Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pewnej ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pewnej ogrodniczki

MirellaB 09:52, 14 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
iwoncia napisał(a)
witaj
czytałam twój wpis u any art tyczący się białego żwirku z bukszpanami powiem szczerze że miałam ten sam problem z wodą stojącą przed samym domem więc wymyśliłam to sobie tak


zdjęcia robione z domu więc troszkę to inaczej wygląda na zewnątrz. Na razie jest oki dałam pod spód agrowłókninę i pod ciężarem kamieni woda rozeszła się tylko ja nie mam obrzeży z kostki.

Hmmmm moim zdaniem to biedne te bukszpany, agroszmata i jeszcze przywalona kamyczkiem, biedne te korzenie. Szkoda ich, bo wyglądają bardzo ładnie. Chyba, że to chwilowe rozwiązanie.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dorotka 17:23, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziewczyny poszukuje osób które maja ułożone kostką obrzeża pomiędzy trawnikiem a rabatą, ale interesują mnie obrzeża które nie są na zaprawie a jedynie ułożone głębiej w ziemi.
Kto ma tak zrobioną rabatę??? Jeśli mogę poprosić o jej zdjęcia i opis jak sie spisuje po kilku latach.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Ewik 17:37, 15 kwi 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Witam,ja tak mam,różne wielkości kamieni,jedne wkopane,inne na wierzchu,jest ok.jak cos wrośnie,podnosisz i wyrwiesz,jak potrzebujesz przestawić też łatwo.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Dorotka 17:39, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Ewik napisał(a)
Witam,ja tak mam,różne wielkości kamieni,jedne wkopane,inne na wierzchu,jest ok.jak cos wrośnie,podnosisz i wyrwiesz,jak potrzebujesz przestawić też łatwo.


Właśnie się zastanawiam nad tym ponieważ zostało mi dużo bardzo ładnej kostki i nie wiem czy nie zrobić z niej obrzeży.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 17:41, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziewczyny, mam taka trawę. Co to jest i czy powinnam ją ściąć czy też tej odmiany się nie ścina???


____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
grembosia 21:47, 15 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
To prawdopodobnie Carex buchananii, teraz możesz je dość krótko przyciąć, bo dwuletnie liście są nieefektowne.

Pokaż trochę tego chaosu kontrolowanego.
Nasadzenia w wiosennych donicach pięknie skomponowałaś.

U mnie też w większości glina i teren dość podmokły, ale z czasem, spora ilość roślin, trawnik i ścieżki na podbudowie piaskowej, wypijają wodę i właściwie teraz nie ma problemów. Na początku część roślin po prostu zgniła, ale w tej chwili mają się dobrze, a nawet część niezbyt polecana na glinę.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Dorotka 21:56, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Grembosiu, jesteś pewna że powinnam ją obciąć tak bardzo nisko??? Boję się to zrobić bo jeśli nie odrośnie?? A w sumie taka jak jest bardzo mi się podoba więc nie wiem....
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
grembosia 22:03, 15 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ja tak zeszłej wiosny przycięłam i w tej chwili moje wyglądają podobnie do Twoich i zaraz będę je ciąć ponownie. Tak wyczytałam w literaturze przedmiotu i tak zrobiłam.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Sebek 22:39, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ja te trawy zostawiam najdłuższe jak mogę - również Madżenka i inne dziewczyny zostawiają je długie... Zbieram w całość i wyczeszując ją przycinam suche końce...

Ale jak widać są dwie szkoły, skoro te Grembosi również żyją Jednak one przezimowały Ci na tyle ładnie, że polecę ten pierwszy sposób


Kostkę na obrzeżach mam i w sumie jedynym plusem jest to, że koszenie przy kostce jest łatwe, bo jedna strona kosiarki jedzie po kostce

Jednak są dwie strony medalu i minusem jest to, że przy kostce kanty robi się trudniej, a po za tym układanie też nie jest przyjemnością... Tam gdzie układałem kostkę na piasku siedzi ona równo już kilka lat i jest OK Podczas rewolucji ułożyłem kostkę na ziemi i jest tak nierówno ułożona, że chyba kupię piach i będę ją od nowa rozbierać i układać... Głupiego robota lubi, a głupiego, który robi coś w pośpiechu (czyli ja) robota kocha...

Jeśli masz pewność, że linie rabat zostaną na stałe i takie wiecznie Ci się będą podobać to ułóż kostkę A jeśli nie to zostaw sam kant

A najlepiej zrób sobie eksperyment i na części połóż kostkę, a przy reszcie zrób kant Wtedy zdecydujesz Jednak po latach pielęgnacji stwierdzam, że same kanty są lepsze i łatwiejsze w utrzymaniu Gorzej jak się ma rabaty żwirowe - wtedy pozostaje kostka lub ekobord
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Dorotka 22:54, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Bardzo dziękuję za odpowiedź. W kwestii traw to obetnę tylko ich końce jak radzisz właśnie. Pozostawię takie jak są tylko je wyczeszę ładnie i podetnę te końce.
Z kostki rezygnuję bo mi Danusia z głowy wybiła. Stawiam na kanciki, zobaczymy czy dam im radę
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies