Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z południa Polski - ogród Marzeny

Pokaż wątki Pokaż posty

Z południa Polski - ogród Marzeny

Marzenaka 22:28, 23 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Psiamama - widzę, że ty też tutaj niedawno. Już nie mogę się doczekać jak wreszcie ruszę z pracami w ogrodzie
____________________
Ogród Marzeny
ewsyg 22:35, 23 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Marzenko na Ogrodowisku
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Marzenaka 22:42, 23 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
ewsyg - miło mi. Właśnie podziwiałam twoje ogrody. Ile pracy w to włożyłaś! Ale samo nic się nie zrobi. Za to efekt - no pięknie.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 22:42, 25 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Wymyśliłam coś takiego:

To wysokie w lewym górnym rogu to Miskanty ML, potem hortensje bukietowe białe Limelight, coś na pniu (do przemyślenia co), kule bukszpanowe, a to małe jasnozielone to żurawki Citronelli. Za kulkami jakieś niewysokie trawki. Będzie coś z tego? Przypominam, słońce jest tu z rana i przedpołudniem. Potem cień.
____________________
Ogród Marzeny
Malgosik 08:34, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzenaka napisał(a)
Malgosik - Ok, czyli decydujemy się na jeden żwirek. A jak te żurawki będą w słońcu tylko przedpołudniem to taka ilość słońca im też zaszkodzi? A tak mi się podobają...


odpisałam u siebie i dodałam żółte zamienniki, trzmielina, tawuła japońska, i jeszcze dodałabym, Hakonechloa

https://www.google.pl/search?q=hakonechloa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=UbYTVeXuIInbat3cgcgK&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=705#imgdii=_&imgrc=AfGgsgZzJryAjM%253A%3BgJys62oPsCX3XM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ogrodkroton.pl%252Fzdjecia%252FHakonechloa_macra_Aureola_.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ogrodkroton.pl%252Ftowar.2373.hakonechloa.macra.aureola.html%3B540%3B430
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 08:40, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzenaka napisał(a)
Wymyśliłam coś takiego:

To wysokie w lewym górnym rogu to Miskanty ML, potem hortensje bukietowe białe Limelight, coś na pniu (do przemyślenia co), kule bukszpanowe, a to małe jasnozielone to żurawki Citronelli. Za kulkami jakieś niewysokie trawki. Będzie coś z tego? Przypominam, słońce jest tu z rana i przedpołudniem. Potem cień.


Poszerzyłabym rabatę, dała z tyłu zielone tło, kulki na pniu lekko bym rozsunęła w prawo i dała w nogi przykładowo:

przed hortensjami pomarańczowe żurawki np Marmalade (dobrze znoszą słońce), zielonym kulkom na pniu w nogi żółtą Hakonechloa, a na końcu kilka kulek kulistych, czerwonych berberysów Bagatelle, ułożonych luźno, nie pod sznurek, może być jeszcze jakieś drzewo na pniu na końcu rabaty

Na lewo masz chyba rząd tuj?
Przed nimi też poszerzyłabym rabatę, a hortensje przedłużyła w ich stronę. Więcej miskantów, lekko na tyłach hortensji ale pomiędzy nimi.
____________________
Ogród na glinie
EwaG 12:30, 26 mar 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Marzenaka napisał(a)
Wymyśliłam coś takiego:

To wysokie w lewym górnym rogu to Miskanty ML, potem hortensje bukietowe białe Limelight, coś na pniu (do przemyślenia co), kule bukszpanowe, a to małe jasnozielone to żurawki Citronelli. Za kulkami jakieś niewysokie trawki. Będzie coś z tego? Przypominam, słońce jest tu z rana i przedpołudniem. Potem cień.


Witaj,
jeżeli nie zrobisz tła dla nasadzeń będzie Ci trudno osiągnąć dobry efekt.
Po pierwsze czy siatka to ogrodzenie docelowe? Jeżeli tak, to świerki sąsiada będą przyciągały uwagę prześwitami. Twoje rosliny tych luk nie wypełnią.
Ja bym rabatę poszeżyła do podjazdu. Posadziła zimozielone tło (cisy lub bukszpany formowane), a z przodu dała rośliny. Hortensje chyba będa miały za mało miejsca. Kulki zimozielone, bukszpany w trawach, może pomyśl o niższych gęstych rododendronach zamiast hortensji.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Marzenaka 23:43, 26 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Malgosik dzięki za odpowiedź. Tak, mamy tuje i to spore już.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:46, 26 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Nasze tuje:
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:54, 26 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
EwaG Myślałam o tle ale bałam się, że tam jest po prostu za wąsko (1m, ewentualnie ok. 1,5m i więcej nie da się zrobić bo tak mamy wjazd...). Może faktycznie na tego cisa bym się skusiła? Siatka jest bo jest (pewnie tyle lat co ja mam ) ale raczej w najbliższym czasie nie będziemy jej wymieniać. Więc wolałabym roślinami zasłonić sąsiada.
____________________
Ogród Marzeny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies