Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pewnej ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pewnej ogrodniczki

Dorotka 06:31, 23 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
A pozatym czas do pracy. Pogoda cudna i tak by sie w ogrodzie popracowało. No ale cóż.... trzeba na roślinki nowe iść zaraobiać.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
beata_m 08:25, 23 mar 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Dorotka napisał(a)


Ja kupuje zwykle w Machowej albo za Mościcami jak się na Wierzchosławice jedzie. W machowej jest ogromy wybór, wszystko maja ale ceny nie zbyt okazyjne. Za to w tej drugiej często są promocje różne ale wybór mniejszy. Oni chyba na iglaki bardziej sie nastawili.
Poza tym jest jakaś szkółka dobra w Lisiej Górze ale nigdy tam nie byłam.



O widzisz, w Machowej nigdy nie byłam a na Ostrowie tak ale jak piszesz tam głównie iglaki. Fajnie, że teraz będę mogła i u Ciebie podglądać
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Dorotka 17:44, 23 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Ku pamięci
Walka z wrogami

Najczęściej spotykanym szkodnikiem bukszpanów jest pryszczarek bukszpanowy wywołujący pęcherzykowate zgrubienia liści. Pojawiają się one najczęściej na najmłodszych pędach, gdzie na początku czerwca owad składa jaja. W zgrubieniach rozwijają się larwy, które pozostają w nich aż do następnego roku. W maju, gdy wychodzą z kryjówki, można je zwalczać preparatami chemicznymi (Talstar). Najlepszym środkiem zaradczym jest strzyżenie krzewów i palenie porażonych pędów. Do uciążliwych szkodników należą także: przędziorek bukszpanowiec (zwalczy go Polysect, a poza okresem wegetacji – Promanal), skorupnik jabłoniowy tworzący tarczki (zwalczanie w maju: Actellic, Mospilan) oraz miodówka bukszpanowa (zwalczanie latem: Mospilan, Confidor, Actellic lub Provado Plus AE, od października do kwietnia: Promanal). Niebezpieczny jest także wzdymacz bukszpanowy, roztocz, który powoduje charakterystyczne zwijanie się i wybrzuszanie liści (zwalczanie: Talstar). Podczas podlewania należy unikać zraszania całych krzewów, gdyż pozostające na liściach krople wody sprzyjają rozwojowi chorób grzybowych. Więdnięcie i zamieranie całych pędów (od wierzchołków) wywołuje fytoftoroza. Porażone rośliny mają zbrązowiały i bardzo wątły system korzeniowy. Takie krzewy bezzwłocznie usuwamy i palimy (zwalczanie preparatami Aliette, Biosept, Previcur). Poważną chorobą bukszpanów jest zamieranie pędów wywoływane przez grzyb Volutella buxii. Widoczne z dała objawy to brązowienie i obumieranie młodych gałązek, plamy na liściach oraz pojawianie się pomarańczowych kropek. W walce z tą chorobą można stosować środki grzybobójcze (Bravo, Sarfun, Topsin i WP), a także usuwać i palić porażone pędy. Brązowe okrągłe plamy na brzegach liści wywoływane są przez grzyby Macrophoma candollei i Mycosphaerella patouillardi. Porażone pędy usuwamy i stosujemy środki grzybobójcze: Biosept, Dithane, Eminent Star, Sarfun i Topsin.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 19:59, 24 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziewczyny czy ma ktoś tawułę GREFSHEIM?? Pytam bo zakupiłam sobie i chciałabym wiedzieć co ona lubi??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
MirellaB 10:36, 27 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja mam dwie tawuły, ale nie wiem jakie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
polinka 20:46, 27 mar 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Czytałam u Madzenki, że kupiłaś dymkę i zastanawiasz się czy już sadzić? Ja przez całą zimę miałam w ogrodzie na szczypior
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Dorotka 21:34, 27 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
polinka napisał(a)
Czytałam u Madzenki, że kupiłaś dymkę i zastanawiasz się czy już sadzić? Ja przez całą zimę miałam w ogrodzie na szczypior


Ooooo, dziękuje.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
MirellaB 23:11, 29 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pisałaś na moim wątku, żeby pokazać Ci moje tawuły na zdjęciach. Niestety nie mam zdjęć kiedy kwitły. Jedną mam białą, drugą różową
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Madzenka 22:29, 04 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A co tu tak cichutko Dorotko? Czyżbyś nie działała ogrodowo? Nie wierzę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
admete 07:22, 05 kwi 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies