardi, jestem szczęśliwa z ich zakupu i padam.....
Od razu do pytań przechodzę, mam maleńką rabatkę, taki kwadracik ozdobny w srodku którego mam cisa na pniu w kulkę formowanego. Dookoła rabatki są bukszpanki - obwódka i nie` wiem co dać w środek. Kwadracik jest malutki może nie całe 80 cm na 80 cm. Dotychczas miałam wysypany biały kamyczek, teraz wyzbierałam, nie chcę go już. Chciałabym posadzć zd 4 czy 5 lub 6 traw takich aby troszkę zasłoniły pień cisa i wystawały ponad bukszpanki -i chcę trawy bo je koffffaaaam nie miłosiernie
Proszę o pomoc - trawki nie duże muszą być ale też nie miniaturki.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 15:14, 21 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
I zielniek zrobiłam - co już tam mogę wysiewać?????
A fotki wieczorem wrzucę
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 15:40, 21 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Madzenka napisał(a)
Dorotko fajnie że zalozyłaś wątek
U mnie tez glina , mokro i słońce przez cały dzien. Zatem w piątym sezonie mojego ogrodu z pełna odpowiedzialnością napisze ci, ze taką dobrez znoszą
- wiśnie pissardi - juz masz
- graby
- bukszpany
- przede wszystkie wszelkiej maści trawy
- dobrze sobie radzą róze, hortensje bukietowe
- hosty (ale w półcieniu)
- bergenia,
- kiscienie


Natomiast mam ciagle problemy z : magnoliami (ale poniewaz je uwielbiam to sie nie poddaję), wisniami japońskimi (amonogawy np nie lrzeżyły po ulewnych deszczach akiku-shidareczęsto chorują) , brzozy, lawendy, rododendrony, klony japońskie. Wiśnie umbracullifera tez się męczą ale na razie daja rade. Aktulnie testuje ambrowce, ktore podobno lubia mokre tereny, zobaczymy po tym sezonie.


Znakomicie radzisobie wiekszośc bylin i co mnie dziwi azalie i laurowisnie.


Co do Miedzianu, teraz profilaktyczny oprysk wystraczy. Potem stosuj tylko wtedy gdy rosliny beda chore, ja przetestowałam np na czarna plamistośc roz Falcon a na bakteryjna plamistośc magnoli i brzoz Amistar. W razie czego w kwestii chemi w ogrodzie też poradze.


Teraz zastosuj oprysk Promanal lub Catane lub Treol aby zlikwidować larwy mszyc, przędziorka i innych ssących, ktor własnie sie budza . To srodki na bazie oleju parafinowego, nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt a oklejają larwy, ktore umierają

Pytaj, zagladaj, będę doradzać.


Oś nie znam sie na naturalnych środkach ochrony roslin typu gnojówki


Marzenko, ambrowca na mojej glinie ja mam - jest super, kupuj i sadź śmiało. Uparty jak każdy chłop i daje radę nawet gdy mokro i twardo.
Bardzo Ci dziękuje za porady, bezcenne dla mnie - strasznie dziękuje. Będę zaglądać i pytać więc zaznacz mnie sobie jako przypadek beznadziejny
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 15:40, 21 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
MirellaB napisał(a)
Witaj. Dawka miedzianu pół łyżeczki na litr wody
Miłego dnia


Super!!! Dziękuję bo nie wiedziałąm czy dobrze daję.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 15:41, 21 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
marcin162 napisał(a)
U mnie nie ma idealnego trawnika i idealnie wypielęgnowanych roślin... ale taki ma być, luźniejszy niż te z katalogów.


U mnie jest lużny jak stare, sprane majtki więc z pewnościa nie katalogowy
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies