Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z południa Polski - ogród Marzeny

Pokaż wątki Pokaż posty

Z południa Polski - ogród Marzeny

Marzenaka 22:48, 06 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
rumiankowa Marga moja córeczka (2,5 roku) straszny łobuz. W tamtym roku jak tylko wyszliśmy na pole biegła do borówek i nawet zielone jadła. To samo było z malinami. Trzeba ją było bardzo pilnować! Teraz też biega i sprawdza, czy już są Ostatnio jak trawę kosiłam, to ona w tym czasie wzięła i mleczami sobie całą twarz i szyję wysmarowała... Cała żółta była! To jest właśnie moje dziecko. Dziewczynka. Pięciu chłopaków przy niej to mało...

jolka chyba szmaragdy posadzimy dla odmiany, bo z jednej strony mamy brabanty już. Niby mąż chce brabanty, że szybciej rosną. Nawet nie mam czasu jechać do ogrodniczego teraz, żeby coś kupić, taki mam młyn w pracy a o domu nie wspomnę... Byle do piątku!
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:23, 11 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Kupiłam żurawki Blackberry Jam, żeby ożywić moją zieleń. Mnie się kolorystycznie podoba. Ale nie wiem, czy może być takie naprzenienne nasadzenie. Może tak zostać, czy pozmieniać jeszcze?


I z bliska:
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:26, 11 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jeszcze ta nieszczęsna kora Może jutro uda mi się kupić. Nie mam kiedy sama jechać na zakupy, bo nie mam z kim dzieci zostawić i wszędzie muszę je brać.
paulina_ns wiesz, gdzie kupić dobrą korę? Większość to taki śmietnik w tych workach.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:29, 11 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Mam śliwę wiśniową Pissardi. Nie wiem co się dzieje ale robią się dziurki w liściach

Co to za robactwo/zaraza?
____________________
Ogród Marzeny
AnnaCh 23:35, 11 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Mi się podobają żurawki na przemian z trawką Jak dasz korę, to ładnie będzie wykończone.
Śliwie niestety nie wiem co może być.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
alinak 00:55, 12 maj 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Juz odpisałam ci że to gąsienice wcinają śliwę ,ale wpadłam jeszcze do ciebie ,bo Małopolska widzę to od razu wpadam do krajanki .
tak na szybko to ci gwoździa wbiję z tymi thujami ...nie za dużo ich sadzisz????
z każdej strony .zmień na mieszane żywopłoty ,to znacznie ciekawsze .
pod thujami do już posadzonych żurawek pomyślałabym coś dołożyć nie w takim rytmie, tylko bardziej "nieuczesanie",bo będzie bardziej interesująco .

mój zestaw propozycji to:

1.rośliny średnio-niskie

-wilczomlecz migdałolistny
-miodunka majesty
-trawa carex bronze curls
-parę host o żółtym zabarwieniu

2 rośliny niskie

- dereń kanadyjski
-azalie japońskie
-jałowiec golden carpet
-wrzośce różnokolorowe
-do tego cebulowe wiosenne ( nie za dużo)
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
rumiankowa 07:54, 12 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Pewnie, że może być naprzemiennie wygląda fajnie, a jak się rozrosną żurawki to będzie jeszcze ładniej.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Marga 10:22, 12 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Marzenaka napisał(a)
Jeszcze ta nieszczęsna kora Może jutro uda mi się kupić. Nie mam kiedy sama jechać na zakupy, bo nie mam z kim dzieci zostawić i wszędzie muszę je brać.
paulina_ns wiesz, gdzie kupić dobrą korę? Większość to taki śmietnik w tych workach.


Witaj Marzenko,
Mam dokładnie tak samo. Mam tak duuużo roboty, a w sumie to niewiele robię, bo opieka nad małymi dziećmi. A jak są chore (b.często), to już zupełnie jestem uziemiona w domu. Za rok, mam nadzieję, będzie już lepiej
Też potrzebuję dobrą, tanią korę w dużych ilościach.
Powiem szczerze, że nie jestem zwolennikiem naprzemiennych nasadzeń. Wolę jak rośliny sadzone są plamami. Ale to tylko moje zdania
Będę zaglądać i podziwieć efekty Twojej ciężkiej pracy
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Agania 12:25, 12 maj 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj u mnie wszystko jest wsadzane grupami, ale i mieszanie, żywopłot mam różnorodny, żeby nie było nudy, same brabanty tworzą bardzo szeroki pas żywopłotowy najszerszy jaki znam, bo sama mam fragment takiego, szybko zarasta, miejsce ogranicza i trzeba dużo ciąć, szkoda, że nie zdecydowałaś się na cisa, dużo węższy, ale też droższy, co masz zamiar sadzić na rabatach, masz już jakieś plany?

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AGDULA 14:52, 12 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
EwaG napisał(a)


Witaj,
jeżeli nie zrobisz tła dla nasadzeń będzie Ci trudno osiągnąć dobry efekt.
Po pierwsze czy siatka to ogrodzenie docelowe? Jeżeli tak, to świerki sąsiada będą przyciągały uwagę prześwitami. Twoje rosliny tych luk nie wypełnią.
Ja bym rabatę poszeżyła do podjazdu. Posadziła zimozielone tło (cisy lub bukszpany formowane), a z przodu dała rośliny. Hortensje chyba będa miały za mało miejsca. Kulki zimozielone, bukszpany w trawach, może pomyśl o niższych gęstych rododendronach zamiast hortensji.


Witaj
też bym tak zrobiła jak napisała Ewa. Świetny pomysł.
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies